Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Patryk Klimala z kolejnym golem. Polak bohaterem klubu
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:49

Patryk Klimala z kolejnym golem. Polak bohaterem klubu

Projekt bez tytułu (7)
twitter.com/@NewYorkRedBulls

Reprezentacja Polski w najbliższym czasie może mieć w składzie dwóch napastników na co dzień grających w amerykańskiej MLS. Swoją świetną formę potwierdził Patryk Klimala. 23-letni zawodnik strzelił swojego siódmego gola w sezonie i uratował remis w derbach Nowego Jorku. Polak wykorzystał rzut karny w 12. minucie doliczonego czasu.

Reprezentacja Polski już niedługo może w większym stopniu opierać się na zawodnikach występujących w amerykańskiej MLS. Jednym z największych wygranych wrześniowego zgrupowania kadry był Adam Buksa napastnik New England Revolution, który strzelił cztery bramki, a do kadry puka już kolejny napastnik.

Reprezentacja Polski: kolejny gol Patryka Klimali

Coraz lepszą formę w ostatnich tygodniach prezentuje Patryk Klimala. 23-latek zimą ubiegłego roku trafił do Celticu Glasgow, ale tam nie zdołał się przebić, o czym świadczą zaledwie trzy bramki strzelone dla szkockiego klubu. W poszukiwaniu formy wiosną tego roku trafił do New York Red Bulls.

Ten transfer okazał się dla niego strzałem w dziesiątkę. Klimala już w pierwszych pięciu meczach w nowych barwach miał na koncie gola i dwie asysty. Polak szczególnie imponuje w ostatnich tygodniach, w których wyrósł na jednego z najlepszych piłkarzy nowojorskiej drużyny.

23-latek w minioną środę strzelił honorową bramkę w meczu z Columbus Crew, a sobotę swoim trafieniem przyczynił się do rozbicia Interu Miami 4:0. W środę Klimala znalazł się w pierwszym składzie na derbowy mecz z New York City.

Klimala bohaterem New York Red Bulls

Ekipa polskiego napastnika przegrywała po 31. minutach i trafieniu Valentina Castellanosa. Goście długo utrzymywali prowadzenie, ale w końcówce to ekipa Polaka miała zdecydowaną przewagę. Do tego od 73. minuty New York Red Bulls grał z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Keatona Parksa.

W dziesiątej minucie doliczonego czasu gospodarze dostali rzut karny za zagranie ręką Maxime'a Chanota. Luksemburczyk za to zagranie otrzymał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Do rzutu karnego podszedł Klimala, który pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Dla polskiego napastnika to było już siódme trafienie w tym sezonie. Do tego na swoim koncie ma pięć asyst. Drużyna Klimali po 24. kolejkach ma na koncie 27 punktów i zajmuje 11. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Jedną bramkę więcej strzelił Kacper Przybyłko, a najlepszym polskim strzelcem w lidze jest wspomniany wcześniej Buksa, który ma na koncie 12 ligowych trafień. Lider klasyfikacji strzelców Ola Kamara uzbierał 16 bramek.