Swiatsportu.pl > Siatkówka > Joanna Mirek wypowiedziała się na temat przyszłości Vitala Heynena i Jacka Nawrockiego
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:48

Joanna Mirek wypowiedziała się na temat przyszłości Vitala Heynena i Jacka Nawrockiego

Vital Heynen i Jacek Nawrocki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn awansowała już do półfinału mistrzostw Europy. Swój udział w kobiecych mistrzostwach Starego Kontynentu na ćwierćfinale zakończyły za to nasze siatkarki. Joanna Mirek, czyli jedna z legendarnych "Złotek" w rozmowie z portalem Interia przyznała, że jej zdaniem zarówno Vital Heynen jak i Jacek Nawrocki powinni pożegnać się z posadami selekcjonerów.

  • Joanna Mirek to dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce

  • Legenda kobiecej kadry uważa, że zarówno w męskim jak i żeńskim zespole nastąpił czas na zmiany

  • Teza jednej ze "Złotek" na temat Vitala Heynena jest jednak dość kontrowersyjna

  • Jacek Nawrocki jakby przychylił się do jej słów, bowiem dziś podał się do dymisji

Występ naszych siatkarek na mistrzostwach Europy nie był rozczarowujący, ale od wielu lat czekamy na przełom w żeńskiej kadrze. Siatkarze wciąż mają szansę na zdobycie tytułu i miejmy nadzieję, że uda im się osiągnąć ten cel.

Joana Mirek uważa jednak, że i Jacek Nawrocki i Vital Heynen powinni zakończyć już pracę w reprezentacji Polski. O ile w przypadku tego pierwszego można się zgodzić, a sam zainteresowany podał się w międzyczaie do dymisji, o tyle jej teza w przypadku złotego medalu Polaków na ME może zostać obalona, tym bardziej że już ostatnie mecze wskazują, iż o "wypaleniu" raczej nie ma mowy.

Joanna Mirek chwali Polaków za mecz z Rosją, ale uważa, że Vital Heynen powinien odejść

W wywiadzie dla Interii była reprezentantka Polski podkreśliła, że bardzo podobał jej się mecz Polaków z Rosją. Jej zdaniem Biało-Czerwoni wreszcie zagrali zespołowo, a w trudniejszych momentach ciężar gry brali na siebie skrzydłowi. Dwukrotnej mistrzyni Europy spodobało się również to, że podopieczni Vitala Heynena od pierwszej piłki byli we wszystkim lepsi od rywali. Mimo to Joanna Mirek uważa, że współpraca z Belgiem już się wypaliła.

- Myślę, że trwające mistrzostwa Europy na pewno będą odbudową dobrego ducha naszego zespołu. Jednak mam wrażenie, że tam chyba coś już się skończyło i czas na zmianę - stwierdziła ekspertka Polsatu Sport.

Sebastian Świderski również zwracał uwagę, iż Vital Heynen jest niepewny w swoich decyzjach (więcej tutaj), co także miałoby być oznaką koniecznych zmian. Na przekór jego słowom ostatnie mecze w wykonaniu reprezentacji Polski w siatkówce są perfekcyjne. Być może zespół miał duży kryzys i po prostu potrzebował więcej czasu, aby z nim sobie poradzić.

Potencjalne mistrzostwo Starego Kontynentu byłoby zaprzeczeniem słów Mirek i Świderskiego. Życzylibyśmy sobie i siatkarzom, aby tak faktycznie było, ale o tym przekonamy się 18 września, kiedy Biało-Czerwoni zagrają w ćwierćfinale.

"Najwyższy czas" - była reprezentantka Polski o posadzie Jacka Nawrockiego

Za to Jacek Nawrocki zrezygnował dziś z posady selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce. PZPS o tym fakcie poinformował dziś po południu.

- Polski Związek Piłki Siatkowej przyjął wniosek Jacka Nawrockiego o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron - poinformowano.

Sprawdziły się zatem słowa Joanny Mirek, która jeszcze rano, czyli przed tą decyzją stwierdziła, że zmiany w żeńskiej kadrze są konieczne.

- Reprezentacja kobiet już też jest po imprezie docelowej, a wraz z nią długi okres pracy trenera Jacka Nawrockiego. Myślę, że po tylu latach, ile dostał trener Nawrocki, to też już najwyższy czas na podsumowania i podjęcie ważnych decyzji - powiedziała była reprezentantka Polski na łamach Interii.

Pod wodzą Jacka Nawrockiego polska reprezentacja zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku, a w 2019 roku zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Europy oraz piąte w Lidze Narodów. Były już selekcjoner prowadził zespół od 2015 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane