Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polacy wiceliderem swojej grupy, ale jeszcze dziś mogą wskoczyć na pierwsze miejsce
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:46

Polacy wiceliderem swojej grupy, ale jeszcze dziś mogą wskoczyć na pierwsze miejsce

Wilfredo Leon w reprezentacji Polski
YURI CORTEZ/AFP/East News

Reprezentacja Polski w siatkówce pokonała wczoraj Serbię 3:2, ale to nie pozwoliło jej objąć prowadzenia w grupie. Podopieczni Vitala Heynena są aktualnie na drugim miejscu, lecz jeszcze dziś ten stan rzeczy może ulec zmianie. To będzie możliwe, jeśli Biało-Czerwonym uda się pokonać Grecję.

  • Polacy zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli grupy A

  • Liderem jest reprezentacja Serbii, która ma o jedno spotkanie rozegrane więcej

  • Swój trzeci mecz na ME Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze dziś i mogą wskoczyć na pierwszą pozycję

Polscy siatkarze mają za sobą dwa spotkania na mistrzostwach Europy. W swoim pierwszym meczu zawodnicy Vitala Heynena pokonali Portugalię (więcej tutaj), a wczoraj po wspaniałym i bardzo trudnym starciu, Biało-Czerwoni okazali się lepsi od Serbii.

Mimo to mistrzowie świata nie mogą pochwalić się pozycją lidera grupy. Ta przypada bowiem na razie właśnie reprezentacji Serbii. Wszystko dlatego, że nasi wczorajsi rywali mają o jedno spotkanie rozegrane więcej, ale już dziś polski zespół może ich wyprzedzić.

Reprezentacja Polski jest wiceliderem grupy A

Serbowie w swoim pierwszym spotkaniu na mistrzostwach Europy wygrali z Belgią 3:1. W drugim meczu pewnie rozprawili się z Ukrainą, wygrywając 3:0. Trzecie starcie zakończyło się już ich porażką właśnie z reprezentacją Polski.

Dla Biało-Czerwonych było to dopiero drugie starcie, dlatego to nie pozwala im na zajmowanie pierwszego miejsca w swojej grupie. Trzecia jest Belgia, która źle rozpoczęła turniej. Najpierw uległa Serbii 1:3, a następnie dała się pokonać Portugalii 2:3, a dopiero z Grecją wygrała 3:0.

Pierwsze cztery lokaty dają awans do fazy finałowej ME. Na razie czwartą lokatę zajmują właśnie Portugalczycy, którzy mogą okazać się "czarnym koniem" trwających mistrzostw Starego Kontynentu.

Tabela grupy A:

  1. Serbia 3 mecze - 7 punktów

  2. Polska 2 mecze - 5 punktów

  3. Belgia 3 mecze - 4 punkty

  4. Portugalia 2 mecze - 2 punkty

  5. Ukraina 2 mecze -2 punkty

  6. Grecja 2 mecze - 1 punkt

Polacy zagrają dziś z Grecją i mogą zostać liderami, ale są dwa warunki

Zaległe spotkanie stawia polskich siatkarzy przed możliwością objęcia prowadzenia w grupie. Podopieczni Vitala Heynena przede wszystkim muszą dziś wygrać, aby tak się stało, ale to nie wystarczy.

Drugim warunkiem, który musi zostać spełniony, jest zwycięstwo za trzy punkty. Dlatego Biało-Czerwoni muszą pokonać Greków 3:0 lub 3:1, co nie wydaje się zbyt trudnym zadaniem, biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki naszych najbliższych rywali.

Co ciekawe wieczorne starcie Polski z Grecją będzie pierwszym od siedmiu lat bezpośrednim spotkaniem obu tych zespołów. W 2014 roku nasi siatkarze wygrali z Grekami 3:1, ale nie mielibyśmy nic przeciwko, aby dziś nie oddali przeciwnikom nawet jednego seta.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane