Swiatsportu.pl

Polska Siatkówka/Twitter.com

Sebastian Świderski musi przejść poważną operację

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Sebastian Świderski na niespełna miesiąc po objęciu stanowiska prezesa PZPS, będzie musiał poddać się operacji. Nowy sternik polskiej siatkówki w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że ma problemy ze zdrowiem i w październiku podda się zabiegowi. Były reprezentant Polski wypowiedział się także na temat posady selekcjonerów męskiej i żeńskiej kadry.

  • Sebastian Świderski w październiku przejdzie operację

  • Nowy prezes PZPS ma problemy z kręgosłupem

  • Szef polskiej siatkówki zdradził też, że nowi selekcjonerzy prawdopodobnie otrzymają przynajmniej trzyletnie umowy

Polska siatkówka przechodzi teraz bardzo duże zmiany. Z prowadzeniem męskiej reprezentacji pożegnał się Vital Heynen a ze stanowiska w kobiecej kadrze zrezygnował Jacek Nawrocki, który już znalazł nową pracę (więcej tutaj ). Ponadto doszło do wyborów nowego prezesa PZPS, które wygrał Sebastian Świderski (więcej tutaj ).

Nowy szef polskiej federacji ma przed sobą trudne zadanie, jakim będzie wybór nowych selekcjonerów naszych reprezentacji. Na dodatek startu w nowej roli nie ułatwiają mu problemy zdrowotne. Jak przekazał były siatkarz, w drugiej połowie października czeka go operacja kręgosłupa.

Sebastian Świderski o swoich problemach ze zdrowiem

Prezes PZPS został przez dziennikarzy zapytany o to, jakie ma plany na najbliższe 100 dni. Sebastian Świderski przyznał jednak, że nie wybiega aż tak daleko w przyszłość, bowiem już w październiku czeka go operacja.

- Nie myślałem tak daleko. Na pewno powinienem dużo zrobić do 21 października. Niestety, muszę poddać się operacji kręgosłupa. 22 października będę na sali operacyjnej. Czyli nie sto dni, tylko niecały miesiąc. Będzie dużo i intensywnie, ale myślę, że damy radę - zapewnił nowowybrany szef naszej siatkarskiej federacji.

Do najważniejszych zadań w nadchodzących miesiącach będzie wybór nowych selekcjonerów męskiej i żeńskiej reprezentacji Polski. Świderski podkreślił, że jeszcze nie będąc prezesem PZPS, otrzymywał pewne propozycje od trenerów i zarówno on jak i jego współpracownicy już nad nimi pracują.

Nowy prezes PZPS o potencjalnej współpracy z Nikolą Grbiciem

Sebastian Świderski w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że analizowane są już poszczególne kandydatury, a PZPS rozeznaje się w tym, jaka jest poszczególna sytuacja trenerów, tzn. jak wyglądają ich kontrakty z klubami, lub czy są na ten moment wolni. Nowy prezes związku został także zapytany o Nikolę Grbicia, o którym pisaliśmy dla Was tutaj .

- Jemu umowa z klubem się dopiero rozpoczyna. Na pewno rozmowa będzie przeprowadzona, ale nie zadeklaruję teraz, że potrwa to tydzień, dwa lub miesiąc - przyznał Świderski. Prezes PZPS wypowiedział się również na temat długości pracy nowych selekcjonerów naszych reprezentacji.

- To nie jest takie proste, że wybiera się trenera na jeden sezon. Według mnie obaj trenerzy reprezentacji powinni zostać na minimum trzyletnią kadencję, do igrzysk olimpijskich - podkreślił Świderski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi:

Podobne artykuły

Siatkówka

Zmiana godziny Polska - Ukraina. Kibice nie będą mieli dylematu
Czytaj więcej >

Siatkówka

Zmarł Teofil Czerwiński, legendarny siatkarski szkoleniowiec
Czytaj więcej >

Siatkówka

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt
Czytaj więcej >

Siatkówka

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Nowakowski wyznał, że choruje na cieliakię
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Gruszka wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Exact Systems Norwida Częstochowa
Czytaj więcej >
Aleksy Kiełbasa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail:  [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]