Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jan Tomaszewski: Robert zagrał nierozsądnie i był narażony na kontuzję
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:47

Jan Tomaszewski: Robert zagrał nierozsądnie i był narażony na kontuzję

Jan Tomaszewski i Paulo Sousa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sens występu Roberta Lewandowskiego w meczu z San Marino był przedmiotem szerokiej dyskusji. Jedni uważali, że nasz kapitan powinien nie ryzykować, inni twierdzili, iż jego gra to coś normalnego. Ostatecznie "Lewy" zagrał, ale Jan Tomaszewski ma pretensje do Paulo Sosuy, ponieważ nie hamował zapędów swojego asa. Były bramkarz skrytykował również dwóch piłkarzy.

  • Jan Tomaszewski stwierdził, iż Robert Lewandowski "narażał się" w meczu z San Marino

  • Były bramkarz reprezentacji Polski uważa, że Paulo Sousa powinien reagować na to w trakcie spotkania

  • Ponadto ekspert skrytykował powołania dla Michała Helika i Kamila Piątkowskiego

Reprezentacja Polski pokonała San Marino 7:1 (więcej tutaj), ale znów naszym piłkarzom nie udało się zachować czystego konta. Duża w tym "zasługa" Michała Helika i Kamila Piątkowskiego, których zasadność powoływania podważył Jan Tomaszewski.

W meczu na boisku w pierwszej połowie pojawił się także Robert Lewandowski. Abstrahując od tego, czy powinien, czy nie powinien on wystąpić w tym spotkaniu, były bramkarz polskiej kadry stwierdził, że Paulo Sousa powinien zwrócić napastnikowi uwagę, aby grał rozważniej.

Jan Tomaszewski uważa, że Helik i Piątkowski nie pasują do reprezentacji Polski

Nasi dwaj stoperzy, czyli Michał Helik i Kamil Piątkowski podarowali bramkę Sanmaryńczykom. Większą winę w tej sytuacji prawda poniósł ten drugi, ale nie umyka nam fakt, że w kolejnym spotkaniu w narodowych barwach Helik popełnia błędy.

Powoływanie obrońcy Barnsley jest coraz szczerzej krytykowane, ale warto pamiętać, że w klubie i Championship cieszy się on dobrą opinią i notuje solidne występy, dlatego nie należałoby go przedwcześnie skreślać.

Nieco inaczej wygląda sytuacja Kamila Piątkowiego, który ma zaledwie 20 lat i tego lata przeniósł się do RB Salzburg. Dopiero w ostatnich dwóch kolejkach austriackiej Bundesligi wystąpił przez 180 minut. Ma duży talent, a trafił do jednego z niewielu miejsc w Europie, gdzie diamenty szlifują jak mało kto, dlatego na razie musimy poczekać na jego rozwój. Mimo to Jan Tomaszewski uważa, że obaj obrońcy nie pasują do reprezentacji Polski.

- Sousa wynalazł skądś Helika, wystawił w meczu z Anglią, ten sprokurował karnego i przegraliśmy zremisowane spotkanie. Ta dwójka, czyli Helik i Piątkowski, nie pasuje do reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte wnioski - grzmiał wicemistrz olimpijski i świata.

Były bramkarz ma pretensje do Paulo Sousy o Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski w meczu z San Marino był bardzo zaangażowany. Nasz kapitan wystąpił tylko przez 45. minut, ale zdążył strzelić dwa gole i zanotować asystę. Często również cofał się po piłkę i schodził w boczne sektory boiska.

Zdaniem Jana Tomaszewskiego piłkarz narażał się tym na ryzyko odniesienia kontuzji i dodał, że Paulo Sousa powinien zareagować na grę "Lewego".

- Dziwię się, że Sousa nie zwrócił Robertowi uwagi. Robert grał nierozsądnie. Ośmieszał ich w szesnastce, ale tam nic nu nie mogli zrobić, bo byłby karny. Ale kiedy się cofał, to drżałem, czy któryś z rywali w złości w Roberta nie wejdzie. Robert zagrał nierozsądnie i był narażony na kontuzję - mówił były bramkarz polskiej kadry w wywiadzie dla "Super Expressu".

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane