Pzps

PZPS - Polski Związek Piłki Siatkowej, istniejący od 30 czerwca 1957 roku, ogólnokrajowy związek sportowy posiadający osobowość prawną, będący jedynym prawnym reprezentantem polskiej siatkówki (zarówno mężczyzn, jak i kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych) w kraju i za granicą. Organizuje rozgrywki ligowe (poza męską PlusLigą i TAURON 1. Ligą i TAURON Ligą kobiet) oraz pucharowe w kraju, będąc jednocześnie odpowiedzialnym za funkcjonowanie wszystkich reprezentacji. Współzałożyciel i członek FIVB (18 kwietnia 1947) oraz CEV (21 października 1963).

Ryszard Czarnecki kandydat na prezesa PZPS
19.03.2022 07:59 Ryszard Czarnecki: nie jestem zwolennikiem rewolucji

We wrześniu odbędą się wybory na nowego prezesa PZPS. Jednym z kandydatów do objęcia tego stanowiska jest Ryszard Czarnecki. Polityk oraz wieloletni działacz federacji podkreślił w obszernym wywiadzie dla WP SportowychFaktów, że nie jest zwolennikiem rewolucji i przedstawił, co jego zdaniem należy poprawić. Europoseł mówił także o przyszłości Vitala Heynena.Ryszard Czarnecki jest jednym z pięciu kandydatów na stanowisko prezesa PZPSPolityk w rozmowie z portalem WP SportoweFakty mówił o zmianach, jakie chciałby wprowadzićEuroposeł stwierdził, iż do czasu zakończenia ME, nie powinno być w ogóle dyskusji i przyszłości Vitala HeynenaTrwają mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet, ale powoli zbliżamy się także to ME mężczyzn oraz wyborów nowego prezesa PZPS, które odbędą się we wrześniu. Na ten moment mamy pięciu kandydatów na to stanowisko, a są nimi: Jacek Kasprzyk (obecny prezes), Witold Roman (Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej), Konrad Piechocki (Łódzki Związek Piłki Siatkowej) i Tomasz Paluch (Lubuski Związek Piłki Siatkowej).Piątym z kandydatów jest Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Polityk w wywiadzie dla serwisu WP SportoweFakty nie przedstawił dokładnych szczegółów swojego programu, ale zdradził, że chciałby większej współpracy z uczelniami wyższymi w zakresie wdrażania najnowszych technologii. Obecny wiceprezes PZPS-u ds. międzynarodowych powiedział również, iż na ten moment dywagacje o przyszłości Vitala Heynena są "niewskazane".

Reprezentacja Polski w siatkówce
19.03.2022 07:58 Oficjalnie: PZPS prowadzi rozmowy z polskim kandydatem na selekcjonera

Wiceprezes zarządu Sekretarz Generalny PZPS, Jacek Sęk w rozmowie z TVP Sport potwierdził, że związek prowadzi rozmowy z polskim kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce. Negocjacje prowadzone są konkretnie z Michałem Winiarskim. Wiadomo również, kiedy najwcześniej możemy spodziewać się wyboru nowego opiekuna naszych mistrzów świata.Michał Winiarski może zostać nowym selekcjonerem polskiej kadry PZPS potwierdził, że prowadzi rozmowy z trenerem Trefla Gdańsk Poza tym federacja rozmowa na tę chwilę jeszcze z Nikolą Grbiciem Wciąż nie znamy nowego trenera reprezentacji Polski w siatkówce. Taka sama sytuacja jest w żeńskim zespole. PZPS nie chce jednak się spieszyć, bo też nie ma takiej potrzeby. Po sezonie reprezentacyjnym nadszedł czas na długi sezon ligowy. Wiceprezes zarządu Sekretarz Generalny PZPS, Jacek Sęk w wywiadzie dla TVP Sport przekazał, że federacja prowadzi rozmowy z Michałem Winiarskim i Nikolą Gribciem. Do tej pory było wiadomo o negocjacjach z Serbem, ale szkoleniowiec Trefla Gdańsk wydaje się być najpoważniejszym polskim kandydatem na to stanowisko.

EN 01493800 0128
19.03.2022 07:55 Znany trener rezygnuje z szansy objęcia reprezentacji Polski siatkarzy

Polska reprezentacja w siatkówce mężczyzn pozostaje bez selekcjonera od momentu zakończenia wrześniowych mistrzostw Europy. Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił, że nowy trener “Biało-Czerwonych” zostanie wyłoniony w ramach konkursu. Jak się okazuje, niektórych kandydatów ta forma ubiegania się o posadę, mocno zniechęciła. Polska reprezentacja siatkarzy pozostaje bez trenera po odejściu Vitala HeynenaPolski Związek Piłki Siatkowej ogłosił, że nowy selekcjoner zostanie wybrany w ramach specjalnego konkursuJak podaje sport.tv.pl, informacja ta sprawiła, że z walki o stanowisko zrezygnował znany trener Andrea GiulianiPolska kadra siatkarzy wciąż pozostaje bez selekcjonera. Sytuacja ta może jeszcze przez jakiś czas się utrzymać. Wszystko z powodu wymagań PZPS względem kandydatów na trenera.

Projekt bez tytułu - 2021-11-01T174804.956
19.03.2022 07:54 Burza po meczu Plus Ligi. "Zostaliśmy upokorzeni"

Plus Liga siatkarzy w niedzielę była świadkiem zwycięstwa Indykpolu AZS-u Olsztyn nad GKS-em Katowice aż 3:0. O meczu zapewne nie byłoby głośno, gdyby nie fakt, że drużyna ze Śląska musiała grać w ósemkę. Wszystko przez kontuzje i zakażenia koronawirusem w zespole. Katowiczanie wnioskowali o przełożenie spotkania, ale władze ligi nie wyraziły zgody.Plus Liga siatkarzy w połowie ubiegłego tygodnia dowiedziała się o poważnych problemach kadrowych GKS-u Katowice. Klub poinformował, że trzech zawodników zespołu miało pozytywne wynik testów na koronawirusa. Kolejnego wysłano na izolację, która miała potrwać do 1 listopada.

Sebastian Świderski
19.03.2022 07:53 A jednak! Będzie konkurs na nowego selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce

Sebastian Świderski zmienił zdanie ws. wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn. Prezes PZPS niedawno zarzekał się, że nie zamierza ogłaszać konkursu, który pozwoliłby wyłonić nowych trenerów naszych zespołów, ale ostatecznie zmienił zdanie. Konkurs będzie i kto wie, czy nie ma on na celu wywołania reakcji u Nikoli Grbicia. Sebastian Świderski zmienił zdanie ws. wyboru nowych selekcjonerów naszych reprezentacjiPrezes PZPS kilka tygodni temu mówił, iż nie chce robić z zatrudnienia nowych trenerów "wyborów miss piękności"Ostatecznie na jego wniosek federacja ogłosiła konkurs, co wywołało zdziwienie w środowisku siatkarskimOd ponad miesiąca mamy wakat na stanowiskach selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn. Po mistrzostwach Europy z naszymi zespołami zakończyli współpracę Jacek Nawrocki i Vital Heynen. Poprzedni prezes PZPS, Jacek Kasprzyk mówił o tym, że jeśli Belg zamierza dalej pracować z kadrą, to musi przystąpić do konkursu. Objęcie sterów w związku przez Sebastiana Świderskiego zmieniło tę koncepcję, ale jak się okazuje tylko na chwilę.

EN 01493835 0086
19.03.2022 07:52 Nowe informacje ws. trenera polskich siatkarzy. "To się uda. Zostanie trenerem kadry"

Siatkarze reprezentacji Polski nadal pozostają bez trenera po tym, jak wygasł kontrakt Vitala Heynena. W mediach od kilku tygodni trwa dyskusja, kto zostanie nowym selekcjonerem naszej kadry. Na najpoważniejszego kandydata wyrósł Nikola Grbić, były szkoleniowiec ZASKY Kędzierzyn-Koźle. Portal Sport.pl przekazał nowe informacje w tej sprawie. Serb podobno bardzo chce związać się z naszą kadrą. Siatkarze reprezentacji Polski pozostają bez trenera po odejściu Vitala HeynenaUmowa Belga wygasała po wrześniowych mistrzostwach Europy i po trzech latach zakończył on pracęWedług najnowszych doniesień mediów nowym selekcjonerem polskiej kadry ma zostać Nikola GrbićSiatkarze reprezentacji Polski mogą już niedługo mieć nowego trenera. Według informacji portalu Sport.pl z walki o posadę nie rezygnuje Nikola Grbić. Serb musi jednak dogadać się ze swoim aktualnym pracodawcą.

Projekt bez tytułu (50)
19.03.2022 07:51 Historyczna zmiana w polskiej siatkówce. Zagraniczny klub coraz bliżej PlusLigi

Polska siatkówka w najbliższym czasie może przejść historyczną zmianę. Coraz bliżej gry w Plus Lidze jest ukraiński zespół Barkom Każany Lwów. W środę doszło do spotkania władz polskiej ligi oraz przedstawicieli klubu i podpisano list intencyjny w sprawie. Barkom Każany Lwów miałby występować w PlusLide od sezonu 2022/2023.Polska siatkówka w ostatnich dniach przechodzi przez wielkie zmiany. Najpierw wybrano nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, którym został Sebastian Świderski, a teraz historyczne zmiany przejdzie także polska siatkówka klubowa.

