Swiatsportu.pl > Siatkówka > Planowe zwycięstwo Polaków nad Grecją 3:1
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:47

Planowe zwycięstwo Polaków nad Grecją 3:1

qwwqqw
screen - transmisja TVP Sport

Polscy siatkarze przystąpili w niedzielny wieczór do kolejnego meczu w ramach fazy grupowej mistrzostw Europy 2021. Po wyczerpującym pięciosetowym pojedynku z Serbią nasi zawodnicy zmierzyli się z Grekami. Vital Heynen dał odpocząć najważniejszym zawodnikom i do boju posłał nieco rezerwowy skład. Polakom udało się wygrać, jednak ze znacznie większym trudem, niż wszyscy zakładali.

• Polscy siatkarze w niedzielny wieczór zmierzyli się z Grecją w kolejnym meczu ME 2021

• Biało-Czerwoni byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, a mimo to musieli się mocno namęczyć, by sięgnąć po zwycięstwo

• Grekom udało się urwać nam seta, jednak Polacy wygrali 3:1 i zostali nowymi liderami grupy A

Polscy siatkarze zmierzyli się dzisiaj z Grecją w kolejnym meczu ME 2021. Biało-Czerwoni wygrali z najsłabszą drużyną naszej grupy, jednak nie obyło się bez sporych problemów. Grecy zdołali nam urwać seta.

Polscy siatkarze zmierzyli się z Grecją

Mistrzostwa Europy siatkarzy rozkręcają się na dobre. W niedzielny wieczór kolejny mecz grupowy rozegrali reprezentanci Polski. Po zwycięstwach nad Portugalią i Serbią, przyszedł czas na potyczkę z Grekami.

Nasi dzisiejsi rywale do tej pory nie najlepiej radzili sobie w turnieju. Przed meczem z Polską mieli na koncie jedynie punkt wywalczony w starciu z Ukrainą. Biało-Czerwoni byli zdecydowanymi faworytami tego meczu.

Początek meczu był wyrównany. Grekom udało się nawet wyjść na minimalne prowadzenie. Wtedy świetnie Łukasz Kaczmarek posłał dwa kapitalne asy serwisowe. Nasza drużyna wyszła m.in. dzięki świetnej grze w tym elemencie na prowadzenie 8:5.

Od tego momentu Polacy nie mieli już większych problemów z kontrolowaniem boiskowych wydarzeń i pewnie sięgnęli po zwycięstwo w pierwszym secie. Rywalom oddali tylko 15 punktów.

Na początku drugiej partii to Grekom udało się szybko wypracować trzypunktowe prowadzenie. Polacy jednak szybko odrobili straty, a pomogli im w tym sami Grecy, którzy popełnili kilka błędów, jak np. atak w siatkę. Od tego momentu obie drużyny toczyły walkę "punkt za punkt".

Przy stanie 19:19 Vital Heynen zdecydował się zwiększyć siłę ofensywną naszej drużyny i posłał do gry Bartosza Kurka. Manewr ten się opłacił, a Polacy zdołali wyjść na dwa punkty przewagi. Polacy w końcówce seta szybko postawili "kropkę nad i". Tę partię wygrali 25:22.

Polacy nie bez problemów pokonują Grecję

Trzeci set znów zaczął się od lepszej gry ze strony Greków. Naszym rywalom udało się wyjść na prowadzenie 4:1. Po chwili jeszcze powiększyli prowadzenie do aż siedmiu "oczek". W naszej drużynie słabo funkcjonowała zagrywka oraz gra blokiem. Również atakujący nie radzili sobie najlepiej.

Vital Heynen posłał ponownie do boju Bartosza Kurka i Wilfredo Leona. Od razu lepiej zaczęliśmy radzić sobie na zagrywce oraz w bloku. Polakom udało się zniwelować stratę do trzech punktów.

Niestety znów przyszło załamanie gry w naszych szeregach i rywale szybko odzyskali pięciopunktowe prowadzenie. Polakom niestety nie udało się już odrobić straty i dość niespodziewanie przegrali tego seta 25:20.

Od początku czwartego seta Vital Heynen postawił na zawodników, którzy zwykle stanowią o sile naszej drużyny. Kurek i Leon pozostali na boisku i od razu widać było odmianę w grze Polaków. Biało-Czerwoni wypracowali kilkopunktową przewagę, którą jednak szybko roztrwonili.

Walka o zwycięstwo była niesamowicie wyrównana. W efekcie obie drużyny grały na przewagi. Polacy wytrzymali ostatecznie próbę nerwów. Decydujący atak wykończył Wilfredo Leon. Biało-Czerwoni wygrali 26:24 i w całym meczu 3:1. Dzięki temu nasza drużyna objęła prowadzenie w tabeli grupy A.

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2021, Polska - Grecja 3:1 (25:15, 25:22, 20:25, 26:24)