Swiatsportu.pl
Piotr Zieliński w reprezentacji Polski

KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Poważna kontuzja Piotra Zielińskiego. Pomocnika mogą ominąć wrześniowe mecze kadry

23 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Piotr Zieliński w ostatnich miesiącach jest w bardzo dobrej formie. Niestety pomocnik nie dokończył wczorajszego spotkania w brawach SSC Napoli z powodu kontuzji. Oficjalne oświadczenie klubu niestety wskazuje, że 27-latka mogą ominąć wrześniowe mecze reprezentacji Polski w el. MŚ. Paulo Sousa z pewnością ma teraz duże zmartwienie.

  • Piotr Zieliński doznał we wczorajszym spotkaniu SSC Napoli kontuzji prawego uda

  • Tę informację oficjalnie potwierdzi klub reprezentanta Polski

  • Włoskie media donoszą, że okres rekonwalescencji w przypadku takiego urazu wynosi 2-3 tygodnie

  • To by oznaczało, iż istnieje duże zagrożenie niezdolności pomocnika do gry we wrześniowych meczach kadry

Piotr Zieliński zanotował świetny sezon 2020/21 w barwach swojego SSC Napoli. Poprzednia kampania dla pomocnika była życiowa pod względem ilości zdobytych bramek i zanotowanych asyst. Tych uzbierało się odpowiednio 10 i 13. Na nieudanym dla kadry Euro 2020 27-latek również był jednym z najlepszych piłkarzy reprezentacji Polski.

Dlatego kibiców oraz Paulo Sousę poważnie martwi kontuzja odniesiona przez Polaka we wczorajszym spotkaniu Serie A. Zieliński swój występ zakończył już 35. minucie. Zawodnik doznał kontuzji uda, a z informacji serwisu Meczyki.pl wynika, iż chodzi o uraz mięśnia czworogłowego. Najnowsze doniesienia mówią, że trudno będzie o jego występ we wrześniowych meczach polskiej kadry.

Edin Šaranović były piłkarz Pogoni Szczecin

Nie żyje Edin Šaranović. Były reprezentant Bośni i Hercegowiny oraz piłkarz Pogoni Szczecin

CZYTAJ DALEJ

Pechowy mecz dla Piotra Zielińskiego. Pomocnik doznał kontuzji

Do feralnego zdarzenia doszło w 35. minucie meczu pierwszej kolejki Serie A, w którym SSC Napoli mierzyło się z Venezią. Piotr Zieliński doznał kontuzji po agresywnym wejściu Mattii Caldary i nie był w stanie kontynuować gry.

W godzinach nocnych klub z Neapolu wydał oświadczenie w sprawie jego stanu zdrowia. Nasz pomocnik doznał urazu prawego uda i choć nie wydaje się on bardzo poważny, to nie podano, kiedy 27-latek może wrócić do gry.

Więcej informacji w tej sprawie udało się uzyskać Tomaszowi Włodarczykowi z portalu Meczyki.pl. Dziennikarz podaje, że reprezentant Polski ma uszkodzony mięsień czworogłowy uda. Włoskie media dodają, iż w przypadku tego typu problemów okres powrotu do gry trwa od dwóch do trzech tygodni.

Wiele będzie zależało od tego, jak będzie wyglądał krwiak na nodze Zielińskiego. Prognozy niestety są mało optymistyczne, bowiem to samo źródło informuje, że piłkarz raczej będzie pauzował wspominany okres.

Kłopot Paulo Sosy. Zieliński raczej nie zagra we wrześniowych meczach reprezentacji Polski

Oznacza to, że Piotra Zielińskiego prawdopodobnie zabraknie w kluczowych dla reprezentacji Polski meczach eliminacji mistrzostwa świata. Biało-Czerwoni zagrają we wrześniu z Albanią (2.09), San Marino (5.09) oraz przede wszystkim Anglią (8.09).

Dla Paulo Sousy jest to niemały ból głowy. Pomocnik to bardzo ważny element w układance Portugalczyka, a jego absencja jeszcze bardziej ogranicza pole manewru selekcjonera. Warto pamiętać, że kontuzjowani pozostają Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. Logicznym zastępcą "Ziela" wydaje się być świetnie spisujący się w Rosji Sebastian Szymański.

Sosua nie jest jednak jego zwolennikiem, choć zaprosił gracza Dinama Moskwa na najbliższe zgrupowanie. Pewne jest jedno, potencjalna niezdolność do gry Piotra Zielińskiego, będzie bardzo poważnym osłabieniem polskiego zespołu.

Co wiesz o zwycięskim występie Polski na ME w siatkówce kobiet z 2003 roku?

Pytanie 1 z 5

Jak nazywano mistrzowską drużynę siatkarek prowadzoną przez Andrzeja Niemczyka?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: