Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Leo Messi chce wrócić do FC Barcelony
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 15.06.2022 02:02

Leo Messi chce wrócić do FC Barcelony

Leo Messi w barwach PSG
Philippe LECOEUR via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East

Lionel Messi latem po ponad dwudziestu latach opuścił FC Barcelonę. Argentyńczyk przeniósł się do Paris Saint-Germain. Jak się jednak okazuje, 34-latek już myśli poważnie o powrocie do “Barcy”. O wszystkim opowiedział w wywiadzie dla katalońskiego “Sportu”.

  • Lionel Messi udzielił wywiadu dla katalońskiego "Sportu", w którym zapytano go o powrót do FC Barcelony

  • Piłkarz nie ukrywa, że zamierza wrócić do "Barcy", gdy zakończy współpracę z PSG

  • Messi przyznał także, że nadal z uwagą śledzi to, co dzieje się w aktualnej drużynie FC Barcelony

Lionel Messi che wrócić do FC Barcelony. Gwiazdor przyznał to otwarcie w wywiadzie, którego udzielił dziennikarzom katalońskiego “Sportu”. Zawodnik PSG ma bardzo konkretny plan.

Lionel Messi chce wrócić do Barcelony

Lionel Messi latem zmuszony był po ponad dwudziestu latach odejść z FC Barcelony. Wszystko przez fatalną sytuację finansową klubu, który nie mógł zaoferować mu nowej umowy. 34-latek długo nie pozostawał bez pracodawcy i związał się z Paris Saint-Germain. 

Na razie jednak pobyt Messiego w Paryżu nie jest zbyt udany. Zdobył trzy gole w Lidze Mistrzów, ale wciąż nie ma jeszcze na koncie żadnego trafienia w Ligue 1. Do tego często boryka się z urazami. 

Argentyńczyk znalazł ostatnio czas, by udzielić wywiadu dla katalońskiego “Sportu”. Messi został zapytany przez dziennikarzy głównie o sprawy związane z FC Barceloną, m.in. o to, czy zamierza kiedyś wrócić do “Barcy”. 34-latek przyznał, że poważnie o tym myśli. Zdradził także swój plan na powrót do ukochanego klubu. Messi chce wrócić już w nowej roli. 

- Tak, zawsze mówiłem, że chciałbym jak najbardziej pomóc klubowi. Chciałbym w pewnym momencie zostać dyrektorem sportowym - powiedział Messi.

- Czy to będzie w Barcelonie, czy gdzieś indziej? Tego nie wiem. Jeśli będzie taka możliwość, chciałbym wrócić do klubu, aby dać z siebie wszystko, ponieważ kocham Barcelonę - dodał.

- Chcę, aby Barca nadal miała się dobrze, by się rozwijała i pozostała jedną z najlepszych drużyn na świecie. Nie wiem, czy to się stanie, gdy wygaśnie mój kontrakt z PSG. Wiem na pewno, że kiedyś wrócę do Barcelony, by tam mieszkać. Moja żona i ja tego chcemy - podkreślił piłkarz. 

Messi śledzi poczynania "Barcy"

Leo Messi zdradził także dziennikarzom, że stara się regularnie oglądać mecze FC Barcelony, gdy tylko ma na to czas. Argentyńczyk nie dostrzega kryzysu w szeregach “Dumy Katalonii”. Uważa, że zespół dysponuje świetnymi zawodnikami i wciąż może walczyć o najwyższe cele.

- Barcelona ma świetny skład i gra bardzo dobrze. Oglądam jej mecze, kiedy tylko mogę. Widzę, że pojawili się bardzo dobrzy zawodnicy tacy jak Gavi - stwierdził.

- Jeśli chodzi o poziom zespołu, to jest wszystko w porządku. Aguero i Dembele, gdy wrócą do zdrowia, będą dużym wzmocnieniem. Barca jest jedną z najlepszych drużyn na świecie. Zawsze będą walczyć o triumf w lidze i inne trofea, nawet jeśli zdarzy się, że nie osiągnie celu - zakończył.

Źródło: 'Sport"

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

 

Powiązane