Swiatsportu.pl > Sporty walki > Mamed Chalidow bezlitośnie ocenił walkę "Pudziana" z “Bombardierem”
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Mamed Chalidow bezlitośnie ocenił walkę "Pudziana" z “Bombardierem”

Projekt bez tytułu - 2021-10-26T091532.195
twitter.com/@KSW_MMA

Mariusz Pudzianowski na gali KSW 64 pokonał Serigne Ousmane Dię. “Bombardier” wytrzymał w oktagonie z “Pudzianem” zaledwie kilkanaście sekund i padł po potężnym nokaucie. Na temat tej walki bardzo krytycznie wypowiedział się jeden z najlepszych zawodników MMA w historii Polski Mamed Chalidow. 

  • Mariusz Pudzianowski wygrał z Serigne Ousmane Dią na gali KSW 64

  • "Bombardier" wytrzymał w oktagonie z byłym mistrzem świata strongman zaledwie kilkanaście sekund

  • Walkę tę mocno skrytykował Mamed Chalidow, jeden z najlepszych zawodników w historii MMA w Polsce

Mariusz Pudzianowski efektownie pokonał “Bombardiera” na gali KSW 64. Nie wszyscy są jednak zachwyceni pojedynkiem, który zorganizowała największa federacja MMA w Polsce. Walkę mocno krytykował Mamed Chalidow. 

Mariusz Pudzianowski szybko rozprawił się z “Bombardierem”

Mariusz Pudzianowski podczas gali KSW 64, która odbyła się 23 października, zmierzył się w długo wyczekiwanym pojedynku z Serigne Usmane Dią. “Pudzian” i “Bombardier” mieli wejść do oktagonu już kilka miesięcy temu, jednak Senegalczyk w ostatniej chwili doznał zapalenia wyrostka robaczkowego i musiał się wycofać.

Do oktagonu w miejsce “Bombardiera” wszedł wówczas Nikola Milanović. Serb zakontraktowany w ostatniej chwili nie miał jednak szans z dobrze przygotowanym do walki Mariuszem Pudzianowski. Były mistrz świata strongman szybko uporał się z rywalem.

Gdy już doszło do walki Pudzianowskiego z “Bombardierem”, zaskoczyła ona wszystkich. Polak potrzebował zaledwie kilkunastu sekund, by rozprawić się z gigantem z Senegalu. Potężny cios na szczękę zwalił z nóg “Bombardiera”. 

Walka wywołała wielkie emocje, a Mariusz Pudzianowski zebrał pochwały za efektowne zwycięstwo. Nie wszyscy jednak są zachwyceni takim doborem rywala dla “Pudziana”. Starcie mocno skrytykował Mamed Chalidow, legenda MMA w Polsce. 

Chalidow krytykuje walkę ‘Pudziana” z “Bombardierem”

- Ja się znam na MMA i dla mnie Bombardier to nie jest zawodnik MMA. Nie wiem, czego się spodziewali ludzie - powiedział Chalidow w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

- To, że jest duży i coś tam wie o zapasach, miało mu dać zwycięstwo? Nie mogę kłamać i muszę być obiektywny. To nie był przeciwnik dla Mariusza Pudzianowskiego - dodał. 

- Jak człowiek nie potrafi na tarczy wyprowadzić prostego, to chyba coś jest nie tak. Mam prawo do swojego zdania, znam się na MMA i to, co zobaczyłem, to była komedia. Lepszą walkę dał Nikola Milanović, który wszedł w zastępstwie podczas poprzedniego pojedynku - podsumował Chalidow. 

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane