Swiatsportu.pl > Siatkówka > A jednak! Będzie konkurs na nowego selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:53

A jednak! Będzie konkurs na nowego selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce

Sebastian Świderski
PZPS.pl

Sebastian Świderski zmienił zdanie ws. wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn. Prezes PZPS niedawno zarzekał się, że nie zamierza ogłaszać konkursu, który pozwoliłby wyłonić nowych trenerów naszych zespołów, ale ostatecznie zmienił zdanie. Konkurs będzie i kto wie, czy nie ma on na celu wywołania reakcji u Nikoli Grbicia.

  • Sebastian Świderski zmienił zdanie ws. wyboru nowych selekcjonerów naszych reprezentacji

  • Prezes PZPS kilka tygodni temu mówił, iż nie chce robić z zatrudnienia nowych trenerów "wyborów miss piękności"

  • Ostatecznie na jego wniosek federacja ogłosiła konkurs, co wywołało zdziwienie w środowisku siatkarskim

Od ponad miesiąca mamy wakat na stanowiskach selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn. Po mistrzostwach Europy z naszymi zespołami zakończyli współpracę Jacek Nawrocki i Vital Heynen.

Poprzedni prezes PZPS, Jacek Kasprzyk mówił o tym, że jeśli Belg zamierza dalej pracować z kadrą, to musi przystąpić do konkursu. Objęcie sterów w związku przez Sebastiana Świderskiego zmieniło tę koncepcję, ale jak się okazuje tylko na chwilę.

Sebastian Świderski zmienił zdanie. Będzie konkurs na selekcjonera reprezentacji Polski

Przy okazji meczu o Superpuchar Polski, w którym Jastrzębski Węgiel pokonał Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0, odbyło się posiedzenie PZPS. Ważnym punktem raportu ze spotkania był zapis o zasadach wyboru nowych selekcjonerów reprezentacji Polski w siatkówce.

- Na wniosek Prezesa Sebastiana Świderskiego Zarząd zdecydował o przeprowadzeniu konkursu na trenerów reprezentacji narodowych kobiet i mężczyzn - brzmi części raportu.

Zmiana decyzji prezesa PZPS wywołała ogromne zaskoczenie, ale stała się faktem. To oznacza, że otwarto możliwość wszystkim kandydatom do wysyłania swojego CV. Wszystkie kandydatury zostaną rozpatrzone i każda z nich będzie miała pewną szansę.

Skąd taki zwrot w kwestii wyboru nowych selekcjonerów? Niewykluczone, że jest to wysłanie przez Świderskiego pewnego sygnału do działania Nikoli Grbiciowi, który uchodzi za faworyta prezesa PZPS do objęcia zespołu mężczyzn. W kadrze siatkarek sytuacja wygląda diametralnie inaczej, bo liczba kandydatów jest zdecydowanie większa.

Kto poprowadzi siatkarki? Kiedy możemy się spodziewać wyboru nowych selekcjonerów?

Jeśli chodzi o reprezentację Polski mężczyzn, w to w kontekście nowego selekcjonera najczęściej mówi się o wspomnianym Nikoli Grbiciu oraz Michale Winiarskim (więcej tutaj). Ponad pod uwagę brane są kandydatury Andrei Anastasiego (więcej tutaj), Alberto Giulianiego, Andrei Gardiniego oraz Lorenzo Bernardiego.

W przypadku zespołu żeńskiego spekuluje się aż o kilkunastu nazwiskach! Chętnych do poprowadzenie naszych siatkarek ma być kilku polskich oraz zagranicznych szkoleniowców. Faworytem do zastąpienia Jacka Nawrockiego jest ponoć Stephane Antiga, ale Francuz wydaje się mieć największe szanse, ponieważ na temat innych opcji niewiele wiadomo.

Kiedy możemy być światkami rozstrzygnięć tych konkursów? Wydaje się, że nie wcześniej niż na początku grudnia. PZPS nie ma zamiaru spieszyć się w tej sprawie, o czym szerzej przeczytacie tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane