Swiatsportu.pl

twitter.com/@PolskaSiatkowka

Jest nowy prezes PZPS. Zdecydowane zwycięstwo Świderskiego

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Polski Związek Piłki Siatkowej będzie miał nowego prezesa. Podczas poniedziałkowego Walnego Zgromadzenia wykruszali się kolejni kandydaci. Najpierw zrezygnował Ryszard Czarnecki, a po nim Jacek Kasprzyk oznajmił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Po południu okazało się, że jedynym kandydatem pozostał Sebastian Świderski i to on będzie kierował polską siatkówką przez najbliższe cztery lata.Polski Związek Piłki Siatkowej po pięciu latach będzie miał nowego prezesa. Od 2016 roku Związkiem kieruje Jacek Kasprzyk, a jego kadencja początkowo miała się zakończyć w ubiegłym roku, ale została przedłużona przez pandemię koronawirusa.

Polski Związek Piłki Siatkowej: Świderski nowym prezesem

Początkowo wybory miały się odbyć w czerwcu, ale zdecydowano, że zostaną przesunięte na wrzesień. Wszystko po to, aby nowe władze Związku były wybrane tuż po zakończeniu mistrzostw Europy, których Polska była współgospodarzem.

Już na wiosnę swoją kandydaturę zgłosił obecny prezes Kasprzyk, a tuż po nim eurodeputowany i członek Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki, który jednocześnie był wiceprezesem Związku. Grono kandydatów uzupełnili jeszcze: utytułowany polski siatkarz i prezes ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski oraz Andrzej Lemek, Tomasz Paluch, Konrad Piechocki i Witold Roman.

Już na początku poniedziałkowego Walnego Zgromadzenia wszystkich zaskoczył Czarnecki, który zrezygnował z ubiegania się o fotel prezesa PZPS. Jednocześnie przekazał swoje poparcie Świderskiemu, który wyrósł na faworyta wyborów.

- Czasem trzeba skasować własne ambicje. Rezygnuję z kandydowania na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej - powiedział polityk PiS-u. - Czasem trzeba skasować własne ambicje - dodał eurodeputowany.

Zdecydowane zwycięstwo Świderskiego

Niespodziewanie po nim swoją kandydaturę wycofał Kasprzyk. Ustępujący prezes Związku w rozmowie z mediami tłumaczył, że decyzję podjął już sześć tygodni temu, a spowodowana została względami zdrowotnymi. On również przekazał swoje wsparcie Świderskiemu.

W kolejnych godzinach wykruszali się kolejni kandydaci. Najpierw zrezygnował prezes Skry Bełchatów Piechocki, a tuż po nim Lemek, a także Paluch i Roman. To spowodowało, że jedynym kandydatem na stanowisko prezesa Związku został Świderski.

- Jako sportowiec żałuję, że jestem jedynym kandydatem, bo zawsze lubię wygrywać walką, a nie samym występem - powiedział Świderski podczas swojego wystąpienia. I to on najprawdopodobniej zostanie nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jednak były reprezentant Polski musiał jeszcze poczekać na decyzję delegatów. To oni musieli zaakceptować jego kandydaturę na szefa polskiej siatkówki. Kilka minut przed godziną 17 PZPS ogłosił, że Świderski został nowym prezesem Związku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Życiowe osiągnięcie Igi Świątek. Zanotowała kolejny awans w rankingu WTA, wielki moment Polki

  • Wstrząs w polskiej siatkówce. Ryszard Czarnecki w ostatniej chwili wycofał się z wyborów na prezesa PZPS

  • Artur Boruc wdał się w kłótnię ze znanym dziennikarzem. Bramkarzowi puściły nerwy. “Pajacu”

Tagi:

Podobne artykuły

Siatkówka

Zmiana godziny Polska - Ukraina. Kibice nie będą mieli dylematu
Czytaj więcej >

Siatkówka

Zmarł Teofil Czerwiński, legendarny siatkarski szkoleniowiec
Czytaj więcej >

Siatkówka

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt
Czytaj więcej >

Siatkówka

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Nowakowski wyznał, że choruje na cieliakię
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Gruszka wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Exact Systems Norwida Częstochowa
Czytaj więcej >
Łukasz Kowalski

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]