Swiatsportu.pl > Wta Finals

Wta Finals

WTA Finals - tenisowy turniej kobiet rozgrywany corocznie na zakończenie sezonu. Awans do niego uzyskuje 8 czołowych tenisistek i par deblowych w danym roku rankingu WTA. Zawody są piątym co do prestiżu wydarzeniem w ciągu roku, zaraz po turniejach Wielkiego Szlema: Australian Open, French Open, Wimbledonie oraz US Open.

Iga Świątek i Aryna Sabalenka
19.03.2022 07:57 WTA Finals: Iga Świątek przegrała z Aryną Sabalenką po pasjonującym meczu

Iga Świątek rozegrała swój drugi mecz w WTA Finals. Tym razem Polce przyszło zmierzyć się z turniejową jedynką, czyli Aryną Sabalenko. Niestety nasza tenisistka znów odniosła porażkę, przegrywając 1:2, ale tym razem pozostawiła po sobie już znacznie lepsze wrażenie. Raszynianka walczyła dzielnie i postawiła silny opór swojej rywalce. Iga Świątek przegrała swój drugi mecz w WTA FinalsTym razem Polka uległa Arynie Sabalence 6:2, 2:6, 5:7Nasza tenisistka zaprezentowała się już znacznie lepiej niż podczas pierwszego występuTrwa turniej WTA Finals, w którym udział bierze osiem najlepszych tenisistek sezonu 2021. W tym gronie znalazło się także miejsce dla Igi Świątek (WTA 9), dzięki rezygnacji liderki notowania Asleigh Barty. Polka dziś w nocy zagrała z Aryną Sabalenką (WTA 2) i musiała uznać jej wyższość, ale Białorusince triumf nie przyszedł wcale łatwo.

EN 01484765 0006
19.03.2022 07:57 Ujawniono zarobki Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Znamy dokładne kwoty

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zakończyli już sezon. Dwójka naszych najlepszych tenisistów na stałe wskoczyła do światowej czołówki. Ma to oczywiście swoje przełożenie na zarobki. Poznaliśmy kwoty, jakie w ciągu ostatnich miesięcy powiększyły konta Świątek i Hurkacza. Iga Świątek i Hubert Hurkacz mogą uznać miniony sezon za udany. Oboje są w ścisłej czołówce rankingów WTA i ATP. Oboje także zainkasowali za swoje występy prawdziwą fortunę.

WTA Finals Iga Świątek Paula Badosa
19.03.2022 07:56 WTA Finals 2021. Świątek wygrała na zakończenie sezonu. Kapitalny mecz Polki

Iga Świątek zwycięstwem zakończyła sezon 2021. Polka na zakończenie fazy grupowej turnieju WTA Finals po kapitalnym meczu pokonała Hiszpankę Paulę Badosę 7:5, 6:4. Jeszcze przed tym spotkaniem było wiadomo, że nasza zawodniczka nie ma szans na awans do półfinału.Iga Świątek przegrała dwa pierwsze spotkania turnieju WTA Finals 2021 w Guadalajarze. Polka na otwarcie turnieju zdecydowanie uległa Marii Sakkari 2:6, 4:6. Następnie już po lepszym spotkaniu uległa Arynie Sabalence 6:2, 2:6, 5:7. Po spotkaniu z Białorusinką było wiadomo, że nasza zawodniczka nie ma szans na awans do półfinału i spotkanie z Paulą Badosą jest już tylko o honor.