Swiatsportu.pl
Paulo Sousa

Łączy nas piłka/YouTube-screen

Paulo Sousa potwierdził, że dwóch piłkarzy pierwszego składu nie zagra z Anglią

7 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Paulo Sousa i Jakub Moder byli dzisiaj obecni na konferencji prasowej przed meczem z Anglią. Selekcjoner reprezentacji Polski przekazał fatalne informacje odnośnie kontuzji swoich zawodników. Portugalczyk potwierdził, że Piotr Zieliński i Bartosz Bereszyński nie wyzdrowieli i pojawią się jutro na boisku. Od pierwszej minut prawdopodobnie zagra za to Adam Buksa.

  • Paulo Sousa poinformował, że Piotr Zieliński Bartosz Bereszyński nie zagrają z Anglią

  • Obaj nie zdążyli wyleczyć swoich urazów

  • Prawdopodobnie od pierwszej minuty zobaczymy na boisku Adama Buksa, ale zagrać ma także Karol Świderski

Reprezentacja Polski jutro o 20:45 podejmie na stadionie PGE Narodowym reprezentację Anglii w ramach kolejnego meczu eliminacji mistrzostw świata. Jeszcze przed zgrupowaniem nasz zespół dotknęła plaga kontuzji, ale pech niestety nas nie omija. Urazy wykluczyły kolejnych zawodników z gry przeciwko "Synom Albionu".

Paulo Sousa na dzisiejszej konferencji prasowej potwierdził, że Piotr Zieliński oraz Bartosz Bereszyński nie są gotowi do gry. Dobrą wiadomością jest powrót do zdrowia Macieja Rybusa. Selekcjoner zdradził również, że od pierwszej minuty na boisku powinniśmy zobaczyć Adama Buksę.

Nie żyje zawodnik MMA zdjęcie wypadku

Nie żyje 19-letni zawodnik MMA. Jakub zginął w wypadku samochodowym

CZYTAJ DALEJ

Kontuzje wykluczyły z meczu z Anglią Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego

Piotr Zieliński już na zgrupowanie reprezentacji Polski przyjechał kontuzjowany. Pomocnik doznał urazu podczas ostatniego ligowego meczu SSC Napoli z Venezią. W 35. minucie spotkania nasz zawodnik został ostro zaatakowany przez Mattię Caldarę (więcej tutaj).

W wyniku starcia Polak ma problemy z mięśniem czworogłowym uda i ominęły go już starcia z Albanią i San Marino. Początkowo przypuszczono, że "Zielu" zdąży wykurować się przynajmniej na mecz z Anglią, ale Paulo Sousa potwierdził na dzisiejszej konferencji prasowej, że piłkarz nadal nie jest gotowy.

Tę samą wiadomość selekcjoner przekazał w przypadku Bartosza Bereszyńskiego. Obrońca kontuzjo doznał jednak w trakcie przerwy na reprezentację. "Bereś" wyszedł w pierwszym składzie na spotkanie z Albanią, ale zagrał tylko przez pół godziny. Piłkarz musiał opuścić boisko z powodu kontuzji mięśnia przywodziciela, która nadal mu doskwiera.

Paulo Sousa zdradził, że Adam Buksa raczej zagra od początku, ale wszyscy napastnicy powinny dostać szansę

Portugalczyk ma do dyspozycji trzech napastników, a dokładnie Roberta Lewandowskiego, Adama Buksę oraz Karola Świderskiego. Selekcjoner na dzisiejszej konferencji prasowej przyznał, że prawdopodobnie wszyscy trzej dostaną szansę.

Nie wszyscy rzecz jasna zagrają od początku. Paulo Sousa zdradził, że w pierwszym składzie powinniśmy zobaczyć Roberta Lewandowskiego i Adama Buksę, a wejścia Karola Świderskiego można spodziewać się w drugiej połowie.

- Zdajemy sobie sprawę, jaką intensywność mają Anglicy, że grają w najlepszych ligach świata, mają kilku zawodników na jedną pozycję. My musimy pokazać naszą siłę mentalną i to chcę jutro zobaczyć po naszej stronie, gracze muszą w siebie uwierzyć - zakończył opiekun reprezentacji Polski.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: