Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kolejny kapitalny występ i gol Przemysława Frankowskiego (WIDEO)
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Kolejny kapitalny występ i gol Przemysława Frankowskiego (WIDEO)

tt eleven sports
screen - twitter.com/@ELEVENSPORTSPL

Przemysław Frankowski znowu błysnął we francuskiej Ligue 1. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w meczu RC Lens-ES Troyes. Zespół Polaka wygrał aż 4:0 i jest aktualnie wiceliderem tabeli.

Przemysław Frankowski z kolejnym golem we Francji. Pomocnik reprezentacji Polski zanotował świetny występ w meczu RC Lens z ES Troyes. Dla Frankowskiego było to już czwarte trafienie w tym sezonie.

Przemysław Frankowski czaruje w Ligue 1

Przemysław Frankowski i RC Lens nie przestają zachwycać we Francji. W piątek drużyna reprezentanta Polski odniosła już siódme zwycięstwo w tym sezonie. Frankowski ponownie wpisał się natomiast na listę strzelców.

Lens zmierzyło się na własnym boisku z ES Troyes. Zwycięzca meczu był znany już po pierwszej połowie. Tylko w pierwszych 45. minutach gospodarze trafili do siatki aż trzy razy.

Autorami goli byli Arnaud Kalimuendo, Wesley Said i Jonathan Clauss. Wynik w 60. minucie ustalił natomiast właśnie Przemysław Frankowski. Polak idealnie znalazł się w polu karnym i sfinalizował akcję swojego zespołu.

Florian Sotoca wbiegł w pole karne z prawej strony i oddal strzał na bramkę. Golkiper Troyes był w stanie odbić piłkę, jednak ta trafiła wprost pod nogi Frankowskiego. 26-latek z wielkim spokojem umieścił ją w bramce. Bramkę Polaka można zobaczyć TUTAJ.

Dla Przemysława Frankowskiego był to już czwarty gol w tym sezonie Ligue 1. Polak zapisał na swoim koncie także trzy asysty w trzynastu rozegranych do tej pory spotkaniach. Jego transfer z Chicago Fire można zdecydowanie uznać za strzał w dziesiątkę.

RC Lens rewelacją ligi francuskiej

Drużyna RC Lens po piątkowej wygranej ma na koncie 24 punkty i zajmuje drugie miejsce w tabeli Ligue 1. Lepszy jest tylko zespół Paris Saint-Germain. Lens depczą jednak po piętach OGC Nice i Olympique Marsylia, które swoje mecze rozegrają w niedzielę.

Przemysław Frankowski może natomiast w dobrym nastroju udać się teraz na zgrupowanie reprezentacji Polski. Pomocnik znalazł się w gronie zawodników powołanych przez selekcjonera Paulo Sousę na mecze eliminacji mistrzostw świata z Andorą i Węgrami.

Źródło: Twitter