Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kamil Glik próbował chronić kolegów przed atakiem Albańczyków. Mało kto zauważył
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:52

Kamil Glik próbował chronić kolegów przed atakiem Albańczyków. Mało kto zauważył

tt łnp
screen - twitter.com/Łączy nas piłka

Polska pokonała we wtorek Albanią 1:0 w wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw świata. Po golu dla naszej drużyny miejscowi kibice zaczęli obrzucać Polaków butelkami. W tej sytuacji kapitalnie zachował się Kamil Glik, czego wielu widzów nie zauważyło od razu w trakcie meczu. 

  • Polska pokonała Albanię 1:0 i awansowała na drugie miejsce w swojej grupie eliminacji MŚ

  • W trakcie meczu albańscy kibice zaatakowali Polaków i rzucali w ich kierunku niebezpieczne przedmioty

  • Jak się okazało, Kamil Glik bohatersko starał się ochronić swoich kolegów

Polska we wtorek wygrała z Albanią 1:0 po golu Karola Świderskiego. Napastnik, który z kolegami celebrował radość, stał się celem ataków albańskich kibiców, którzy ciskali z trybun przeróżne przedmioty. Kolegę starał się ochronić Kamil Glik.

Polska pokonała Albanię. Glik bohaterem sieci

Polska reprezentacja we wtorek wykonała gigantyczny krok w kierunku awansu do baraży, które wyłonią ostatnich uczestników przyszłorocznych mistrzostw świata. Biało-Czerwoni pokonali 1:0 Albanię, ich głównego rywala do zajęcia drugiego miejsca w grupie i wywalczenia prawa gry we wspomnianych barażach (więcej TUTAJ).

Podopieczni Paulo Sousy we wtorek byli zespołem zdecydowanie lepszym od Albańczyków. Udownili to w 77. minucie. Po kapitalnym dośrodkowaniu Mateusza Klicha, gola zdobył Karol Świderski. Dwójka rezerwowych zapewniła nam cenne zwycięstwo.

Tuż po bramce dla Polaków sędzia był zmuszony przerwać mecz. Doszło do skandalu z udziałem albańskich kibiców. Zaczęli oni obrzucać Polaków, którzy cieszyli się z gola przeróżnymi przedmiotami, w tym butelkami. 

W tym zamieszaniu kibice śledzący transmisję nie zauważyli niesamowitego zachowania Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski ruszył w kierunku atakowanych kolegów. Objął i próbował zasłonić Karola Świderskiego przed przedmiotami rzucanymi w jego kierunku!

Całą sytuację można zobaczyć na materiale wideo, który pojawił się na twitterowym profilu “Łączy nas piłka”. Glik osłania kolegę, a następnie odciąga go z niebezpiecznego miejsca. Kapitalna postawa lidera naszej drużyny.

Polska coraz bliżej awansu

Polacy dzięki zwycięstwu w Tiranie mają dwa punkty przewagi nad Albańczykami. Prawo gry w barażach mogą zapewnić sobie już w następnym meczu. W listopadzie nasi piłkarze najpierw zagrają na wyjeździe z Andorą, a następnie podejmą w Warszawie Węgrów. 

Albańczyków czeka natomiast wyjazd do Londynu na mecz z Anglią. Jeśli tam podopieczni Edoardo Reji stracą punkty, a Biało-Czerwoni pokonają Andorę, to właśnie nasza drużyna zajmie miejsce premiowane awansem (więcej TUTAJ). 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane