Polscy skoczkowie Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nasi skoczkowie mieli kontakt z zakażonym Granerudem. Lekarz kadry uspokaja

3 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Skoczkowie reprezentacji Polski w ostatnich dniach mieli kontakt z Halvorem Egnerem Granerudem, który jest zakażony koronawirusem. Lekarz polskiej kadry przekazał, czy istnieje ryzyko, że również oni mogli zachorować na niebezpieczny wirus. Na szczęście nie grozi im kwarantanna. W przeciwieństwie do 24-latka z Oslo nie ma przeciwwskazań, aby reprezentanci Polski wzięli udział w dalszej części Mistrzostw Świata.

  • Halvor Egner Granerud jest zarażony koronawirusem
  • Dla Norwega oznacza to koniec udziału w Mistrzostwach Świata
  • Polscy skoczkowie mieli kontakt z liderem norweskiej kadry, ale na szczęście nie grozi im wykluczenie z zawodów

Dziś gruchnęła wiadomość, że Halvor Egner Granerud otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Niestety, ale dla Norwega oznacza to koniec występów na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Okazało się również, że polscy skoczkowie mieli kontakt ze zwycięzcą tegorocznego Pucharu Świata.

Na szczęście lekarz polskiej kadry dr Aleksander Winiarski przekazał, że nie grozi im kwarantanna oraz nie istnieje zagrożenie związane z kolejnymi występami na niemieckich skoczniach, a do rozegrania pozostały jeszcze konkurs indywidualny oraz drużynowy.

Halvor Egner Granerud zakończył już udział w MŚ przez koronawirusa

Norweski skoczek został już wykluczony z dalszej części Mistrzostw Świata, po tym jak okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Na szczęście nie stanowi to poważnego zagrożenia dla polskich skoczków.

- My po to w hotelu mieszkamy w jedynkach, żeby w razie zakażenia u jednej osoby wszyscy inni mogli dalej uczestniczyć w mistrzostwach. Ale u nas wszyscy są zdrowi, mamy negatywne testy – przekazał dr Aleksander Winiarski.

Koniec marzeń Halvora Egnera Graneruda o medalu MŚKoniec marzeń Halvora Egnera Graneruda o medalu MŚCzytaj dalej

Nie oznacza to, że polscy skoczkowie nie będą jeszcze testowani. O 13:15 nasza kadra pojechała na antygeny. Jeszcze dziś powinniśmy poznać najnowsze wyniki naszych zawodników.

Występy polskich skoczków są niezagrożone

Reprezentanci Polski oczywiście mieli kontakt z Halvorem Egnerem Granerudem. Jednak nie tylko oni, a skoczkowie całej stawki. Miało to miejsce przy okazji wszystkich treningów, zawodów, a także wokół skoczni. Jednak nie ma powodów do niepokoju.

- Kontakt na skoczni jest za krótki, żeby się zarazić. Nic nam nie grozi. Na pewno możemy dalej uczestniczyć w mistrzostwach – rozwiał wszelkie wątpliwości na łamach sport.pl dr Aleksander Winiarski.

Jeszcze dziś podopieczni Michala Doleżala wezmą udział w treningu na Schattenbergschanze (HS 137), który zaplanowano na godzinę 19:30, chwilę po zawodach kobiet. Z kolei jutro o 17:30 odbędą się kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego, który rozpocznie się o 17:00.

Źródło: sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł