Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Gol sezonu w Ekstraklasie? Niewiarygodne uderzenie gracza Cracovii (WIDEO)
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:57

Gol sezonu w Ekstraklasie? Niewiarygodne uderzenie gracza Cracovii (WIDEO)

tt
screen - twitter.com/@Michal_Kolo

Cracovia pokonała w niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa 1:0. Jedyna bramka padła w 69. minucie, a jej autorem był Otar Kakabadze. Gruzin kapitalnie uderzył sprzed pola karnego i umieścił piłkę w samym okienku. To zdecydowany kandydat to miana gola sezonu.

Cracovia okazała się lepsza od Rakowa Częstochowa w ostatnim niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy. “Pasy” wygrały 1:0 po fantastycznej bramce Otara Kakabadze. To trafienie przejdzie do historii krakowskiego klubu.

Cracovia wygrała z Rakowem po przepięknym golu

Cracovia i Raków Częstochowa zmierzyły się w meczu, który zamknął szesnastą kolejkę PKO Ekstraklasy. Niedzielny wieczór był wyjątkowy dla “Pasów”. Na ławce trenerskiej ponownie zadebiutował Jacek Zieliński, a drużyna odniosła ważne zwycięstwo i to w wielkim stylu.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji Rakowa Częstochowa. Gościom nie udało się jednak sforsować defensywy Cracovii. Piłkarze na przerwę schodzili przy stanie 0:0.

W drugiej połowie odważniej zaczęli atakować gospodarze. Ich starania przyniosły efekt w 69. minucie. Wówczas kapitalną bramkę zdobył Otar Kakabadze.

Gruzin dopadł przed polem karnym Rakowa do niedokładnie wybitej przez rywali piłki i bez zastanowienia huknął na bramkę Vladana Kovacevicia. Futbolówka poszybowała prosto w okienko. Kakabadze absolutnie fantastycznym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie. Zgłosił się też do konkursu na bramkę sezonu. Nagranie przepięknego trafienia można zobaczyć TUTAJ.

Cracovia pnie się w górę tabeli. Liderem nadal Lech

Trafienie Gruzina było jedynym w tym spotkaniu. Cracovia wygrała 1:0 z Rakowem i zainkasowała cenne trzy punkty. “Pasy” są w tej chwili na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

Podopieczni Marka Papszuna zajmują natomiast czwartą lokatę z 26 “oczkami” na koncie. Liderem Ekstraklasy z dorobkiem 32 punktów nadal pozostaje Lech Poznań. O dwa punkty wyprzedza Lechię Gdańsk i o trzy Pogoń Szczecin.

Źródło: Twitter