Swiatsportu.pl

screen youtube.com/Chemik Police

Oficjalnie! Dwóch kandydatów do objęcia reprezentacji Polski

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Reprezentacja Polski siatkarek poszukuje nowego selekcjonera. Po zakończonych niedawno mistrzostwach Europy pracę z kadrą zakończył Jacek Nawrocki. W czwartek poznaliśmy pierwszego kandydata do objęcia polskiej kadry. Turecki szkoleniowiec Ferhat Akbas potwierdził, że jest zainteresowany pracą z polskim zespołem.

Reprezentacja Polski siatkarek zakończyła na piątym miejscu tegoroczne mistrzostwa Europy. Tuż po turnieju z pracą w kadrze pożegnał się selekcjoner Jacek Nawrocki, który od nowego sezonu będzie prowadził Chemika Police.

Od razu ruszyła giełda nazwisk potencjalnych następców polskiego szkoleniowca. W ostatnich dniach chęć objęcia polskich siatkarek wyraził Vital Heynen, który w niedzielę pożegnał się z kadrą polskich siatkarzy. Ta kandydatura wywołał mieszane uczucia, a przeciwko niej jest m.in. była zawodniczka kadry Małgorzata Glinka.

Reprezentacja Polski: jest dwóch kandydatów na selekcjonera

W czwartek oficjalnie chęć poprowadzenia reprezentacji Kobiet wyraził Ferhat Akbas, szkoleniowiec tureckiego Eczacibasi VitrA Stambuł. Kandydatura 35-latka pojawiała się w mediach już od początku września.

- [...] prowadzenie reprezentacji Polski byłoby dla mnie wielkim zaszczytem. Mam świetny kontakt z zawodniczkami. Znam ligę, szczegóły dotyczące polskiej siatkówki, jej dynamikę. Według mnie prowadzenie tej drużyny odpowiadałoby mojej ścieżce kariery - powiedział Turek w rozmowie z WP SportoweFakty.

Szkoleniowiec od 2019 do 2021 roku z sukcesami prowadził m.in. Chemika Police. Pod jego wodzą drużyna dwukrotnie sięgnęła po dwa tytuły mistrzostw Polski (2020, 2021), w tych samych latach sięgała także po Puchar Polski. Do tego dołożył Superpuchar Polski w 2019 roku.

Oficjalne stanowisko kandydatów

Do tego 35-latek ma doświadczenie w prowadzeniu drużyn narodowych. W latach 2015 - 2016 prowadził on reprezentację Turcji, a później przez dwa lata pracował jako asystent selekcjonera reprezentacji Japonii.

Akbas w wywiadzie stwierdził, że jego obecny klub nie powinien mieć przeciwwskazań przed łączeniem pacy w klubie i w reprezentacji Polski. - Praca z reprezentacją Polski nie byłaby problemem. Byłoby to dobre również dla mojego klubu i rozwoju. Wszyscy w Turcji znają siłę polskiej kadry, więc sądzę, że Eczacibasi byłoby w stanie to zrozumieć - wyznał szkoleniowiec.

Wszystko wskazuje na to, że to nie będzie jedyny kandydat na selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski Kobiet. Chęć pracy z Biało-Czerwonymi wyraził także Stephane Antiga, który w latach 2014-2016 prowadził kadrę mężczyzn.

Nowego trenera reprezentacji Polski siatkarek poznamy najprawdopodobniej po wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nowy szkoleniowiec poprowadzi kadrę na przyszłorocznych mistrzostwach świata, których polska będzie współorganizatorem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Potężna afera na mistrzostwach Europy. Młodzi zawodnicy mieli ustawiać mecze, mogą skończyć w więzieniu

  • Polski siatkarz broni żony przed hejterami. Zdecydowana reakcja na oburzające zachowanie internautów

  • Młody Polak bohaterem swojego klubu. Strzelił bramkę w 12. minucie doliczonego czasu, coraz śmielej puka do kadry

Tagi:

Podobne artykuły

Siatkówka

Zmiana godziny Polska - Ukraina. Kibice nie będą mieli dylematu
Czytaj więcej >

Siatkówka

Zmarł Teofil Czerwiński, legendarny siatkarski szkoleniowiec
Czytaj więcej >

Siatkówka

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt
Czytaj więcej >

Siatkówka

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Nowakowski wyznał, że choruje na cieliakię
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Gruszka wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Exact Systems Norwida Częstochowa
Czytaj więcej >
Łukasz Kowalski

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]