Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze pokonali Ukrainę 3:0
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:47

Polscy siatkarze pokonali Ukrainę 3:0

11212
screen - transmisja TVP

Polscy siatkarze w środę przystąpili do kolejnego meczu mistrzostw Europy. Po wypoczynku we wtorek Biało-Czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Ukrainy. Polacy byli zdecydowanym faworytem tego starcia i nie zawiedli swoich kibiców. Nasi zawodnicy wygrali pewnie w trzech setach i zapewnili sobie zwycięstwo w swojej grupie.

• Polscy siatkarze zmierzyli się dzisiaj w ostatnim meczu fazy grupowej ME 2021 z reprezentacją Ukrainy

• Polacy wciąż walczyli o zwycięstwo w swojej grupie, a przed ostatnim meczem w tabeli wyprzedzali ich Serbowie

• Biało-Czerwoni stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali Ukrainę 3:0, co dało im triumf w grupie

Polscy siatkarze pokonali Ukrainę w kolejnym meczu mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni nie dali szans naszym sąsiadom ze wschodu. Podopieczni Vitala Heynena wygrali 3:0.

Polscy siatkarze wrócili do rywalizacji w mistrzostwach Europy

W środę kolejne spotkanie na mistrzostwach Europy rozegrali polscy siatkarze. Po wygranych nad Portugalią, Serbią, Grecją i Belgią przyszedł czas na starcie z Ukraińcami. Biało-Czerwoni to zdecydowany faworyt tego starcia.

Polacy zresztą bardzo szybko udowodnili, dlaczego Ukrainie nie daje się większych szans na zdobycie punktów w potyczce z nimi. Pierwszy set był właściwie bez historii. Nasi siatkarze zdemolowali Ukraińców 25:15. Na dużym ludzie wyszli na prowadzenie 1:0 w meczu.

Druga partia rozpoczęła się jednak od bardzo dobrej gry naszych rywali. Ukraińcy zmusili naszych zawodników do błędów. W polskiej drużynie pojawiły się problemy z wykończeniem ataku. W efekcie Ukraińcy wyszli na prowadzenie 9:7.

Biało-Czerwoni jednak szybko odrobili straty i dogoni Ukraińców. Podopiecznym Vitala Heynena udało się także wyjść na prowadzenie. Szybko przewaga naszych zawodników wzrosła do pięciu punktów.

Wilfredo Leon raz za razem nękał zawodników z Ukrainy świetną zagrywką. Rywale mieli ogromne problemy w przyjęciu. Nasz przyjmujący popisał się też kapitalnym asem serwisowym.

Dobrą zmianę dał Łukasz Kaczmarek, który już w meczu z Belgią przejawiał wysoką formę. Znów dobrze funkcjonował także nasz blok. Mimo początkowych problemów Polacy wrócili na właściwe tory i rozprawili się z Ukraińcami, oddając im w drugim secie 20 punktów.

Polacy pokonali Ukrainę i wygrali swoją grupę.

Na początku trzeciego seta obie drużyny toczyły walkę punkt za punkt. Polakom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie dopiero przy stanie 9:7. Ukraińcy szybko jednak wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie 9:10. Znów Polacy nie mogli skutecznie skończyć ataku.

Ukraińcy jednak także się gubili. Znów obserwowaliśmy grę punkt za punkt. W końcówce seta to nasi zawodnicy pokazali jednak dojrzałość. W bardzo ważnym momencie Jakub Kochanowski posłał kapitalnego asa serwisowego. Polacy dzięki temu zyskali dwupunktową przewagę.

Po chwili jednak Kochanowski posłał piłkę w siatce, a następnie Ukraińcy zaskoczyli nas potężną zagrywką. Znów mieliśmy remis 21:21. Ukraińcy oddali nam prowadzenie, psując jednak kolejny serwis. Następnie świetnie zagrał nasz potrójny blok. Polacy wyszli na 23:21.

Świetnie na zagrywce spisał się Bartosz Kurek, któremu udało się odrzucić rywali od siatki. Kurek po chwili posłał kapitalnego asa serwisowego na zakończenie meczu! 25;21 i 3:0 w setach dla Polaków! Polacy dzięki tej wygranej wygrali swoją grupę.

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2021, Polska - Ukraina 3:0 (25:15, 25:20, 25:21)

Skład Polaków: Nowakowski, Kurek, Leon, Semeniuk, Drzyzga, Kochanowski i Zatorski oraz Wojtaszek na libero.