Swiatsportu.pl > Siatkówka > Oficjalnie: Jacek Nawrocki został ogłoszony nowym trenerem Chemika Police
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Oficjalnie: Jacek Nawrocki został ogłoszony nowym trenerem Chemika Police

Jacek Nawrocki
Chemik Police/Twitter.com

Zgodnie z przewidywaniami Jacek Nawrocki znalazł zatrudnienie w drużynie Chemika Police. Klub ogłosił dziś podpisanie umowy z byłym już selekcjonerem reprezentacji Polski. Przed trenerem stoi bardzo trudne zadanie, jakim będzie utrzymanie zespołu na bardzo wysokim poziomie.

  • Jacek Nawrocki wczoraj ustąpił z posady selekcjonera reprezentacji Polski

  • Za to już dziś szkoleniowiec został ogłoszony nowym trenerem Chemika Police

  • Potwierdzono, że 56-latek musiał wybierać między kadrą a pracą w klubie

Od kilku miesięcy przewidywano, że przygoda Jacka Nawrockiego z reprezentacją Polski ma się ku końcowi (więcej tutaj). W kuluarach mówiło się, iż trener zapewne poprowadzi Grupę Azoty Chemika Police. Wczoraj szkoleniowiec ogłosił, iż ustępuje ze stanowiska selekcjonera kadry (więcej tutaj), a dziś zgodnie z doniesieniami przedstawiono go jako nowego opiekuna mistrzów Polski.

Jacek Nawrocki nowym trenerem Chemika Police

Tak jak spekulowano, Jacek Nawrocki znalazł zatrudnienie w zespole Grupy Azoty Chemika Police. Szkoleniowiec nie kryje ekscytacji przed nowym wyzwaniem, o czym mówił na łamach strony klubowej.

- Zaczynam nowe wyzwanie. Wyzwaniem jest podjęcie pracy w mistrzu Polski, ale i zdobycie kredytu zaufania kibiców, którzy nie są do mnie przekonani. Najważniejsze są dla mnie dobre relacje z ludźmi, z którymi będę miał kontakt na co dzień – siatkarki, sztab szkoleniowy, pracownicy klubu. Skupiam się na tym, co mamy do zrobienia, co jest przed nami. Ostatnie tygodnie były trudne. W końcu jestem na miejscu i chcę skupić się na czymś, czego ostatnimi laty mi brakowało, czyli codziennej, klubowej pracy - można przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie mistrzów Polski.

Trener nie będzie miał łatwego zadania. Zapewne jednym z celów postawionych przed Nawrockim, jest utrzymanie zespołu na najwyższym poziomie. Przypomnijmy, że siatkarki Chemika zdobyły mistrzostwo i Puchar Polski oraz dotarły do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

Krótki okres przygotowawczy na pewno nie ułatwi pracy byłemu selekcjonerowi kadry. Nawrocki przed startem ligi będzie miał tylko kilkanaście dni na pracę ze swoimi nowymi podopiecznymi. Tauron Liga zostanie bowiem zainaugurowana już 24 września, właśnie meczem Grupy Azoty Chemika Police z Unim Opole. Na szczęście 56-latek niektóre zawodniczki zna z czasu pracy w reprezentacji, co może mu nieco pomóc.

Szkoleniowiec był w "zawieszeniu". Musiał wybierać

Portal sport.pl podawał, że Jacek Nawrocki chciał łączyć funkcję selekcjonera reprezentacji Polski i trenera Grupy Azoty Chemika Police. Szkoleniowiec uważał, iż jest to wykonalne, ale PZPS twierdził inaczej.

Nawrocki zdaniem serwisu musiał podjąć decyzję. Ostatecznie postawił na pracę w klubie, co jest całkiem zrozumiałe po tak długim okresie w kadrze. Tym bardziej że nie udało mu się jej poprowadzić do spektakularnych sukcesów.

Do największych osiągnięć 56-latka z Biało-Czerwonymi należą srebrny medal igrzysk europejskich w 2015 roku oraz ósme miejsce na mistrzostwach Europy i piątka lokata w Lidze Narodów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane