Swiatsportu.pl > Siatkówka > Winiarski obejmie kadrę siatkarzy? "Czuję się gotowy"
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:52

Winiarski obejmie kadrę siatkarzy? "Czuję się gotowy"

Projekt bez tytułu (91)
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski siatkarzy poszukuje nowego selekcjonera. Najpoważniejszym kandydatem do objęcia był Nikola Grbić, ale problemem może być klub Serba, czyli Sir Safety Perugia, który nie chce, by szkoleniowiec łączył posady. Wobec tego kadrę może objąć Michał Winiarski, legendarny polski siatkarz. - Czuję się gotowy - zapowiedział.

Reprezentacja Polski siatkarzy od zakończenia tegorocznych mistrzostw Europy jest bez selekcjonera po tym, jak z kadrą pożegnał się Vital Heynen. Od tamtego czasu trwa giełda nazwisk, a wyboru nowego szkoleniowca dokona Sebastian Świderski, który pod koniec września został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Reprezentacja Polski: Winiarski selekcjonerem?

Do tej pory najpoważniejszym kandydatem do objęcia kadry był Nikola Grbić, który w maju tego roku zdobył Ligę Mistrzów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Serb do tej pory był faworytem Świderskiego, z którym współpracował w polskim klubie. Obecnie szkoleniowiec prowadzie włoskie Sir Safety Perugia.

To właśnie włoski klub może stanąć na przeszkodzie w zatrudnieniu Grbicia na stanowisku selekcjonera Polaków. Media donoszą, że Perugia nie chce zgodzić się na to, by Serb łączył posady, a do tego zgodnie z przepisami włoskiej ligi, jeżeli 48-latek będzie chciał prowadzić i klub i kadrę, będzie musiał zapłacić 50 tysięcy euro grzywny.

Wobec tego poszukiwania selekcjonera Polaków nadal trwają. Kolejnym kandydatem do objęcia Biało-Czerwonych jest legendarny polski siatkarz Michał Winiarski. 38-latek, który obecnie prowadzi Trefl Sopot w rozmowie "Przeglądu Sportowego" wyznał, że jest gotowy objąć kadrę.

Winiarski: czuję się gotowy

- Całe moje życie to są wyzwania. Jako piętnastoletni chłopak marzyłem, żeby za kilka lat występować w reprezentacji Polski i to się spełniło. Kiedy zostałem trenerem, też marzyłem o poprowadzeniu kiedyś zespołu narodowego. Czy czuję się gotowy? Tak, czuję się gotowy, ale decyzja nie należy do mnie - przekazał Winiarski.

Przy okazji szkoleniowiec wyjawił, że rozmawiał już z prezesem Świderskim, ale była to niezobowiązująca konwersacja. Informacje o rozmowie z prezesem PZPS-u potwierdził także w rozmowie z portalem Sport.pl.

- Porozmawialiśmy sobie o paru fajnych rzeczach i ważnych aspektach. Ale nie jestem upoważniony do zdradzania szczegółów naszej rozmowy - zaznaczył Winiarski, który zaznaczył, że obecnie skupia się na pracy w Gdańsku.

Winiarski grał w reprezentacji Polski w latach 2004-2014 i w tym czasie zdobył z kadrą mistrzostwo (2014) i wicemistrzostwo świata (2006). Do tego dołożył triumf w Lidze Światowej (2012). Z kolei w 2009 roku zdobył Ligę Mistrzów z włoskim Trentino.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane