Swiatsportu.pl > Piłka nożna > „France Football” podało zwycięzcę tegorocznej Złotej Piłki. Cios dla Roberta Lewandowskiego
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 15.06.2022 02:02

„France Football” podało zwycięzcę tegorocznej Złotej Piłki. Cios dla Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski i Leo Messi
MIGUEL MEDINA/AFP/East News

Portugalska telewizja RTP poinformowała, że "France Football" miało skontaktować się ze zwycięzcą tegorocznej Złotej Piłki i poinformować go, o tym fakcie. Głównymi faworytami do zdobycia statuetki są Robert Lewandowski i Leo Messi. Niestety zdaniem Portugalczyków Polak znów będzie musiał obejść się smakiem.

  • Portugalskie media informują o zwycięzcy tegorocznej Złotej Piłki

  • Zdaniem telewizji RTP "France Football" poinformowało o wygranej Leo Messiego

  • Taki wybór byłby bardzo kontrowersyjny, mając na uwadze dokonania Roberta Lewandowskiego

Złota Piłka to jedyne prestiżowe wyróżnienie indywidualne, którego brakuje Robertowi Lewandowskiemu. W zeszłym roku statuetka przeszła mu koło nosa, ponieważ "France Football" odwołało plebiscyt ze względu na rzekome trudności ze sprawiedliwym wyborem spowodowane wybuchem pandemii. Niestety w tym roku Polak być może po raz kolejny przegra nie otrzyma nagrody.

RTP: "France Football" przekazało wiadomość Leo Messiemu o kolejnej Złotej Piłce

Dziennikarze telewizji RTP podali wprost, że Leo Messi wygrał Złotą Piłkę w 2021 roku i został już o tym poinformowany przez tygodnik "France Football", czyli organizatora plebiscytu. Z Argentyńczykiem miał już nawet zostać przeprowadzony specjalny wywiad, a piłkarz, a wręczenie statuetki 29 listopada na gali w Paryżu ma być już tylko formalnością.

Takie rozstrzygnięcie oznaczałoby już siódmą Złotą Piłkę dla Messiego. W barwach FC Barcelony wygrywał on konkurs w latach 2009-2012, a także w 2015 i 2019 roku. Argentyńczyk przez wiele lat właściwie triumfował naprzemiennie z Cristiano Ronaldo, a ich dominacje dopiero po 11 latach w 2018 roku przerwał Luka Modrić.

Wiele wskazuje na to, że Robert Lewandowski znów będzie zmuszony pogodzić się z porażką. Polak do tej pory został najwyżej sklasyfikowany na czwartym miejscu, a było to w 2015 roku. Rok później "Lewego" zabrakło w czołowej dziesiątce, co napastnik skomentował kultowym już "Le cabaret" na swoich mediach społecznościowych.

Robert Lewandowski dostanie Złotą Piłkę od legendy?

Pascal Ferre, redaktor naczelny "France Football" już kilka dni temu na łamach WP SportowychFaktów mówił, że zna zwycięzcę tegorocznej Złotej Piłki. Dlatego doniesienia RTP mogą wcale nie być dziennikarską kaczką.

Portugalski kanał uważany jest za rzetelne źródło informacji, a jak dotąd żadne inne szanowane medium nie przekazało podobnej informacji. Ferre mówi też, że zwycięzca miałby dowiedzieć się o wygranej około 20 listopada, ale niewykluczone, iż nastąpiło to wcześniej.

Robert Lewandowski mimo braku zwycięstwa w tym roku wcale nie musi zostać bez Złotej Piłki. Legenda hiszpańskiego futbolu i zdobywca statuetki z 1960 roku zapowiedział bowiem, że odda swoje trofeum Polakowi, jeśli on w tym roku go nie dostanie. O tym możecie szerzej przeczytać tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane