Swiatsportu.pl > Siatkówka > Nikola Grbić wypowiedział się o potencjalnej pracy w reprezentacji Polski
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:49

Nikola Grbić wypowiedział się o potencjalnej pracy w reprezentacji Polski

Trener Nikola Grbić
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/YouTube-screen

Nikola Grbić jest jednym z potencjalnych kandydatów na stanowisko selekcjonera preprezentacji Polski w siatkówce. Serb, który poprowadził Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle do zwycięstwa Ligi Mistrzów nie wykluczył pracy z Biało-Czerwonymi, a nawet powiedział, że byłby "nienormalny", gdyby otrzymał taką ofertę i jej nie rozważył.

  • Nikola Grbić może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w siatkówce

  • Nowy trener Sir Sicoma Monini Perugia przyznał, że łączenie pracy w klubie i kadrze byłoby by trudne, ale "wszystko jest do zrobienia"

  • Szkoleniowiec ma jednak takie doświadczenie z przeszłości i zapewnia, że nie popełniłby dawnych błędów

Jednym z kilku kandydatów (więcej tutaj) to objęcia sterów w reprezentacji Polski jest Nikola Grbić. Serbski szkoleniowiec wydaje się mieć odpowiednie doświadczenie, aby podjąć się tego zadania. Zna on bowiem polskie środowisko, gdyż przez dwa sezony prowadził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, którą doprowadził m.in. do zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

Po znakomitym sezonie w którym "Koziołki" wywalczyły jeszcze wicemistrzostwo i Puchar Polski, Grbić zdecydował się jednak skorzystać z oferty i odejść do Sir Sicomy Monini Perugii. Łączenie obu tych funkcji zapewne nie byłoby łatwe, ale Serb wydaje się być pozytywnie nastawiony do potencjalnej pracy z naszymi mistrzami świata.

Nikola Grbić o zainteresowaniu pracy w polskiej kadrze: byłbym nienormalny

Serbski opiekun Sir Sicomy Monini Perugii zapytany o to, jak zareagowałby na ofertę poprowadzenia reprezentacji Polski, udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

- Znajdźcie mi jednego trenera na świecie, który nie chciałby być selekcjonerem reprezentacji Polski. To jest moja odpowiedź. Przecież, gdybym otrzymał taką propozycję i powiedziałbym, że nie jestem zainteresowany, byłbym nienormalny - powiedział Grbić, którego cytuje Polska Agencja Prasowa.

Z kolei w rozmowie z TVP Sport Serb dodał nawet, że byłoby to dla niego "wielkim zaszczytem", a samo tytułowanie go jednym z kandydatów, uważa dla siebie za wyróżnienie.

Serb mógłby poprowadzić reprezentację Polski

Sprawia objęcia przez Nikolę Grbicia polskich siatkarzy nie byłaby jednak prosta. Szkoleniowiec już jakiś czas temu odrzucił możliwość zostania selekcjonerem reprezentacji Francji. Była gwiazda serbskiej kadry wie, że to oznaczałoby, iż niemal przez cały rok nie widziałby się z najbliższymi.

- Kto nie chciałby prowadzić Polaków? Nie dojdzie do tego jednak za pstryknięciem palców. Już sam kalendarz musiałby się napiąć do granic możliwości. Jeśli doszlibyśmy z Perugią do finałów Ligi Mistrzów, to odbędą się one 22 maja. Liga Narodów zaczyna się tydzień później.

Grbić mimo wszystko nie wykluczył takiej możliwości. Na dodatek już kiedyś łączył funkcję selekcjonera z pracą w klubie i zapewnił, że nie popełniłby już błędów, które zdarzyły mu się w przeszłości. - To wszystko jest do zrobienia, ale nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Mam świadomość, że takie połączenie byłoby dla mnie wyczerpujące. Już raz to zrobiłem z Weroną i Serbią. Było to bardzo trudne. Mam jednak doświadczenie i nie popełniłbym dawnych błędów. Myślę, że mimo wszystko nieco łatwiej niż wcześniej byłoby mi zarządzać dwoma zespołami - zakończył Serb rozmowę z TVP Sport.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane