Swiatsportu.pl
Wypadek reprezentacji Polski

Darek Banaszek/Facebook

Poważny wypadek samochodowy polskich kolarzy we Włoszech. Jeden z nich trafił do szpitala (FOTO)

4 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Polscy kolarze mieli groźny wypadek na autostradzie we Włoszech. Bus, którym poruszała się ekipa HRE Mazowsze Serce Polski został poważnie zniszczony, a w wyniku zdarzenia jeden z zawodników trafił do szpitala. Nasz zespół był w drodze na pierwszy etap wyścigu Giro della Regione Friulli Venezia Giulia.

  • Zespół kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski miał poważny wypadek na autostradzie we Włoszech

  • Jeden z zawodników został ranny i trafił do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka

  • Ekipa była w drodze na wyścig Giro della Regione Friulli Venezia Giulia

Bardzo pechowo rozpoczęła się tegoroczna przygoda zespołu HRE Mazowsze Serce Polski w wyścigu Giro della Regione Friulli Venezia Giulia. W drodze na pierwszy etap zawodów na włoskiej autostradzie doszło do groźnego wypadku z udziałem polskiej ekipy.

Bus, którym podróżowali Polacy, został poważnie uszkodzony i kontynuowanie nim jazdy nie było możliwe. W wyniku wypadku jeden z członków grupy został przetransportowany do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka. Być może reszta zawodników będzie mogła pojawić się na starcie włoskiego wyścigu.

Bartosz Kurek reprezentacja Polski

Dziś Polacy na mistrzostwach Europy zagrają z Serbią. Gdzie i o której oglądać spotkanie?

CZYTAJ DALEJ

Polscy kolarze mieli wypadek na autostradzie we Włoszech

Służby medyczne dosyć szybko dotarły na miejsce zdarzenia. Niektórzy z pasażerów potrzebowali ich pomocy. Informacje o tym zdarzeniu na swoim Instagramie przekazała grupa HRE Mazowsze Serce Polski.

- Drodzy kibice, nie takie informacje chcielibyśmy Wam przekazywać, ale życie pisze różne scenariusze. W drodze do hotelu z 1. etapu Giro della Regione Friulli Venezia Giulia samochód z naszymi zawodnikami uległ wypadkowi na autostradzie. Jeden z naszych kolarzy został przewieziony do szpitala z podejrzeniem złamanego obojczyka. Reszta kolarzy i obsługi jest bezpieczna i zdrowa - można przeczytać na oficjalnym koncie zespołu.

HRE Mazowsze Serce Polski przekazało także decyzja odnośnie występu pozostałych zawodników we włoskim wyścigu, zostanie podjęcia dziś późnym wieczorem.

Były reprezentant Polski i prezes PZKol pokazał zdjęcia z wypadku

Dariusz Banaszek to były reprezentant Polski w kolarstwie oraz prezes PZKol w latach 2016-2018. Od zeszłego roku pełni on funkcję dyrektora sportowego zespołu HRE Mazowsze Serce Polski. Banaszek przekazał, że z większością zawodników wszystko jest w porządku i uspokoił fanów, a także umieścił fotograficzną relację ze zdarzenia.

- Przed chwilą mieliśmy wypadek na autostradzie we Włoszech wracając z etapu na Giro Bergamasca Friuli. Chciałbym uspokoić wszystkich, gdyż dostałem kilka telefonów, damy radę, jeden z naszych kolarzy został przewieziony do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka. Ze wszystkimi innymi członkami naszej ekipy jest ok - napisał dyrektor sportowy teamu HRE Mazowsze Serce Polski.

Giro della Regione Friulli Venezia Giulia to wyścig z cyklu UCI Europe Tour w kategorii 2.2. Rozgrywany jest niemal nieprzerwanie od 1963 roku. Tylko raz nie doszło do startu tych zawodów. Miało to miejsce w 1976 roku z powodu trzęsienia ziemi w Firuli. Żadnemu z Polaków nie udało się nigdy triumfować w tej imprezie. Najwięcej zwycięstw na swoim koncie mają rzecz jasna Włosi.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Robert Kubica wraca do Formuły 1! Polak pojedzie już w najbliższym wyścigu, to oficjalna wiadomość

  • Wynik o niebo lepszy niż gra. Bez Lewandowskiego nie byłoby tej wygranej, dużo niskich not Polaków (OCENY)

  • Tomaszewski mocno uderzył w Sousę. Skrytykował szczególnie jeden aspekt, „On tego nie widział”