Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze pokonali 3:1 Portugalię w pierwszym meczu ME 2021
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:46

Polscy siatkarze pokonali 3:1 Portugalię w pierwszym meczu ME 2021

screen tvp
screen - transmisja TVP Sport

Polscy siatkarze stanęli dzisiaj do walki w pierwszym meczu mistrzostw Europy 2021. Polacy jako jeden z gospodarzy turnieju zagrali w Krakowie z Portugalią. Podopieczni Vitala Heynena pokonali Portugalię 3:1 i dobrze zaczęli walkę o medale najważniejszej imprezy Starego Kontynentu.

• Polscy siatkarze mają za sobą inauguracyjne spotkanie na mistrzostwach Europy

• Biało-Czerwoni zmierzyli się w Krakowie z reprezentacją Portugalii

• Nasi siatkarze, mimo chwilowych problemów w drugim secie, wygrali 3:1

Polscy siatkarze od starcia z Portugalią rozpoczęli udział w ME 2021. Mimo problemów w drugim secie, nasi zawodnicy zdołali odnieść przekonujące zwycięstwo nad rywalami z Półwyspu Iberyjskiego. Nasi siatkarze wygrali 3:1.

Polscy siatkarze rozpoczynają walkę w mistrzostwach Europy

Czwartek to wyjątkowy dzień dla kibiców siatkówki w Polsce. Obfituje on bowiem w wielkie emocje z udziałem naszych siatkarzy. Udział w mistrzostwach Europy 2021 rozpoczynają podopieczni Vitala Heynena, wcześniej wspaniałych emocji dostarczyła nam kadra U-19.

Nasi młodzi zawodnicy w wielkim finale MŚ do lat 19 pokonali Bułgarów 3:0. Podopieczni Michała Bąkiewicza tym samym zostali nowymi mistrzami świata (więcej TUTAJ). Wrażenie robi styl, w jakim Polacy sięgnęli po złote medale. W całym turnieju stracili tylko jednego seta.

Pierwsza reprezentacja stanęła natomiast do walki w inauguracyjnym meczu europejskiego czempionatu. W Krakowie nasi zawodnicy zmierzyli się z Portugalczykami. Niesieni dopingiem zgromadzonych na trybunach kibiców Biało-Czerwoni mieli być zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem naszych siatkarzy. W pierwszym secie praktycznie nie popełniali oni błędów i szybko zmierzali do zwycięstwa. Ostatecznie nasi gracze oddali rywalom zaledwie 16 punktów i wyszli na prowadzenie 1:0.

Druga partia była już jednak zdecydowanie bardziej wyrównana. Mimo początkowej przewagi Polaków, Portugalczycy zdołali wyjść na nawet czteropunktowe prowadzenie. Polacy nie potrafili skończyć ataków i słabo serwowali.

Vital Heynen w dobrym momencie poprosił o czas dla swojej drużyny. Belg umiejętnie wstrząsnął swoimi zawodnikami i ci ruszyli do odrabiania strat. Polacy zbliżyli się na punkt do rywali, jednak Portugalczycy wytrzymali próbę nerwów i utrzymali prowadzenie. Wygrali tego seta 25:22.

Początek trzeciego seta to ponownie znacznie lepsza gra naszych siatkarzy. Polacy wyszli na prowadzenie 11:5, a rywale zaczęli się gubić. Z każdą kolejną piłką przewaga naszych siatkarzy dalej rosła. W pewnym momencie prowadziliśmy już 17:8! Ostatecznie Portugalczycy ugrali w tej partii, podobnie jak w pierwszym secie, tylko 16 punktów. 2:1 dla graczy Vitala Heynena.

Zwycięstwo Polaków na początek mistrzostw Europy

Czwarty set toczył się już według doskonale znanego z poprzednich partii scenariusza. Znów Polacy zyskali kilkupunktowe prowadzenie. Tym razem nasi siatkarze nie zamierzali oddawać zwycięstwa. Ani przez moment ich prowadzenie nie było zagrożone.

Na twarzach naszych zawodników widać było pewność siebie i uśmiech. I z takim właśnie pozytywnym nastawieniem podopieczni Vitala Heynena dobrnęli do końca meczu. W finałowym secie Polacy wygrali 25:19, a w całym meczu 3:1.