Sebastian Świderski prezes PZPS
19.03.2022 07:50 Sebastian Świderski musi przejść poważną operację

Sebastian Świderski na niespełna miesiąc po objęciu stanowiska prezesa PZPS, będzie musiał poddać się operacji. Nowy sternik polskiej siatkówki w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że ma problemy ze zdrowiem i w październiku podda się zabiegowi. Były reprezentant Polski wypowiedział się także na temat posady selekcjonerów męskiej i żeńskiej kadry. Sebastian Świderski w październiku przejdzie operację Nowy prezes PZPS ma problemy z kręgosłupem Szef polskiej siatkówki zdradził też, że nowi selekcjonerzy prawdopodobnie otrzymają przynajmniej trzyletnie umowyPolska siatkówka przechodzi teraz bardzo duże zmiany. Z prowadzeniem męskiej reprezentacji pożegnał się Vital Heynen a ze stanowiska w kobiecej kadrze zrezygnował Jacek Nawrocki, który już znalazł nową pracę (więcej tutaj). Ponadto doszło do wyborów nowego prezesa PZPS, które wygrał Sebastian Świderski (więcej tutaj). Nowy szef polskiej federacji ma przed sobą trudne zadanie, jakim będzie wybór nowych selekcjonerów naszych reprezentacji. Na dodatek startu w nowej roli nie ułatwiają mu problemy zdrowotne. Jak przekazał były siatkarz, w drugiej połowie października czeka go operacja kręgosłupa.

Ryszard Czarnecki
19.03.2022 07:50 Jacek Kasprzyk ostro o Ryszardzie Czarneckim. Mówi, że polityk "rozwalił środowisko"

Ryszard Czarnecki ostatecznie zrezygnował ze startu w wyborach na nowego prezesa PZPS. Nowym szefem polskie federacji siatkówki został Sebastian Świderski. Za to jego poprzednik, czyli Jacek Kasprzyk w rozmowie z serwisem sport.pl ostro skrytykował europosła PiS. Jego zdaniem, Czarnecki "rozwalił środowisko" i "jednym coś załatwiał, a innym nie". Jacek Kasprzyk udzielił mocnego wywiadu, w którym poruszył temat działań Ryszarda CzarneckiegoByły prezes PZPS przyznał, że polityk szkodził środowisku siatkarskiemu i podzielił jePonadto Kasprzyk przeprosił za to, iż sam niegdyś namawiał zarząd za przyjęciem eurodeputowanego PiSWyboru na nowego prezesa PZPS zakończyły się zwycięstwem Sebastiana Świderskiego (więcej tutaj). Tuż przed ich rozpoczęciem z kandydowania wycofał się Ryszard Czarnecki. Zaskoczony taką decyzją polityka nie był Jacek Kasprzyk, który powiedział, iż eurodeputowany PiS nie miał szans na wygraną i wycofał się jak każdy "wytrawny" polityk, by nie doznać oficjalnej porażki. Były już prezes PZPS w wywiadzie dla sport.pl odsłonił kulisy działań Czarneckiego za czasów jego wiceprezesury w związku. Kasprzyk sam zabiegał o to, aby Czarnecki wszedł w struktury federacji, ale teraz przyznaje, że był to duży błąd. To właśnie on miał "podzielić środowisko, załatwiając coś jednym, a innym już nie".

Projekt bez tytułu (28)
19.03.2022 07:50 Nowy prezes PZPS ma faworyta na trenera Polaków. "Jestem za tym, by objął naszą reprezentację"

Sebastian Świderski od poniedziałku jest nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jednym z pierwszych zadań nowego szefa polskiej siatkówki będzie wybór nowych trenerów reprezentacji Polski. Świderski otwarcie przyznał, że ma swojego kandydata do poprowadzenia Biało-Czerwonych.Sebastian Świderski w poniedziałek został wybrany na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Podczas głosowania były reprezentant kraju był jedynym kandydatem, po tym, jak z rywalizacji wycofali się: ustępujący prezes Jacek Kasprzyk, polityk PiS Ryszard Czarnecki, oraz Andrzej Lemek, Tomasz Paluch, Konrad Piechocki i Witold Roman.

Projekt bez tytułu (24)
19.03.2022 07:50 Jest nowy prezes PZPS. Zdecydowane zwycięstwo Świderskiego

Polski Związek Piłki Siatkowej będzie miał nowego prezesa. Podczas poniedziałkowego Walnego Zgromadzenia wykruszali się kolejni kandydaci. Najpierw zrezygnował Ryszard Czarnecki, a po nim Jacek Kasprzyk oznajmił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Po południu okazało się, że jedynym kandydatem pozostał Sebastian Świderski i to on będzie kierował polską siatkówką przez najbliższe cztery lata. Polski Związek Piłki Siatkowej po pięciu latach będzie miał nowego prezesa. Od 2016 roku Związkiem kieruje Jacek Kasprzyk, a jego kadencja początkowo miała się zakończyć w ubiegłym roku, ale została przedłużona przez pandemię koronawirusa.

tt polska siatkówka
19.03.2022 07:50 Ryszard Czarnecki w ostatniej chwili wycofał się z wyborów na prezesa PZPS

Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie zostanie Ryszard Czarnecki. Polityk ku zaskoczeniu wszystkich zrezygnował z ubiegania się o stanowisko tuż przed zjazdem delegatów. Teraz głównym faworytem do objęcia rządów w związku został Sebastian Świderski. W poniedziałek rozpoczynają się wybory na nowego prezesa PZPSTuż przed zjazdem delegatów niespodziewanie z walki o to stanowisko wycofał się jeden z głównych kandydatów Ryszard CzarneckiW obliczu rezygnacji polityka PiS, faworytem do objęcia posady jest Sebastian ŚwiderskiW poniedziałek nastąpił niespodziewany zwrot akcji w walce o fotel prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Z ubiegania się o stanowisko zrezygnował Ryszard Czarnecki. Polityk ogłosił oficjalnie swoją decyzję tuż przed rozpoczęciem zjazdu delegatów.

Vital Heynen
19.03.2022 07:45 PZPS podjął decyzję ws. Vitala Heyena. "Pewien cykl się kończy"

PZPS podjął niespodziewaną decyzję ws. Vitala Heynena. Prezes federacji Jacek Kasprzyk przyznał, że "pewien etap się kończy". Co to oznacza dla belgijskiego szkoleniowca? Niekoniecznie zwolnienie, ale trudno oprzeć się wrażeniu, iż taki przekaz może negatywnie wpłynąć na wynik reprezentacji Polski w siatkówce na mistrzostwach Europy. PZPS postanowił, co dalej z pracą Vitala HeynenaPrezes związku przyznał, że pewien etap się kończy Federacja nie zamyka jednak drzwi do kadry przed Belgiem"Będzie musiał ponownie wystartować w konkursie" - powiedział Jacek KasprzykReprezentacja Polski w siatkówce rozpoczęła już kilka dni temu w Spale przygotowania do mistrzostw Europy (więcej tutaj), które wystartują 1 września. Kadrę na tym turnieju poprowadzi Vital Heynen i do niedawna niewiele wiedzieliśmy na temat jego przyszłości. Teraz wiemy już nieco więcej. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk, powiedział w wywiadzie dla TVP Sport, że "pewien etap już się kończy", ale Belg wciąż będzie mógł pracować z polskim zespołem. Aby tak się stało, szkoleniowiec będzie musiał przystąpić ponownie do konkursu, który pozwoli wyłonić nowego, a być może "starego" opiekuna naszych siatkarzy.

Ryszard Czarnecki
19.03.2022 07:41 Ryszard Czarnecki jednym z kandydatów na prezesa PZPS

Już w połowie poznamy nowego prezesa PZPS. Na razie oficjalnie zgłosiło się dwóch kandydatów, którymi są polityk PIS Ryszard Czarnecki oraz Tomasz Paluch były siatkarz m.in. Skry Bełchatów. Swój start w wyborach zapowiedział także Jacek Kasprzak, czyli obecny szef naszej federacji, ale nie zrobił tego jeszcze formalnie. Ryszard Czarnecki i Tomasz Plauch to oficjalni kandydaci na stanowisko prezesa PZPSStart w wyborach zapowiedział również Jacek Kasprzak, obecny szef federacjiOstatnio polityk PIS został posądzony o nadużywanie swoich przywilejów związanych z wiceprezesurą w związku Pierwotnie wybory PZPS miały odbyć się w maju podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów, ale te zostało przełożone na wrzesień. Trzynastego dnia miesiąca poznamy nowego sternika naszej federacji. Do tej pory oficjalnie zgłosiło się dwóch kandydatów, czyli Ryszard Czarnecki i Tomasz Paluch, a niedługo ma to także zrobić Jacek Kasparzak. W ostatnich tygodniach działania polityka PIS wzbudziły wiele kontrowersji, co nie przeszkadza mu w ubieganiu się o fotel prezesa PZPS.