Swiatsportu.pl > Piłka nożna > TVP pokaże w najbliższy weekend wielki hit PKO BP Ekstraklasy
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:49

TVP pokaże w najbliższy weekend wielki hit PKO BP Ekstraklasy

Legia Warszawa Twitter
Legia Warszawa/Twitter.com

TVP przekazała świetną wiadomość dla fanów polskiej piłki nożnej. Już w najbliższy weekend stacja pokaże hit dziewiątej kolejki PKO BP Ekstraklasy. W sobotę Legia Warszawa będzie podejmowała u siebie Raków Częstochowa, a zatem dojdzie do starcia mistrza z wicemistrzem Polski.

  • TVP w najbliższy weekend pokaże na otwartym kanale mecz Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa

  • To spotkanie śmiało można uznać za hit dziewiątej kolejki PKO BP Ekstraklasy

  • Dla mistrzów Polski będzie to szansa, aby odrobić stratę punktową do "Medalików"

Trwający sezon PKO BP Ekstraklasy jak na razie rozgrywka się pod dyktando Lecha Poznań, który zdecydowanie przewodzi w tabeli. Na nieco przeciwnym biegunie jest Legia Warszawa, zajmująca dopiero 12. pozycję. Mistrzowie Polski mają jednak dwa zaległe spotkania do rozegrania, podobnie jak szósty Raków Częstochowa.

Mecz Legia Warszawa-Raków Częstochowa hitem tego weekendu

Zarówno Legia Warszawa jak i Raków Częstochowa mają dwa spotkania zaległe do rozegrania ze względu na swój udział w eliminacjach do europejskich pucharów. Drużynie ze stolicy wyszło to po części na dobre, bo "Legioniści" awansowali do fazy grupowej Ligi Europy.

"Medalikom" sztuka przebrnięcia przez kwalifikacje do Ligi Konferencji Europy niestety nie powiodła się. Mimo to ekipa z Częstochowy nie zapłaciła takiej ceny w lidze jak jej najbliższy rywal. Podopieczni Marka Papszuna w sześciu meczach zgromadzili 11 punktów, a Legi udało się uzbierać o "dwa oczka" mniej.

Dlatego w najbliższy weekend zespół Czesława Michniewicza będzie miał okazję odrobić stratę do wicemistrzów Polski, bowiem to właśnie spotkanie Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa będzie hitem nadchodzącego weekendu z PKO BP Ekstraklasą.

TVP pokaże najciekawsze spotkanie 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Jak już oficjalnie przekazała TVP, mecz Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa będzie pokazany na kanale TVP Sport, dostępnym w naziemnej telewizji cyfrowej oraz w serwisie sport.tvp.pl, a także aplikacji mobilnej TVP Sport. To znakomita wiadomość dla kibiców obu zespołów oraz fanów piłki nożnej.

Spotkanie zaplanowano na sobotę 25 września o godzinie 20:00. Studio rozpocznie się już o 19:15. Stacja poinformowała także, że za mikrofonem usłyszymy Jacka Laskowskiego z Robertem Podolińskim.

Przy dobrym układzie innych spotkań Raków Częstochowa po tym weekendzie może awansować nawet na pozycję wicelidera PKO BP Ekstraklasy. Legia Warszawa będzie mogła za to przesunąć się najwyżej na piątą pozycję. Oczywiście "Legioniści" będą mieli szansę po rozegraniu zaległych meczów, nawet na dostanie się do czołówki ligowej, zatem ich aktualna pozycja, zresztą tak jak ich najbliższego rywala, mogą robić mylne wrażenia, iż mistrz i wicemistrz kraju z poprzedniego sezonu, nie są w formie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane