Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > TVN przekazał znakomite wieści odnośnie transmisji skoków narciarskich w internecie
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:55

TVN przekazał znakomite wieści odnośnie transmisji skoków narciarskich w internecie

Piotr Żyła
via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Skoki narciarskie przynajmniej w trakcie nadchodzącego wielkimi krokami sezonu Pucharu Świata będą pokazywane w TVN oraz na kanałach Eurosportu i w Eurosport Playerze. Gdy prawa do transmisji zawodów miało jeszcze TVP, wówczas zmagania można było także oglądać w darmowym playerze. Do dziś nie było wiadomo, co w tej sprawie postanowi grupa Discovery.

  • Tegoroczne zawody PŚ w skokach narciarskich niemal w całości będą dostępne tylko w TVN i Eurosporcie

  • Do dziś nie było wiadomo, czy Discovery umożliwi kibicom darmowe oglądanie konkursów online

  • Okazało się, że nadawca podjął znakomitą decyzję dla fanów w tej kwestii

Grupa Discovery przedłużyła umowę dotyczącą transmisji kolejnych sezonów Pucharu Świata w skokach narciarskich, aż do sezonu 2025/26. Nadawca w przeciwieństwie poprzednich lat nie zdecydował się na sprzedaży sublicencji TVP, co odbiło się w Polsce szerokim echem (więcej tutaj).

W związku z tym zawody, poza polskimi konkursami, będą pokazywane tylko w TVN, Eurosporcie oraz Eurosport Playerze, przynajmniej nadchodzącej zimy. Kwestią nierozstrzygniętą pozostawał ewentualny dostęp do darmowych transmisji online. Na szczęście Discovery zdecydowało się na pewien wyjątek z dużą korzyścią dla polskich kibiców.

Puchar Świata w skokach narciarskich będzie dostępny w Playerze za darmo

Grupa Discovery przekazała, że fani skoków narciarskich będą mogli oglądać zawody Puchara Świata w Playerze bez ponoszenia żadnych kosztów. To absolutny wyjątek platformy, na której do tej pory oglądanie telewizji na żywo nie było możliwe bez wniesienia odpowiedniej opłaty.

- Transmisje ze skoków narciarskich będzie można oglądać na kanale TVN w Playerze za zalogowaniem i bez opłat od 19 listopada. Będzie to dostęp na żywo do wszystkich relacji i programów wchodzących w skład ramówki kanału. Natomiast pakiet "Eurosport+Player" to najpełniejsza oferta skoków narciarskich i sportów zimowych na rynku - skomentowało biuro prasowe TVN Grupy Discovery w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl.

Do tej pory PŚ online był darmowy na stronie sport.tvp.pl. W porównaniu do poprzednich transmisji online na stronie publicznego nadawcy jedyną istotną różnicą dla widza będzie tylko konieczność zalogowania się w serwisie Player.pl, należącym do Discovery.

Nowy sezon ruszy już nie długo. Tym razem zimę otworzą konkursy w Niżnym Tagile

W przeciwieństwie do poprzednich lat tym razem nowy sezon Pucharu Świata zostanie zainaugurowany nie w Wiśle, a Niżnym Tagile. Taka zmiana jest na rękę polskim organizatorom, którzy raczej już nie będą musieli przeznaczać tak dużych środków na naśnieżenie obiektu im. Adama Małysza.

Zmagania tej zimy rozpoczną się na rosyjskich skoczniach w weekend 20-21 listopada, na który zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Tydzień później rywalizacja przeniesie się do fińskiej Ruki, a dopiero w pierwszy weekend grudnia karuzela PŚ zawita do Polski, a konkretnie do Wisły.

Tej zimy zawody najwyższej rangi odbędą się w naszym kraju jeszcze raz. Jak to bywa w zwyczaju, Zakopane w połowie stycznia, a w tym roku 15. i 16.m przyjmie najlepszych skoczków świata. Wielce prawdopodobne, że w sezonie 2022/23 do tego grona dołączy trzecie polskie miasto, o czym szerzej przeczytacie tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane