Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Paulo Sousa zdradził, dlaczego nie powołuje piłkarzy z Ekstraklasy
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Paulo Sousa zdradził, dlaczego nie powołuje piłkarzy z Ekstraklasy

Projekt bez tytułu (21)
screen youtube.com/łączy nas piłka

Paulo Sousa udzielił wywiadu dla portalu WP SportoweFakty przed zbliżającym się zgrupowaniem reprezentacji Polski. Selekcjonera zapytano, dlaczego nie decyduje się na powoływanie zawodników występujących w Ekstraklasie. Sousa zdradził, co stoi za jego decyzją.

  • Paulo Sousa nie powołał na listopadowe mecze kadry ani jednego piłkarza występującego w Ekstraklasie

  • Miejsca zabrakło nawet dla Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin, którego selekcjoner regularnie powoływał na kolejne zgrupowania

  • Portugalczyk w rozmowie z WP SportoweFakty zdradził, co stoi za taką jego decyzją

Paulo Sousa nie powołał na listopadowe mecze reprezentacji Polski ani jednego gracza z Ekstraklasy. Wywołało to jak zwykle lawiną pytań ze strony kibiców i ekspertów. Selekcjoner wyjaśnił, dlaczego tak właśnie postąpił.

Paulo Sousa nie powołał żadnego piłkarza z Ekstraklasy na listopadowe mecze

Paulo Sousa w poniedziałek ogłosił listę piłkarzy powołanych na listopadowe mecze reprezentacji Polski. Biało-Czerwonych czekają wyjazdowy mecz z Andorą, a także spotkanie w Warszawie z Węgrami. Mecze te odbędą się kolejno 12 i 15 listopada.

W gronie zawodników powołanych na najbliższe zgrupowanie znalazł się m.in. Matty Cash, który niedawno uzyskał polskie obywatelstwo (więcej TUTAJ). Paulo Sousa nie znalazł natomiast miejsca dla ani jednego zawodnika występującego w Ekstraklasie. Powołania nie dostał nawet Kacper Kozłowski, dotychczas regularnie znajdujący uznanie w oczach selekcjonera. 

Portugalczykowi zarzuca się, ze nienależycie śledzi poczynania na stadionach w Polsce. Paulo Sousa został zapytany o powody takiej decyzji w rozmowie z WP SportoweFakty. 

- Według mnie każdy przypadek jest inny. To zależy od potrzeb drużyny narodowej, charakterystyki piłkarza i momentu, w którym on się znajduje. Dla mnie na przykład nie istnieje podział na piłkarzy młodych i starych. Dla mnie liczy się charakterystyka danego piłkarza i moment. Czy w danej chwili ten gracz może pomóc reprezentacji, czy nie - powiedział Sousa.

Sousa tłumaczy, czemu nie powołuje graczy z Ekstraklasy

 Selekcjoner reprezentacji Polski uważa, że presja, że niepotrzebną presję, jeśli chodzi o powołania do drużyny narodowej, wywierają dziennikarze i menedżerowie danych zawodników. Sousa na pierwszym miejscu stawia jednak dobro prowadzonej przez siebie drużyny. 

- Generalnie myślę, że w Polsce, może mocniej nawet niż w innych krajach, tworzy się taki "hałas" wokół tych spraw. Dziennikarze mają kontakty z menedżerami, z piłkarzami, z trenerami. I można powiedzieć, że w pewnym sensie starają się pomóc, a w tym samym próbują naciskać na powołanie tego czy tamtego piłkarza - powiedział.

- Ja muszę być skupiony na reprezentacji. Powtarzam to po raz tysięczny: kadra musi być ponad każdym. Ponad mną, ponad każdym piłkarzem, ponad każdym pracownikiem federacji. Tak samo jest z krajem. Musi być ważniejszy niż premier, prezydent... Muszę się skupić, żeby robić dla reprezentacji to, co dla niej najlepsze - zakończył selekcjoner. 

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

 

 

Powiązane