Swiatsportu.pl > Inne sporty > Zmarła Adrianna Piller. Zbyt wczesna śmierć naszej byłej biathlonistki
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:57

Zmarła Adrianna Piller. Zbyt wczesna śmierć naszej byłej biathlonistki

Świat Sportu
Świat Sportu

Zmarła Adrianna Piller, kibicom raczej znana szerzej z panieńskiego nazwiska Babik. Była reprezentantka Polski w biathlonie swoją karierę zakończyła już pod koniec lat 90', a później pracowała jako sędzina wielu zawodów. Odeszła zaledwie w wieku 42 lat, o czym poinformował Polski Związek Biathlonu.

Arianna Piller urodziła się jako Adrianna Babik 25 kwietnia 1979 roku. W zawodach Pucharu Świata zadebiutowała w 1997 roku podczas zawodów w Ruhpolding, gdzie zajęła 92. miejsce. Była reprezentantka Polski nie osiągnęła wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej, ale też nie została kompletnie z niczym.

Medale letnich mistrzostw świata oraz mistrzostw świata juniorów to największe sukcesy Piller

Adrianna Piller miała na swoim koncie tytuł mistrzyni Polski juniorek w sprincie oraz medal brązowy mistrzostw świata juniorów. Ponadto udało jej się wywalczyć brązowy krążek letnich seniorskich mistrzostw świata w biathlonie letnim w sztafecie, a podczas kolejnej edycji również indywidualnie.

Nasza była biathlonistka zdobyła także srebro podczas zimowej uniwersjady. Piller nie zwojowała zawodów Pucharu Świata. Wystartowała w nich zaledwie dziewięciokrotnie i ani razu nie udało jej się zapunktować.

Najwyższą pozycją Polki była 42. lokata podczas zmagań w Ruhpolding w sezonie 1998/99. Z kadrą na mistrzostwa świata udało jej się zająć szóste, a później siódme miejsce, co było jej największymi osiągnięciami na imprezie tej rangi.

Zmarła Adrianna Piller. Nasza była biathlonistka odeszła zaledwie w wieku 42 lat

W 1999 roku Adrianna Piller zakończyła karierę sportową z powodów zdrowotnych, ale pozostała przy biathlonie pracując w roli sędziego.

Niestety dziś Polski Związek Biathlonu podał, że była reprezentantka Polski zmarła w wieku zaledwie 42 lat. Nie podano, jakie były przyczyny jej śmierci.

Pogrzeb Adrianny Piller odbędzie się 6 listopada godz. 12:00 na cmentarzu w jej rodzinnym Czarnym Borze.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane