Swiatsportu.pl > Inne sporty > Poważny wypadek samochodowy polskich kolarzy we Włoszech. Jeden z nich trafił do szpitala (FOTO)
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 16.06.2022 02:02

Poważny wypadek samochodowy polskich kolarzy we Włoszech. Jeden z nich trafił do szpitala (FOTO)

Wypadek reprezentacji Polski
Darek Banaszek/Facebook

Polscy kolarze mieli groźny wypadek na autostradzie we Włoszech. Bus, którym poruszała się ekipa HRE Mazowsze Serce Polski został poważnie zniszczony, a w wyniku zdarzenia jeden z zawodników trafił do szpitala. Nasz zespół był w drodze na pierwszy etap wyścigu Giro della Regione Friulli Venezia Giulia.

  • Zespół kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski miał poważny wypadek na autostradzie we Włoszech

  • Jeden z zawodników został ranny i trafił do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka

  • Ekipa była w drodze na wyścig Giro della Regione Friulli Venezia Giulia

Bardzo pechowo rozpoczęła się tegoroczna przygoda zespołu HRE Mazowsze Serce Polski w wyścigu Giro della Regione Friulli Venezia Giulia. W drodze na pierwszy etap zawodów na włoskiej autostradzie doszło do groźnego wypadku z udziałem polskiej ekipy.

Bus, którym podróżowali Polacy, został poważnie uszkodzony i kontynuowanie nim jazdy nie było możliwe. W wyniku wypadku jeden z członków grupy został przetransportowany do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka. Być może reszta zawodników będzie mogła pojawić się na starcie włoskiego wyścigu.

Polscy kolarze mieli wypadek na autostradzie we Włoszech

Służby medyczne dosyć szybko dotarły na miejsce zdarzenia. Niektórzy z pasażerów potrzebowali ich pomocy. Informacje o tym zdarzeniu na swoim Instagramie przekazała grupa HRE Mazowsze Serce Polski.

- Drodzy kibice, nie takie informacje chcielibyśmy Wam przekazywać, ale życie pisze różne scenariusze. W drodze do hotelu z 1. etapu Giro della Regione Friulli Venezia Giulia samochód z naszymi zawodnikami uległ wypadkowi na autostradzie. Jeden z naszych kolarzy został przewieziony do szpitala z podejrzeniem złamanego obojczyka. Reszta kolarzy i obsługi jest bezpieczna i zdrowa - można przeczytać na oficjalnym koncie zespołu.

HRE Mazowsze Serce Polski przekazało także decyzja odnośnie występu pozostałych zawodników we włoskim wyścigu, zostanie podjęcia dziś późnym wieczorem.

Były reprezentant Polski i prezes PZKol pokazał zdjęcia z wypadku

Dariusz Banaszek to były reprezentant Polski w kolarstwie oraz prezes PZKol w latach 2016-2018. Od zeszłego roku pełni on funkcję dyrektora sportowego zespołu HRE Mazowsze Serce Polski. Banaszek przekazał, że z większością zawodników wszystko jest w porządku i uspokoił fanów, a także umieścił fotograficzną relację ze zdarzenia.

- Przed chwilą mieliśmy wypadek na autostradzie we Włoszech wracając z etapu na Giro Bergamasca Friuli. Chciałbym uspokoić wszystkich, gdyż dostałem kilka telefonów, damy radę, jeden z naszych kolarzy został przewieziony do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka. Ze wszystkimi innymi członkami naszej ekipy jest ok - napisał dyrektor sportowy teamu HRE Mazowsze Serce Polski.

Giro della Regione Friulli Venezia Giulia to wyścig z cyklu UCI Europe Tour w kategorii 2.2. Rozgrywany jest niemal nieprzerwanie od 1963 roku. Tylko raz nie doszło do startu tych zawodów. Miało to miejsce w 1976 roku z powodu trzęsienia ziemi w Firuli. Żadnemu z Polaków nie udało się nigdy triumfować w tej imprezie. Najwięcej zwycięstw na swoim koncie mają rzecz jasna Włosi.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane