Swiatsportu.pl > Siatkówka > Oficjalnie: PZPS prowadzi rozmowy z polskim kandydatem na selekcjonera
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Oficjalnie: PZPS prowadzi rozmowy z polskim kandydatem na selekcjonera

Reprezentacja Polski w siatkówce
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiceprezes zarządu Sekretarz Generalny PZPS, Jacek Sęk w rozmowie z TVP Sport potwierdził, że związek prowadzi rozmowy z polskim kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce. Negocjacje prowadzone są konkretnie z Michałem Winiarskim. Wiadomo również, kiedy najwcześniej możemy spodziewać się wyboru nowego opiekuna naszych mistrzów świata.

  • Michał Winiarski może zostać nowym selekcjonerem polskiej kadry

  • PZPS potwierdził, że prowadzi rozmowy z trenerem Trefla Gdańsk

  • Poza tym federacja rozmowa na tę chwilę jeszcze z Nikolą Grbiciem

Wciąż nie znamy nowego trenera reprezentacji Polski w siatkówce. Taka sama sytuacja jest w żeńskim zespole. PZPS nie chce jednak się spieszyć, bo też nie ma takiej potrzeby. Po sezonie reprezentacyjnym nadszedł czas na długi sezon ligowy.

Wiceprezes zarządu Sekretarz Generalny PZPS, Jacek Sęk w wywiadzie dla TVP Sport przekazał, że federacja prowadzi rozmowy z Michałem Winiarskim i Nikolą Gribciem. Do tej pory było wiadomo o negocjacjach z Serbem, ale szkoleniowiec Trefla Gdańsk wydaje się być najpoważniejszym polskim kandydatem na to stanowisko.

PZPS rozmawia z Michałem Winiarski o posadzie selekcjonera reprezentacji Polski

Wiceprezes zarządu Sekretarz Generalny PZPS przyznał, że federacja rozmawia z Michałem Winiarskim, ale jednocześnie podkreślił, że Polak i Nikola Grbić to niejedyni kandydaci na selekcjonera.

- Wiemy dobrze, że jest Nikola Grbić, a rozmowy prowadzone są także z Michałem Winiarskim. Paru kandydatów jeszcze będzie, tym bardziej że czas nas nie nagli. Większość trenerów jest jednak związanych na ten moment z klubami, które prowadzą. W przypadku Serba kontrakt będzie obowiązywał nawet do maja, skoro zespół zbudowany jest na końcowe etapy Ligi Mistrzów - powiedział Sęk na łamach TVP Sport.

Niektórzy zastanawiają się jednak, czy powierzenie tak ważnej funkcji Winiarskiemu, to nie zbyt duży i nie za wczesny krok w jego karierze szkoleniowej. Jak na razie mistrz świata z 2014 roku i wicemistrz z 2006 doprowadził Trefl Gdańsk do piątego i szóstego miejsca w ostatnich dwóch sezonach PlusLigi. To bardzo dobre rezultaty, ale poza tym "Winiar" większych sukcesów nie jeszcze nie ma, choć powszechnie mówi się o jego wielkim trenerskim potencjale.

Nowi selekcjonerzy? Nie wcześniej niż w grudniu

Jacek Sęk został również zapytany przez dziennikarzy TVP Sport, kiedy możemy spodziewać się wyborów nowych selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce. Otóż okazuje się, że nie nastąpi to na pewno ani w październiku, ani w listopadzie.

- Nie odbędą się w październiku lub listopadzie. Przede wszystkim odwołam się do tego, że 20 października w środę odbędzie się posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, drugie z kolei. Na nim jest punkt dotyczący informacji na temat wyborów trenerskich – zarówno kadry męskiej, jak i żeńskiej - podkreślił wiceprezes zarządu Sekretarz Generalny PZPS.

Przypomnijmy, że po kobiecych mistrzostwach Europy pracę w kadrze zakończył Jacek Nawrocki. Szkoleniowiec nie dostał zgodny na łączenie pracy w reprezentacji i Chemiku Police. Z kolei z męskim zespołem po brązowym medalu ME rozstał się Vital Heynen, po trzech latach trenowania Biało-Czerwonych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane