Swiatsportu.pl > Sporty walki > Wiemy, ile Jan Błachowicz zarobił na walce z Teixeirą
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Wiemy, ile Jan Błachowicz zarobił na walce z Teixeirą

Projekt bez tytułu - 2021-10-30T150259.490
screen - youtube.com/UFC Brasil

UFC zapłaciła Janowi Błachowiczowi fortunę za pojedynek z Gloverem Teixierą. Polak mocno się wzbogacił po sobotniej walce, mimo że przegrał z doświadczonym Brazylijczykiem. Konto naszego rodaka powiększyło się o kilka milionów złotych.

  • UFC zapłaciła Janowi Błachowiczowi wielkie pieniądze za pojedynek z Gloverem Teixeirą

  • Polak bronił mistrzowskiego pasa kategorii półciężkiej, jednak musiał uznać wyższość doświadczonego rywala

  • Mimo porażki Błachowicz miał zagwarantowane wysokie wynagrodzenie. Zarobił kilka milionów złotych

UFC ma nowe mistrza w wadze półciężkiej. To oczywiście Glover Teixeira, który pokonał w sobotę broniącego tytułu Jana Błachowicza. Polakowi na pocieszenie zostało wysokie wynagrodzenie, które otrzymał od UFC. Kwota robi wrażenie. 

UFC 264. Błachowicz zdetronizowany przez Teixeirę

UFC 267, kolejna efektowna gala największej federacji MMA na świecie, przeszła do historii. Stało się tak m.in. za sprawą pojedynku o tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej. Nowym mistrzem został 42-letni Glover Teixeira.

Brazylijski weteran był skazywany na porażkę w starciu z Janem Błachowiczem. Polak nie zdołał jednak po raz drugi skutecznie obronić pasa mistrzowskiego. W sobotnim starciu był wyraźnie słabszy od swojego rywala. 

Teixeira dominował od początku walki i szybko wypracował sobie przewagę. W drugiej rundzie wykorzystał błąd Polaka i zmusił go do odklepania, skutecznym duszeniem. Tym samym skończyła się, przynajmniej na razie, dominacja “Cieszyńskiego Księcia” w tej kategorii wagowej. 

Polakowi na pocieszenie zostało sowite wynagrodzenie za sobotni występ. Portal TheSportsDaily.com wyliczył, ile Błachowicz zarobił na pojedynku z Gloverem Teixeirą. Okazuje się, że nasz rodak wzbogacił się o pokaźną sumę.

UFC zapłaciła Błachowiczowi fortunę

UFC zapłaciła Janowi Błachowiczowi fortunę. Już za samo wyjście do oktagonu Polak miał zagwarantowane 600 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje ponad 2,4 mln złotych! 

Błachowicz może też liczyć na wynagrodzenie od licznych sponsorów. W tym przypadku mowa o kwocie 42 tys. dolarów, czyli około 160 tys. złotych. W sumie zatem 38-latek za sobotnią walkę zarobił ponad 2,5 miliona złotych! Szacuje się, że “Cieszyński Książę” zarobił do tej pory w oktagonie łącznie przez całą karierę ponad 12 milionów złotych. 

Źródło: TheSportsDaily.com, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane