Swiatsportu.pl > Siatkówka > Znany trener rezygnuje z szansy objęcia reprezentacji Polski siatkarzy
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Znany trener rezygnuje z szansy objęcia reprezentacji Polski siatkarzy

EN 01493800 0128
SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Polska reprezentacja w siatkówce mężczyzn pozostaje bez selekcjonera od momentu zakończenia wrześniowych mistrzostw Europy. Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił, że nowy trener “Biało-Czerwonych” zostanie wyłoniony w ramach konkursu. Jak się okazuje, niektórych kandydatów ta forma ubiegania się o posadę, mocno zniechęciła. 

  • Polska reprezentacja siatkarzy pozostaje bez trenera po odejściu Vitala Heynena

  • Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił, że nowy selekcjoner zostanie wybrany w ramach specjalnego konkursu

  • Jak podaje sport.tv.pl, informacja ta sprawiła, że z walki o stanowisko zrezygnował znany trener Andrea Giuliani

Polska kadra siatkarzy wciąż pozostaje bez selekcjonera. Sytuacja ta może jeszcze przez jakiś czas się utrzymać. Wszystko z powodu wymagań PZPS względem kandydatów na trenera.

Polska kadra siatkarzy nadal bez trenera

Polska zajęła trzecie miejsce podczas wrześniowych mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Była to ostatnia impreza, na której naszą drużynę poprowadził Vital Heynen. Kontrakt Belga dobiegł końca i po trzech latach zakończył on obfitującą w sukcesy pracę z naszymi siatkarzami. 

Szybko w mediach pojawiły się informacje, kto może przejąć schedę po Heynenie. Mówiono m.in. o Michale Winiatrskim, który aktualnie trenuje Trefl Gdańsk, czy Andrei Anastasim, który już przed laty prowadził Biało-Czerwonych.

Osobistym faworytem nowego prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego miał natomiast być Nikola Grbić. Panowie doskonale znają się ze wspólnej pracy w ZAKS-ie Kędzierzyn- Koźle. Serb jednak ma zobowiązania wobec swojego nowego pracodawcy, czyli Sir Safety Perugia i na razie temat ucichł.

PZPS zdecydował w międzyczasie, że nowy selekcjoner zostanie wyłoniony w ramach konkursu. Kandydaci mają przesyłać do związku swoje CV, a także szereg innych dokumentów. Mają m.in. przedstawić długofalowy plan pracy z polską kadrą.

Portal sport.tvp.pl podaje, że taka forma selekcji odstraszyła już przynajmniej jednego ze słynnych trenerów. Mowa o trenerze reprezentacji Słowenii i Asseco Resovii Rzeszów Alberto Giulianim. Włoch także był wymieniany jako jeden z kandydatów, których PZPS chciałby zatrudnić. 

Andrea Giuliani nie będzie trenerem polskich siatkarzy

Dziennikarze wspomnianego portalu skontaktowali się z Giulianim, by dowiedzieć się, czy ten zamierza ubiegać się o stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Odpowiedź Włocha nie pozostawia najmniejszych wątpliwości. 

- Nie sądzę, że wyślę swoje CV do konkursu na trenera - powiedział krótko szkoleniowiec. Grono chętnych do pracy z polskimi siatkarzami zatem się skurczyło. Pozostali kandydaci mogą przesyłać swoje zgłoszenia do PZPS do 29 listopada. 

 

Źródło: sport.tvp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane