Swiatsportu.pl
Karol Linetty i Paulo Sousa reprezentacja Polski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Oto przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Anglią

8 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Już dziś wieczorem reprezentacja Polski zagra z Anglią na PGE Narodowym. Wiadomo już prawdopodobnie, jaką jedenastkę na to spotkanie desygnuje Paulo Sousa. Będzie to zestawienie dosyć podobne do tego, które widzieliśmy w pierwszym meczu obu zespołów. Kibice z pewnością będą mogli czuć rozczarowanie obecnością Grzegorza Krychowiaka.

  • Paulo Sousa nie będzie ryzykować w meczu z Anglią i postawi głównie na sprawdzonych piłkarzy

  • Od pierwszej minuty należy się spodziewać obecności największego wygranego zgrupowania, czyli Adama Buksy

  • Mimo słabej postawy i szerokiej krytyki w pierwszym składzie prawdopodobnie wybiegnie też Grzegorz Krychowiak

  • Niewiadomą pozostaje pozycja prawego środkowego obrońcy i jednego pomocnika

Nie jest żadną tajemnicą, że dużym faworytem dzisiejszego meczu eliminacji mistrzostw świata w Katarze 2022 na PGE Narodowym będzie reprezentacja Anglii. Stadion w Warszawie jest jednak prawdziwą twierdzą Polaków, którzy doznali tam tylko dwóch porażek, dlatego miejmy nadzieję, że wypełnione po brzegi trybuny poniosą nasz zespół.

Serwis sport.pl przedstawił przewidywany skład reprezentacji Polski na starcie z "Synami Albionu". Z ich informacji wynika, że w zestawieniu dojdzie do czterech zmian w porównaniu do pierwszego spotkania na Wembley. Te wymuszone są głównie kontuzjami (więcej tutaj), ale tym razem nasz zespół poprowadzi Robert Lewandowski, którego wówczas zabrakło z powodu urazu.

EN 01483886 3291

Trener Anglików chwali reprezentację Polski i Roberta Lewandowskiego

CZYTAJ DALEJ

Polska-Anglia. Jak wygląda bilans spotkań tych zespołów przed dzisiejszym mecze eliminacji mistrzostw świata?

Do tej pory oba zespoły spotkały się ze sobą 20 razy. Niestety bilans jest bardzo niekorzystny dla reprezentacji Polski. Biało-Czerwonym udało się wygrać tylko raz, a było to w czasach niemal zamierzchłych, bo w 1973 roku. Wówczas zespół Kazimierza Górskiego pokonał Anglię 2:0, po trafieniach Roberta Gadochy i Włodzimierza Lubańskiego w meczu eliminacji mistrzostw świata 1974.

Ostatni raz punkty Polacy urwali Anglikom przed dziewięcioma laty, również przy okazji spotkania w ramach eliminacji mistrzostw świata, które w 2014 roku organizowała Brazylia. Tym razem nasz zespół zremisował 1:1 po trafieniach Kamila Glika i Wayne'a Rooney'a. Meczowi towarzyszyła atmosfera wielkiego skandalu, bowiem dzień wcześniej w Warszawie doszło do oberwania chmury, a dach na stadionie nie został zamknięty. Boisko nie nadawało się do gry, a niektórzy kibice wbiegli na boisko i rzucali się na murawę. Te sceny prześmiewczo nazwano "basenem Narodowym".

W sumie reprezentacja siedmiokrotnie remisowała z reprezentacją Anglii. Niestety odniosła także 12 porażek, co nie jest najlepszą wróżbą przed wieczornym meczem. Bilans bramkowy również nie wygląda optymistycznie, bowiem wynosi on 12-32 na korzyść "Synów Albionu".

W takim składzie reprezentacja Polski ma zagrać z Anglią

Portal sport.pl przekazał swoje wiadomości na temat prawdopodobnych wyborów personalnych Paulo Sousy na spotkanie z reprezentacją Anglii. W bramce rzecz jasna mecz rozpocznie Wojciech Szczęsny.

Według serwisu w obronie na pewno zobaczymy Kamila Glika i Jana Bednarka. Nie do końca pewne jest, kto zagra na pozycji prawego środkowego obrońcy. Z informacji sport.pl wynika, że najpewniej nasz selekcjoner postawi na Michała Helika, ale niewykluczone, iż może zdecydować się albo na Pawła Dawidowicza, albo Tomasza Kędziorę.

Na pozycji wahadłowych mają zagrać Kamil Jóźwiak i Maciej Rybus. W środku pomocy powinnyśmy zobaczyć Jakuba Modera i Grzegorza Krychowiaka. Kwestią sporną pozostaje jeszcze, czy Paulo Sousa zdecyduje się na Karola Linettego czy Przemysława Frankowskiego. W ataku mają wystąpić Robert Lewandowski i Adam Buksa.

Przypuszczalny skład reprezentacji Polski na mecz z Anglią:

Szczęsny - Helik (Dawidowicz, Kędziora), Glik Bednarek – Rybus, Moder, Krychowiak, Linetty (Frankowski), Jóźwiak - Lewandowski, Buksa

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: