Swiatsportu.pl > Piotr Nowakowski

Piotr Nowakowski

Piotr Nowakowski - reprezentant Polski w siatkówce występujący na pozycji środkowego. Mistrz świata z 2014 oraz 2018 roku oraz mistrz Europy z 2009 roku.

Reprezentacja Polski w siatkówce
19.03.2022 08:00 Piotr Nowakowski wyznał, że choruje na cieliakię

Reprezentacja Polski w siatkówce ma wiele wybitnych postaci w swojej historii, a bez wątpienia jedną z nich jest Piotr Nowakowski. Nasz środkowy to dwukrotny mistrz świata, ale dwa lata temu okazało się, iż dotknęła go nieuleczalna choroba. Mimo to Polak wciąż pozostaje jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji i zamierza walczyć o olimpijski medal.Piotr Nowakowski zdradził, że dwa lata temu zachorował na celiakięChoroba jest nieuleczalna, a jej kontrolowanie jest możliwe tylko dzięki odpowiedniej dieciePolak zapowiedział, że zamierza walczyć o wyjazd na igrzyska, a jeśli mu to się uda, to chce wrócić z Tokio z medalemReprezentacja Polski w siatkówce już dziś rozpoczyna grę w Lidze Narodów. Nasi siatkarze w pierwszym spotkaniu zmierzą się z kadrą Italii. Szerzej o tym, z kim zawodnicy Vitala Heynena będą się mierzyć, pisaliśmy dla Was tutaj. Jednym z wybrańców naszego selekcjonera, który pojechał do Włoch, jest Piotr Nowakowski. Czołowy środkowy nie tylko w naszej kadrze, ale i na świecie, zdradził ostatnio w rozmowie z serwisem WP SportoweFakty, że choruje na celiakię. Siatkarz opowiedział, jak zmieniło się przez to jego funkcjonowanie oraz przyznał, że marzy o tym, aby pojechać na igrzyska olimpijskie w Tokio i wywalczyć tam medal.

11212
19.03.2022 07:47 Polscy siatkarze pokonali Ukrainę 3:0

Polscy siatkarze w środę przystąpili do kolejnego meczu mistrzostw Europy. Po wypoczynku we wtorek Biało-Czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Ukrainy. Polacy byli zdecydowanym faworytem tego starcia i nie zawiedli swoich kibiców. Nasi zawodnicy wygrali pewnie w trzech setach i zapewnili sobie zwycięstwo w swojej grupie. Polscy siatkarze zmierzyli się dzisiaj w ostatnim meczu fazy grupowej ME 2021 z reprezentacją UkrainyPolacy wciąż walczyli o zwycięstwo w swojej grupie, a przed ostatnim meczem w tabeli wyprzedzali ich SerbowieBiało-Czerwoni stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali Ukrainę 3:0, co dało im triumf w grupiePolscy siatkarze pokonali Ukrainę w kolejnym meczu mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni nie dali szans naszym sąsiadom ze wschodu. Podopieczni Vitala Heynena wygrali 3:0.

qwwqqw
19.03.2022 07:47 Planowe zwycięstwo Polaków nad Grecją 3:1

Polscy siatkarze przystąpili w niedzielny wieczór do kolejnego meczu w ramach fazy grupowej mistrzostw Europy 2021. Po wyczerpującym pięciosetowym pojedynku z Serbią nasi zawodnicy zmierzyli się z Grekami. Vital Heynen dał odpocząć najważniejszym zawodnikom i do boju posłał nieco rezerwowy skład. Polakom udało się wygrać, jednak ze znacznie większym trudem, niż wszyscy zakładali.Polscy siatkarze w niedzielny wieczór zmierzyli się z Grecją w kolejnym meczu ME 2021Biało-Czerwoni byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, a mimo to musieli się mocno namęczyć, by sięgnąć po zwycięstwoGrekom udało się urwać nam seta, jednak Polacy wygrali 3:1 i zostali nowymi liderami grupy APolscy siatkarze zmierzyli się dzisiaj z Grecją w kolejnym meczu ME 2021. Biało-Czerwoni wygrali z najsłabszą drużyną naszej grupy, jednak nie obyło się bez sporych problemów. Grecy zdołali nam urwać seta.