Swiatsportu.pl

cev.eu

Słowenia pokonuje Czechy i w półfinale mistrzostw Europy zagra z Polską

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Poznaliśmy rywala reprezentacji Polski w półfinale mistrzostw Europy. Podopieczni Vitala Heynena zmierzą się ze Słowenią, która pokonała Czechy. Nasi południowi sąsiedzi tym razem nie dali sobie rady, mimo że byli rewelacją tego turnieju. Nie zmienia to faktu, że Biało-Czerwonych czeka bardzo trudne spotkanie.

  • Słowenia pokonała Czechy w ćwierćfinale mistrzostw Europy

  • Dzięki temu poznaliśmy najbliższego rywala reprezentacji Polski

  • Dojdzie zatem do powtórki półfinału sprzed dwóch lat i Biało-Czerwoni będą mieli okazję do rewanżu

Reprezentacja Polski w siatkówce pokonała wczoraj na mistrzostwach Europy Rosję 3:0 (więcej tutaj ) i od tego czasu nie wiedzieliśmy z kim Biało-Czerwoni powalczą o finał. Teraz jest już wszystko jasne.

Słowenia pewnie pokonała Czechy 3:0 i dołączyła do Polaków w półfinale. Mamy zatem powtórkę półfinału sprzed dwóch lat, gdzie oba zespołu również trafiły na siebie. Należy teraz liczyć jedynie na to, że wynik będzie inny, niż miało to miejsce w 2019 roku.

Słowenia rozbiła Czechy i zagra w półfinale ME z reprezentacją Polski

Niewielu spodziewało się, że Czesi dotrą do ćwierćfinału tego turnieju, a jednak! Nasi południowi sąsiedzi sprawili swoim występem ogromną niespodziankę, ale ten etap to był ich szczyt możliwości.

Słoweńcy nie dali szans Czechom. Aktualnie jeszcze wicemistrzowi Europy już od samego początku ustawili sobie grę. Byli niezwykle skuteczni w ataku, a do tego znakomicie radzili sobie w grze blokiem.

Czesi mieli w tym starciu dobre momenty, jak w ostatnim secie, gdzie parta kończyła się grą na przewagi. To jednak nie wystarczyło, aby przedłużyć rywalizację. Silna zagrywka Słoweńców przesądziła o ich zwycięstwie. Ostatecznie udało im się wygrać 3:0 (25:21, 25:19 i 27:25) i to właśnie Słoweńcy zmierzą się z reprezentacją Polski w półfinale mistrzostw.

Szansa na rewanż za poprzednie mistrzostwa Europy

Drabinka dwa lata temu doprowadziła dokładnie do takiej samej sytuacji. Reprezentacja Polski trafiła na Słowenię właśnie w półfinale mistrzostw Europy. Nasi rywale byli wówczas "czarnym" koniem tego turnieju, a Biało-Czerwoni wielkim faworytem.

Podopieczni Vitala Heynena podobnie jak teraz do spotkania półfinałowego wygrali swoje wszystkie mecze. Niestety w walce o finał lepsi okazali się Słoweńcy. Polacy ulegli przeciwnikom 1:3 i pozostała im gra o trzecie miejsce. W starciu o brąz nasz zespół pokonał Francję 3:0, ale było to zwycięstwo zaledwie na otarcie łez.

Ostatnie lata i rywalizacja Polaków ze Słoweńcami niestety nie jest dla naszych siatkarzy zbyt pomyślna. Na dziesięć bezpośrednich spotkań od 2014 roku, aż w sześciu lepsi okazywali się rywale. Biało-Czerwoni wygrywali zaledwie cztery razy, ale dobrą wiadomością jest ich wygrana w półfinale tegorocznej Ligi Narodów, aż 3:0.

Półfinał mistrzostw Europy Polski ze Słowenią zaplanowano na 18 września. Z kolei finał turnieju i mecz o trzecie miejsce zostaną rozegrane dzień później.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi:

Podobne artykuły

Siatkówka

Zmiana godziny Polska - Ukraina. Kibice nie będą mieli dylematu
Czytaj więcej >

Siatkówka

Zmarł Teofil Czerwiński, legendarny siatkarski szkoleniowiec
Czytaj więcej >

Siatkówka

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt
Czytaj więcej >

Siatkówka

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Nowakowski wyznał, że choruje na cieliakię
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Gruszka wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Exact Systems Norwida Częstochowa
Czytaj więcej >
Aleksy Kiełbasa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail:  [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]