Swiatsportu.pl > Siatkówka > Ryszard Czarnecki w ostatniej chwili wycofał się z wyborów na prezesa PZPS
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:50

Ryszard Czarnecki w ostatniej chwili wycofał się z wyborów na prezesa PZPS

tt polska siatkówka
twitter.com/@PolskaSiatkowka

Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie zostanie Ryszard Czarnecki. Polityk ku zaskoczeniu wszystkich zrezygnował z ubiegania się o stanowisko tuż przed zjazdem delegatów. Teraz głównym faworytem do objęcia rządów w związku został Sebastian Świderski. 

  • W poniedziałek rozpoczynają się wybory na nowego prezesa PZPS

  • Tuż przed zjazdem delegatów niespodziewanie z walki o to stanowisko wycofał się jeden z głównych kandydatów Ryszard Czarnecki

  • W obliczu rezygnacji polityka PiS, faworytem do objęcia posady jest Sebastian Świderski

W poniedziałek nastąpił niespodziewany zwrot akcji w walce o fotel prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Z ubiegania się o stanowisko zrezygnował Ryszard Czarnecki. Polityk ogłosił oficjalnie swoją decyzję tuż przed rozpoczęciem zjazdu delegatów.

Ryszard Czarnecki zrezygnował z walki o fotel prezesa PZPS

W poniedziałek rozpoczną się wybory na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W grze o to stanowisko najpoważniejszymi kandydatami byli Sebastian Świderski i Ryszard Czarnecki. Byli, gdyż polityk PiS niespodziewanie wycofał się z rywalizacji. 

Czarnecki przekazał swoją zaskakującą decyzję tuż przed rozpoczęciem zjazdu delegatów. Udzielił jednocześnie poparcia swojemu kontrkandydatowi, czyli Sebastianowi Świderskiemu.  

- Rezygnuję z kandydowania na prezesa PZPS, związku, który dla mnie jest bardzo ważny i jego dobro jest bardzo ważne. Czasem trzeba skasować własne ambicje. - powiedział Czarnecki.

- To jest czas, kiedy trzeba pokazać wobec sponsorów, wobec kibiców, świata polityki, że potrafimy działać ponad podziałami - dodał były już kandydat na prezesa PZPS. 

Decyzja polityka jest o tyle zaskakująca, gdyż wielokrotnie zapowiadał on, że chce wygrać wybory. Czarnecki zapowiadał, że jako prezes PZPS zmieni polską siatkówkę. Jako swojego atutu używał koneksji w Spółkach Skarbu Państwa. To pomogłoby przyciągnąć potencjalnych sponsorów. 

Poznaliśmy wynik wyborów przed głosowaniem?

Faworytem kibiców od początku pozostaje jednak Sebastian Świderski. Fani pamiętają, ile dobrego zrobił dla polskiej siatkówki jeszcze jako zawodnik reprezentacji. Obecnie z sukcesami prowadzi natomiast ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Kilka miesięcy temu zespół ten sięgnął po zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Mistrzów. 

Źródło: WP SportoweFakty, sport.pl, Polska Siatkówka

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane