Swiatsportu.pl > Siatkówka > Sebastian Świderski: Jestem pełen nadziei, ale również obaw
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:59

Sebastian Świderski: Jestem pełen nadziei, ale również obaw

Sebastian Świderski
PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS

Reprezentacja Polski ma za sobą komplet zwycięstw na mistrzostwach Europy, ale Sebastian Świderski jest pełen obaw. Były kapitan naszej kadry i wicemistrz świata z 2006 roku, jest zdziwiony, że nasz zespół nie pokazał dobrej formy na igrzyskach olimpijskich, a na trwającym turnieju również jej nie widzi. Prezes ZAKSY wyraził także zaniepokojenie zachowaniem Vitala Heynena.

  • Sebastian Świderski nie jest usatysfakcjonowany tym, co pokazują nasi siatkarze

  • Zdaniem byłego kapitana naszej kadry Biało-Czerwoni nie prezentują dobrej formy

  • Według prezesa ZAKSY, Vital Heynen ma problemy z podejmowaniem niektórych decyzji

Reprezentacja Polski jak do tej pory wygrała swoje wszystkie mecze na mistrzostwach Europy. Wczoraj nasi siatkarze pokonali Belgię (więcej tutaj). Dotychczas w grze naszego zespołu pojawiały się niepokojący wahania formy, ale udało się je maskować dobrymi wynikami. To mimo wszystko nie przekonuje Sebastiana Świderskiego.

Wicemistrz świata z 2006 roku uważa, że zwłaszcza w spotkaniu z Grecją (więcej tutaj) wyszedł brak formy i niepewność Vitala Heynena. Były przyjmujący ma również zastrzeżenia do samego selekcjonera, u którego dostrzega kłopoty przy podejmowaniu decyzji oraz brak konsekwencji.

Sebastian Świderski: do formy i bardzo daleko

Może gra reprezentacji Polski w siatkówce na trwających mistrzostwach Europy nie zachwyca, to wydaje się, że i tak jest ona lepsza od tego, co Biało-Czerwoni prezentowali na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Przeciwnego zdania jest jednak Sebastian Świderski.

- Patrząc na to, co siatkarze pokazują do tej pory w turnieju, to niestety, do formy im bardzo daleko. Dziwię się, bo nie widać jej ani teraz, ani wcześniej na igrzyskach olimpijskich. Jestem pełen nadziei, ale również obaw - powiedział były kapitan polskiej kadry w rozmowie z "Super Expressem".

Obecny prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle uważa, że w trakcie meczu z Grecją wyszły brak dobrej dyspozycji i niepewność naszego zespołu. Na dodatek były przyjmujący stwierdził, iż w tym spotkaniu ujawniła się "niepewność" Vitala Heynena.

- Vital nie był pewny swego, robiąc zmiany w meczu z Grecją. Gdy spojrzeć na statystyki, Łukasz Kaczmarek grał dobre spotkanie, ale nagle został zmieniony przez Bartka Kurka, który "jechał" na minusie. To też pokazuje, że Heynen nie ma jasności umysłu przy podejmowaniu niektórych decyzji - zauważył Świderski.

Wicemistrz świata z reprezentacją Polski jest zaniepokojony postawą Vitala Heynena

To właśnie na osobę Vitala Heynena Sebastian Świderski zwrócił szczególną uwagę. Jego zdaniem poza "jasnością umysłu" Belg stracił swój największy atut, czyli konsekwencję przy podejmowaniu decyzji.

- Jest duża obawa o wynik, tylko tak interpretuję zachowanie Heynena. To nie wszystko, bo widać także brak konsekwencji, z której wcześniej słynął. Stąd jego niepewność i takie, a nie inne zachowanie - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" wicemistrz świata z 2006 roku.

Świderski dodał, że gdyby było inaczej, to nasz selekcjoner nie podejmowałby tak "drastycznych ruchów kadrowych", jakich świadkami byliśmy w meczu przeciwko Grecji. Kolejne spotkanie Polacy rozegrają już jutro, a o jego szczegółach pisaliśmy dla Was tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane