Swiatsportu.pl > Tenis > Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju w Ostrawie
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:49

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju w Ostrawie

EN 01485024 0032
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Iga Świątek zanotowała udany powrót na kort. W środę Polka rozpoczęła udział w turnieju WTA 500 w Ostrawie i był to jej pierwszy występ od wielkoszlemowego US Open. 20-latka nie bez problemów w dwóch setach uporała się z Julią Putincewą z Kazachstanu i zameldowała się w ćwierćfinale.

• Iga Świątek udanie wróciła do rywalizacji po przeciętnym występie na US Open

• Polka w środę wygrała w dwóch setach z Julią Putincewą z Kazachstanu w II rundzie turnieju WTA 500 w Ostrawie

• Świątek jest na czeskich kortach najwyżej rozstawioną zawodniczką

Iga Świątek jest już w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Ostrawie. Polka, która na czeskich kortach jest rozstawiona z jedynką, pokonała dzisiaj Julię Putincewą z Kazachstanu. W kolejnej rundzie może natomiast trafić na inną reprezentantkę naszego kraju!

Iga Świątek wróciła do rywalizacji po US Open

Iga Świątek w środę zaliczyła pierwszy występ od czasu gry w US Open. W wielkoszlemowym amerykańskim turnieju Polka doszła do IV rundy. Teraz zaprezentowała się na kortach w czeskiej Ostrawie.

Świątek jest rozstawiona w turnieju WTA rozgrywanym i naszych sąsiadów z numerem jeden. W środę rozegrała mecz drugiej rundy, a jej przeciwniczką była Julia Putincewa. Pochodząca z Kazachstanu zawodniczka zajmuje obecnie 49. miejsce w rankingu najlepszych tenisistek. Świątek jest natomiast szósta (więcej TUTAJ).

Początek spotkania należał do Igi Świątek. Polka wygrała pierwsze trzy gemy i nie dała rywalce zbytnio szans na rywalizację. Putincewa jednak nie zamierzała składać broni i konsekwentną grą doprowadziła do remisu przy stanie 4:4.

Wtedy jednak znowu we wspaniały rytm weszła Świątek. 20-latka z Raszyna popisała się kilkoma świetnymi zagraniami, zdobyła aż osiem punktów z rzędu i rozstrzygnęła losy pierwszego seta. Wygrała go 6:4.

Świątek jest już w ćwierćfinale turnieju w Ostrawie

Druga partia była bardziej wyrównana. Obie zawodniczki wystrzegały się błędów, zwłaszcza przy własnym podaniu. Świątek kilka razy była bliska przełamania rywalki, jednak Putincewa umiejętnie odbijała break-pointy.

Iga Świątek przy swoim prowadzeniu 3:2 mogła jeszcze powiększyć przewagę. Prowadziła już 40:0 w szóstym gemie, jednak wówczas Julia Putincewa zaprezentowała fantastyczny pościg. Zdobyła pięć punktów z rzędu i doprowadziła do remisu 3:3.

Role się odwróciły i przy stanie 4:4 to Polka znalazła się pod ścianą. Świątek musiała bronić dwa break-pointy, ale sztuka ta wyszła jej znakomicie. Wyszła na prowadzenie 5:4 m.in. dzięki kapitalnemu asowi serwisowemu. Następnie przełamała podanie Putincewej i zwyciężyła seta 6:4 oraz cały mecz 2:0.

Iga Świątek zameldowała się w ćwierćfinale turnieju w Ostrawie. W nim może zmierzyć się z naszą drugą reprezentantką, Magdą Linette. Stanie się tak, jeśli wygra ona swój mecz z Kazaszką Jeleną Rybakiną. Spootkanie odbędzie się w czwartek.