Swiatsportu.pl

twitter.com/@PolskaSiatkowka

Nowy prezes PZPS ma faworyta na trenera Polaków. "Jestem za tym, by objął naszą reprezentację"

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Sebastian Świderski od poniedziałku jest nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jednym z pierwszych zadań nowego szefa polskiej siatkówki będzie wybór nowych trenerów reprezentacji Polski. Świderski otwarcie przyznał, że ma swojego kandydata do poprowadzenia Biało-Czerwonych.

Sebastian Świderski w poniedziałek został wybrany na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Podczas głosowania były reprezentant kraju był jedynym kandydatem, po tym, jak z rywalizacji wycofali się: ustępujący prezes Jacek Kasprzyk, polityk PiS Ryszard Czarnecki, oraz Andrzej Lemek, Tomasz Paluch, Konrad Piechocki i Witold Roman.

Sebastian Świderski ma kandydata na trenera siatkarzy

Przed nowym szefem polskiej siatkówki najpilniejszym zadaniem będzie wybór nowych trenerów reprezentacji Polski. Po mistrzostwach Europy z drużynami pożegnali się trenerzy drużyny kobiet - Jacek Nawrocki oraz mężczyzn Vital Heynen.

Kibiców szczególnie elektryzuje obsada posady kadry Panów. W przyszłym roku podczas mistrzostw świata w Rosji będą starali się zdobyć trzeci z rzędu złoty medal. Już od kilku tygodni trwa giełda nazwisk potencjalnych następców Belga, ale wiele wskazuje, że nowym trenerem Biało-Czerwonych zostanie Nikola Grbić.

Świderski z Serbem zna się bardzo dobrze. Obaj współpracowali razem w ZAS-ie Kędzierzyn-Koźle. Grbić przez dwa lata pracy w naszym kraju zdobył Puchar Polski, a do tego dołożył w tym roku wicemistrzostwo. W maju poprowadził ZAKS-ę do złotego medalu siatkarskiej Ligi Mistrzów.

- [...] jestem za tym, by Grbić objął naszą reprezentację. Trzeba jednak też porozmawiać z innymi kandydatami. Wysłuchać ich, jakie mają pomysły na kadrę. Trzeba podjąć mądre, przemyślane decyzje. Bez pośpiechu - powiedział Świderski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Wciąż nie wiadomo co z trenerem siatkarek

Media jako jednego z kandydatów do zastąpienia trenera Heynena wymieniały Michała Winiarskiego. Świderski zaznaczył, że będzie rozmawiał z byłym kolegą z reprezentacji, ale widzi go raczej w innej roli.

- Jest kolegą Nikoli Grbicia. Chciałbym, żeby znalazł się w sztabie reprezentacji, jeśli Nikola ją obejmie, ale to nowy trener będzie dobierał sobie sztab szkoleniowy - przekazał siatkarski wicemistrz świata z 2006 roku.

Z kolei wciąż nie wiadomo co z selekcjonerem kadry żeńskiej. Świderski wyznał, że niedawno rozmawiał z kilkoma kandydatami, ale nie przekazał większych problemów. Wyjawił, jaki ma plan na funkcjonowanie reprezentacji kobiet.

- Będę chciał powołać grupę ze środowiska siatkarskiego. W niej widzę złotka, czyli dziewczyny, które zdobywały mistrzostwo Europy. Zresztą z niektórymi już rozmawiałem, chociażby z Olą Jagieło. Cieszę się, że się zgodziła na dołączenie do tej grupy. Do niej muszę dobrać inne osoby - wyjawił nowy szef polskiej piłki.

Żeńska reprezentacja Polski także w przyszłym roku będzie walczyć o medale mistrzostw świata. Biało-Czerwone będą rywalizować na turnieju, którego gospodarzem będzie Polska, a także Holandia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Życiowe osiągnięcie Igi Świątek. Zanotowała kolejny awans w rankingu WTA, wielki moment Polki

  • Wstrząs w polskiej siatkówce. Ryszard Czarnecki w ostatniej chwili wycofał się z wyborów na prezesa PZPS

  • Artur Boruc wdał się w kłótnię ze znanym dziennikarzem. Bramkarzowi puściły nerwy. “Pajacu”

Tagi:

Podobne artykuły

Siatkówka

Zmiana godziny Polska - Ukraina. Kibice nie będą mieli dylematu
Czytaj więcej >

Siatkówka

Zmarł Teofil Czerwiński, legendarny siatkarski szkoleniowiec
Czytaj więcej >

Siatkówka

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt
Czytaj więcej >

Siatkówka

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Nowakowski wyznał, że choruje na cieliakię
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Gruszka wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Exact Systems Norwida Częstochowa
Czytaj więcej >
Łukasz Kowalski

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]