Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Paweł Cibicki otrzymał czteroletni zakaz uprawiania sportu
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:49

Paweł Cibicki otrzymał czteroletni zakaz uprawiania sportu

Paweł Cibicki
PKO BP Ekstraklsa/Twitter.com

Paweł Cibicki otrzymał czteroletni zakaz uprawiania jakiegokolwiek sportu w Szwecji. Taką decyzję podjęła komisja dyscyplinarna szwedzkiej federacji SvFF. Niewykluczone, że kara będąca skutkiem działań korupcyjnych piłkarza Pogoni Szczecin, zostanie rozszerzona także na inne kraje.

  • Paweł Cibicki nie będzie mógł przez cztery lata grać w piłkę nożną na terenie Szwecji

  • Niewykluczone, że zakaz zostanie również rozszerzony na inne kraje

  • Jest to pokłosie działań piłkarza, który doprowadziły do wygranych zakładów u bukmachera

Paweł Cibicki został piłkarzem Pogoni Szczecin w styczniu 2020 roku. W PKO BP Ekstraklasie zdołał jednak rozegrać tylko 18 spotkań i strzelić w nich trzy gole. Wszystko dlatego, że napastnik popadł w konflikt ze szwedzkim prawem i od ponad roku nie pojawił się już na murawie. Niewykluczone, iż nie zrobi tego przez najbliższe cztery lata...

Paweł Cibicki zarabiał na ustawianiu zakładów u bukmachera

Piłkarz Pogoni Szczecin został w zeszłym roku oskarżony o działania korupcyjne, związane z ustawianiem zakładów u bukmachera i zarabianie na tym. Paweł Cibicki 26 maja 2019 r. grając dla drużyny IF Elfsborg, celowo zarobił żółtą kartkę w meczu z Kalmar FF, co miało być przedmiotem niedozwolonego zakładu bukmacherskiego.

Napastnik miał na tym zarobić 300 tysięcy koron, co wyszło na jaw. Początkowo Cibicki został uniewinniony przez sąd w Malmoe, bo nie było wystarczających dowodów na złaminie prawa, ale to nie zakończyło sprawy. SvFF przeprowadziła szczegółowe dochodzenie, które pozwoliło dowieść winy 27-letniego zawodnika.

Szwed o polskich korzeniach został zdyskwalifikowany, podobnie jak dwóch reprezentantów kraju Trzech Koron w futsalu. Teraz Paweł Cibicki usłyszał wyrok, który zakazuje mu uprawiania sportu na terenie Szwecji w ciągu najbliższych czterech lat.

Czteroletnia dyskwalifikacja piłkarza Pogoni Szczecin może być rozszerzona

Paweł Cibicki nie będzie mógł zatem wystąpić w meczu piłki nożnej aż do 2 lutego 2025 roku. Kara na razie obowiązuje na razie tylko na obszarze kraju Trzech Koron, ale tamtejsza federacja ma zamiar walczyć, aby zakaz obejmował także inne państwa.

Wydaje się, iż taki scenariusz jest możliwy. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle Pogoń Szczecin rozwiąże kontrakt z 27-lakiem, choć w przypadku zakazu gry w Polsce, można się spodziewać takiego ruchu ze strony "Portowców" o ile pozwolą na to przepisy prawne.

Cibicki jest wychowankiem Malmoe FF, dla którego zagrał w 81 spotkaniach, zdobywając 12 bramek. Szwed występował także w tak znanych zespołach jak norweskie Molde i angielskie Leeds United Mateusza Klicha. W barwach "Pawi" nie udało mu się jednak zadebiutować Premier League, a jedynie w FA Cup i Carabao Cup. To właśnie z Leeds 27-latek trafił do Pogoni Szczecin.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane