Swiatsportu.pl > Tenis > Ujawniono zarobki Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Znamy dokładne kwoty
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:57

Ujawniono zarobki Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Znamy dokładne kwoty

EN 01484765 0006
Iwanczuk/Sport/REPORTER

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zakończyli już sezon. Dwójka naszych najlepszych tenisistów na stałe wskoczyła do światowej czołówki. Ma to oczywiście swoje przełożenie na zarobki. Poznaliśmy kwoty, jakie w ciągu ostatnich miesięcy powiększyły konta Świątek i Hurkacza. 

Iga Świątek i Hubert Hurkacz mogą uznać miniony sezon za udany. Oboje są w ścisłej czołówce rankingów WTA i ATP. Oboje także zainkasowali za swoje występy prawdziwą fortunę.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zarobili fortuny w tym sezonie

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zakończyli sezon. Nasi najlepsi tenisiści na koniec wzięli udział w prestiżowych turniejach WTA Finals i ATP Finals, w których startują najlepsze zawodniczki i zawodnicy świata. Choć Polacy odpadli już po fazie grupowej, mogą mieć powody do zadowolenia.

W 2021 roku zarówno Światek, jak i Hurkacz na stałe awansowali do światowej czołówki. Pokazują to kończące sezon ranking WTA i ATP. Nasze gwiazdy zajęły w nich miejsca w najlepszej dziesiątce.

Iga Świątek uplasowała się na dziewiątej pozycji. Została tym samym drugą Polką w historii, której udała się ta sztuka. Pierwszą była oczywiście Agnieszka Radwańska. 

Hubert Hurkacz w rankingu ATP na koniec sezonu także wylądował na dziewiątej pozycji. 24-latek wygrał trzy turnieje w tym sezonie. W wielkoszlemowym Wimbledonie doszedł natomiast aż do półfinału. 

Doskonałe wyniki Świątek i Hurkacza przełożyły się oczywiście także na ich zarobki. Polacy mają powody do zadowolenia, jeśli chodzi o kwoty, które zasiliły ich konta w ostatnich miesiącach. Oboje wzbogacili się aż o kilka milionów złotych!

Gwiazdy polskiego tenisa wzbogaciły się o kilka milionów złotych

Iga Świątek zarobiła w tym sezonie 1 923 151 dolarów. Daje to ponad 8 milionów złotych. W zestawieniu najlepiej opłacanych tenisistek świata Polka zajęła jedenaste miejsce. Najwięcej, 3,9 mln dolarów, zarobiła liderka rankingu WTA Ashleigh Barty.

Hubert Hurkacz jest natomiast dziewiątym najlepiej opłacanym tenisistą tego sezonu. Polak zarobił 2 313 289 dolarów, czyli ponad 9,6 mln złotych! Wśród panów liderem listy płac jest Novak Djoković. Serb zainkasował w ostatnich miesiącach 9,1 mln dolarów. 

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane