Swiatsportu.pl > Sebastian Świderski

Sebastian Świderski

Sebastian Świderski - były siatkarz i reprezentant Polski oraz jej kapitan. Wicemistrz świata z 2006 roku. Wielokrotny mistrz Polski i zdobywca krajowego Pucharu. Były zawodnik i trener m.in. ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Obecnie prezes "Koziołków" i prezes PZPS.

Sebastian Świderski
19.03.2022 07:55 Trudna decyzja Sebastiana Świderskiego. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zagra w KMŚ

Sebastian Świderski zadecydował, że Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie weźmie udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata. Polski klub zapewnił sobie w nich udział, dzięki zwycięstwu w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Mimo to prezes PZPS i wicemistrzów Polski postanowił, iż ze względu na problemy logistyczno-epidemiologiczne klub odpuści turniej. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zagra w KMŚTaką decyzję podjął prezes PZPS i wicemistrzów Polski, Sebastian Świderski - Dla nas kluczowe jest zdrowie i bezpieczeństwo drużyny - podkreślił były reprezentant PolskiSiatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zanotowali znakomity sezon. "Koziołkom" udało się zdobyć wicemistrzostwo i Puchar Polski oraz przede wszystkim wygrać siatkarską Ligę Mistrzów. Ten sukces uprawniał zespół do gry w Klubowych Mistrzostwach Świata, ale decyzją Sebastiana Świderskiego kędzierzynianie nie polecą na zawody do Brazylii.

Sebastian Świderski prezes PZPS
19.03.2022 07:50 Sebastian Świderski musi przejść poważną operację

Sebastian Świderski na niespełna miesiąc po objęciu stanowiska prezesa PZPS, będzie musiał poddać się operacji. Nowy sternik polskiej siatkówki w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że ma problemy ze zdrowiem i w październiku podda się zabiegowi. Były reprezentant Polski wypowiedział się także na temat posady selekcjonerów męskiej i żeńskiej kadry. Sebastian Świderski w październiku przejdzie operację Nowy prezes PZPS ma problemy z kręgosłupem Szef polskiej siatkówki zdradził też, że nowi selekcjonerzy prawdopodobnie otrzymają przynajmniej trzyletnie umowyPolska siatkówka przechodzi teraz bardzo duże zmiany. Z prowadzeniem męskiej reprezentacji pożegnał się Vital Heynen a ze stanowiska w kobiecej kadrze zrezygnował Jacek Nawrocki, który już znalazł nową pracę (więcej tutaj). Ponadto doszło do wyborów nowego prezesa PZPS, które wygrał Sebastian Świderski (więcej tutaj). Nowy szef polskiej federacji ma przed sobą trudne zadanie, jakim będzie wybór nowych selekcjonerów naszych reprezentacji. Na dodatek startu w nowej roli nie ułatwiają mu problemy zdrowotne. Jak przekazał były siatkarz, w drugiej połowie października czeka go operacja kręgosłupa.

Projekt bez tytułu (28)
19.03.2022 07:50 Nowy prezes PZPS ma faworyta na trenera Polaków. "Jestem za tym, by objął naszą reprezentację"

Sebastian Świderski od poniedziałku jest nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jednym z pierwszych zadań nowego szefa polskiej siatkówki będzie wybór nowych trenerów reprezentacji Polski. Świderski otwarcie przyznał, że ma swojego kandydata do poprowadzenia Biało-Czerwonych.Sebastian Świderski w poniedziałek został wybrany na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Podczas głosowania były reprezentant kraju był jedynym kandydatem, po tym, jak z rywalizacji wycofali się: ustępujący prezes Jacek Kasprzyk, polityk PiS Ryszard Czarnecki, oraz Andrzej Lemek, Tomasz Paluch, Konrad Piechocki i Witold Roman.

Projekt bez tytułu (24)
19.03.2022 07:50 Jest nowy prezes PZPS. Zdecydowane zwycięstwo Świderskiego

Polski Związek Piłki Siatkowej będzie miał nowego prezesa. Podczas poniedziałkowego Walnego Zgromadzenia wykruszali się kolejni kandydaci. Najpierw zrezygnował Ryszard Czarnecki, a po nim Jacek Kasprzyk oznajmił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Po południu okazało się, że jedynym kandydatem pozostał Sebastian Świderski i to on będzie kierował polską siatkówką przez najbliższe cztery lata. Polski Związek Piłki Siatkowej po pięciu latach będzie miał nowego prezesa. Od 2016 roku Związkiem kieruje Jacek Kasprzyk, a jego kadencja początkowo miała się zakończyć w ubiegłym roku, ale została przedłużona przez pandemię koronawirusa.