Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Doleżal odejdzie po sezonie? Zdradził, czy przedłuży umowę z PZN
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Doleżal odejdzie po sezonie? Zdradził, czy przedłuży umowę z PZN

EN 01403756 0226
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpocznie się już 20 listopada w Niżnym Tagile. Będzie to już trzeci sezon, w którym polskich skoczków poprowadzi trener Michal Doleżal. Jego umowa z Polskim Związkiem Narciarskim dobiega jednak końca już a kilka miesięcy. Czeski szkoleniowiec zdradził, czy po wygaśnięciu umowy odejdzie z polskiej kadry.

Puchar Świata w skokach narciarskich zbliża się wielkimi krokami. Polskich skoczków trzeci sezon z rzędu poprowadzi Michal Doleżal. Jego umowa z PZN wygasa jednak już za kilka miesięcy.

Puchar Świata skokach narciarskich rusza 20 listopada

Puchar Świata w skokach narciarskich 2021/2022 będzie dla Michala Doleżala trzecim sezonem pracy z reprezentacją Polski. Czech objął prowadzenie naszej kadry po Stefanie Horngacherze. Mimo obaw wielu ekspertów i kibiców uczynił z Biało-Czerwonych jedną z najlepszych ekip świata.

Podopieczni Doleżala liczą się w walce o zwycięstwo w każdym konkursie. Pod wodzą czeskiego szkoleniowca wielkie sukcesy odnieśli Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Ten ostatni kilka miesięcy temu został mistrzem świata. Stoch i Kubacki wygrywali m.in. Turniej Czterech Skoczni.

Sukcesy naszych skoczków można wymieniać w nieskończoność. Nie byłoby ich bez pracy Michala Doleżala. Jednak umowa Czecha z Polskim Związkiem Narciarskim dobiega końca już za kilka miesięcy. 

Kontrakt Doleżala wygasa po zakończeniu sezonu olimpijskiego. W dniach 4-22 lutego igrzyska olimpijskie odbędą się w Pekinie. Czy po tej imprezie Czech nadal będzie prowadził naszą reprezentację? Sam zainteresowany zabrał głos na ten temat w rozmowie z WP SportoweFakty.

Doleżal odejdzie z polskiej kadry o sezonie?

Jak się okazuje, Michal Doleżal nie wyklucza przedłużenia umowy z Polskim Związkiem Narciarskim. Przyznał on, że pierwsze rozmowy na temat dalszej współpracy odbyły się już pod koniec ubiegłego sezonu.

- Na temat dalszej współpracy rozmawialiśmy już w Planicy na koniec poprzedniego sezonu. Wstępnie uzgodniliśmy warunki dalszej współpracy. Teraz mamy przed sobą olimpijski sezon i nie jest to czas na przedłużanie umów. Są jednak szanse na to, że w kolejnych sezonach także będę trenerem polskich skoczków - powiedział Doleżal dziennikarzom WP SportoweFakty. 

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane