Swiatsportu.pl
EN 01493835 0086

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nowe informacje ws. trenera polskich siatkarzy. "To się uda. Zostanie trenerem kadry"

15 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Siatkarze reprezentacji Polski nadal pozostają bez trenera po tym, jak wygasł kontrakt Vitala Heynena. W mediach od kilku tygodni trwa dyskusja, kto zostanie nowym selekcjonerem naszej kadry. Na najpoważniejszego kandydata wyrósł Nikola Grbić, były szkoleniowiec ZASKY Kędzierzyn-Koźle. Portal Sport.pl przekazał nowe informacje w tej sprawie. Serb podobno bardzo chce związać się z naszą kadrą.

  • Siatkarze reprezentacji Polski pozostają bez trenera po odejściu Vitala Heynena

  • Umowa Belga wygasała po wrześniowych mistrzostwach Europy i po trzech latach zakończył on pracę

  • Według najnowszych doniesień mediów nowym selekcjonerem polskiej kadry ma zostać Nikola Grbić

Siatkarze reprezentacji Polski mogą już niedługo mieć nowego trenera. Według informacji portalu Sport.pl z walki o posadę nie rezygnuje Nikola Grbić. Serb musi jednak dogadać się ze swoim aktualnym pracodawcą.

EN 01497366 0011

Oburzające oświadczenie Albańczyków. Oskarżają Polaków

CZYTAJ DALEJ

Siatkarze reprezentacji Polski wkrótce poznają nowego trenera

Siatkarze reprezentacji Polski od kilku tygodni pozostają bez trenera. Po wrześniowych mistrzostwach Europy dobiegł końca kontrakt Vitala Hyenena. Po trzech latach Belg pożegnał się z naszą kadrą.

W międzyczasie w PZPS nastąpiła zmiana prezesa. Nowym prezesem został Sebastian Świderski. Od razu oczywiste stało się, że będzie on miał swojego faworyta na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.

Tym jest oczywiście Nikola Grbić. Panowie doskonale znają się z wspólnej pracy w ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle. W ubiegłym sezonie drużyna, której prezesem jest Świderski, pod wodzą Serba sięgnęła po zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Grbić po sukcesie z polską drużyną przeniósł się jednak do Włoch. Tam podjął pracę w zespole Sir Safety Perugia. Prezes tego zespołu, Gino Sirci nie chce się zgodzić, by Grbić łączył pracę w klubie z prowadzeniem reprezentacji Polski.

Portal Sport.pl podał w sobotę najnowsze informacje w tej sprawie. Zdaniem dziennikarzy doszło do spotkania Sirciego z Grbiciem. Obaj pozostają nieugięci w swoich postanowieniach. Oznacza to, że Serb chce prowadzić reprezentację Polski. Portal Sport.pl powołując się na otoczenie Nikoli Grbicia, podaje, że wkrótce dopnie on swego i będzie nowym opiekunem Biało-Czerwonych.

- To się uda. Grbić zostanie trenerem polskiej kadry, zobaczycie. Spokojnie. Potrzeba czasu - czytamy relację z otoczenia serbskiego trenera na stronie portalu.

Świderski chce Grbicia

Jeśli chodzi o prezesa PZPS, nie ukrywa on, że Nikola Grbić jest jego wymarzonym kandydatem do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. W rozmowie z WP SportoweFakty stwierdził on, że decyzja należy wyłącznie do Serba.

- Prezes Sirci ma oczywiście prawo, żeby mówić, jak zapatruje się na sprawę, jednak to Nikola Grbić podejmie decyzję. Nic się pod tym względem nie zmieniło. Jesteśmy w kontakcie z jego agentem, rozmawiam też z innymi kandydatami - powiedział Świderski.

Źródło: Sport.pl, WP SportoweFakty

Wielechowski S/AGENCJA SE/East News

Nie tylko restauracja. Biznesy Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski niedawno otworzył w Warszawie swoją restaurację, ale to nie jedyny biznes kapitana reprezentacji Polski. Napastnik Biało-Czerwonych znany jest ze swoich inwestycji. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Głośny transfer Roberta Lewandowskiego? Agent Polaka wybrał mu nowy klub. Bayern może na tym sporo zarobić

  • Niezwykłe zachowanie Kamila Glika. Próbował chronić kolegów przed atakiem Albańczyków, mało kto zauważył

  • Z biedy wypadły mu wszystkie zęby, potem został najlepszym piłkarzem świata. Wielki zapomniany - Rivaldo