Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Zbigniew Boniek pożegnał zmarłego Kamila Durczoka
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:56

Zbigniew Boniek pożegnał zmarłego Kamila Durczoka

Zbigniew Boniek
commons.wikimedia.org/Roger Gor/creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en/przycinanie

Kamil Durczok, przez lata jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce, zmarł we wtorek w wieku 53 lat. W smutku pogrążyli się jego bliscy i miliony Polaków. Durczoka pożegnał m.in. Zbigniew Boniek, który zamieścił w sieci emocjonalny wpis. 

Kamil Durczok zmarł niespodziewanie we wtorek rano. Słynnego dziennikarza żegna Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN zamieścił żałobny wpis na Twitterze.

Kamil Durczok nie żyje. Zbigniew Boniek pożegnał dziennikarza

Kamil Durczok, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce, zmarł we wtorek rano w wieku 53 lat. W poniedziałek trafił on do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznyego imienia prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Powodem było zaostrzenie się choroby, z którą zmagał się od dawna.

Niestety we wtorek około godziny 4:30 nad ranem Kamil Durczok zmarł w wyniku zatrzymania krążenia. Miliony Polaków pogrążyły się w smutku na wieść o śmierci dziennikarza, który przez lata przekazywał im najważniejsze wiadomości. Durczok pracował m.in. dla TVP, TVN, czy RMF FM.

W mediach społecznościowych uznanego dziennikarza żegnają tysiące Polaków. Uczynił to także Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN zamieścił na Twitterze krótki, ale emocjonalny wpis. - Tak mi przykro.. R.I.P - napisał Boniek. 

Kamil Durczok był wielkim kibicem piłkarskim

Kamil Durczok otwarcie deklarował, że jest wielkim fanem piłki nożnej. Jego ukochanym klubem był Ruch Chorzów. Marzył, by klub wybudował nowy stadion. 

-  Będę pijany ze szczęścia, jeśli uda się go wybudować. Ruch to mój klub, moja młodość, moja miłość i masa sentymentów. Bardzo chciałbym oglądać "szpile" z nowoczesnych trybun, a nie z archiwalnego blaszaka - napisał kilka lat temu na łamach założonego przez siebie portalu silesion.pl.

Źródło: Twitter

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane