Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski trener

screen youtube.com/Chemik Police

Oficjalnie! Dwóch kandydatów do objęcia reprezentacji Polski

23 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski siatkarek poszukuje nowego selekcjonera. Po zakończonych niedawno mistrzostwach Europy pracę z kadrą zakończył Jacek Nawrocki. W czwartek poznaliśmy pierwszego kandydata do objęcia polskiej kadry. Turecki szkoleniowiec Ferhat Akbas potwierdził, że jest zainteresowany pracą z polskim zespołem.

Reprezentacja Polski siatkarek zakończyła na piątym miejscu tegoroczne mistrzostwa Europy. Tuż po turnieju z pracą w kadrze pożegnał się selekcjoner Jacek Nawrocki, który od nowego sezonu będzie prowadził Chemika Police.

Od razu ruszyła giełda nazwisk potencjalnych następców polskiego szkoleniowca. W ostatnich dniach chęć objęcia polskich siatkarek wyraził Vital Heynen, który w niedzielę pożegnał się z kadrą polskich siatkarzy. Ta kandydatura wywołał mieszane uczucia, a przeciwko niej jest m.in. była zawodniczka kadry Małgorzata Glinka.

Projekt bez tytułu (9)

Afera w rosyjskim sporcie. Młodzi zawodnicy ustawiali mecze

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski: jest dwóch kandydatów na selekcjonera

W czwartek oficjalnie chęć poprowadzenia reprezentacji Kobiet wyraził Ferhat Akbas, szkoleniowiec tureckiego Eczacibasi VitrA Stambuł. Kandydatura 35-latka pojawiała się w mediach już od początku września.

- [...] prowadzenie reprezentacji Polski byłoby dla mnie wielkim zaszczytem. Mam świetny kontakt z zawodniczkami. Znam ligę, szczegóły dotyczące polskiej siatkówki, jej dynamikę. Według mnie prowadzenie tej drużyny odpowiadałoby mojej ścieżce kariery - powiedział Turek w rozmowie z WP SportoweFakty.

Szkoleniowiec od 2019 do 2021 roku z sukcesami prowadził m.in. Chemika Police. Pod jego wodzą drużyna dwukrotnie sięgnęła po dwa tytuły mistrzostw Polski (2020, 2021), w tych samych latach sięgała także po Puchar Polski. Do tego dołożył Superpuchar Polski w 2019 roku.

Oficjalne stanowisko kandydatów

Do tego 35-latek ma doświadczenie w prowadzeniu drużyn narodowych. W latach 2015 - 2016 prowadził on reprezentację Turcji, a później przez dwa lata pracował jako asystent selekcjonera reprezentacji Japonii.

Akbas w wywiadzie stwierdził, że jego obecny klub nie powinien mieć przeciwwskazań przed łączeniem pacy w klubie i w reprezentacji Polski. - Praca z reprezentacją Polski nie byłaby problemem. Byłoby to dobre również dla mojego klubu i rozwoju. Wszyscy w Turcji znają siłę polskiej kadry, więc sądzę, że Eczacibasi byłoby w stanie to zrozumieć - wyznał szkoleniowiec.

Wszystko wskazuje na to, że to nie będzie jedyny kandydat na selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski Kobiet. Chęć pracy z Biało-Czerwonymi wyraził także Stephane Antiga, który w latach 2014-2016 prowadził kadrę mężczyzn.

Nowego trenera reprezentacji Polski siatkarek poznamy najprawdopodobniej po wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nowy szkoleniowiec poprowadzi kadrę na przyszłorocznych mistrzostwach świata, których polska będzie współorganizatorem.

Rok szkolny w pełni, więc przyszedł czas na sprawdzian z Wiedzy o Sporcie. Zobacz, jak sobie poradzisz.

Pytanie 1 z 15

Na jakiej wysokości znajduje się linia pola karnego na boisku do piłki nożnej?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Potężna afera na mistrzostwach Europy. Młodzi zawodnicy mieli ustawiać mecze, mogą skończyć w więzieniu

  • Polski siatkarz broni żony przed hejterami. Zdecydowana reakcja na oburzające zachowanie internautów

  • Młody Polak bohaterem swojego klubu. Strzelił bramkę w 12. minucie doliczonego czasu, coraz śmielej puka do kadry