Swiatsportu.pl > Tenis > WTA Finals 2021. Świątek przegrała z Sakkari. Bardzo słaby mecz Polki
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 10.11.2022 19:03

WTA Finals 2021. Świątek przegrała z Sakkari. Bardzo słaby mecz Polki

Projekt bez tytułu (61)
ULISES RUIZ/AFP/East News

Iga Świątek nie będzie najlepiej wspominać swojego debiutu w turnieju WTA Finals. Polka w Guadalajarze przegrała z fenomenalnie dysponowaną Marią Sakkari 2:6, 4:6 w meczu otwarcie turnieju. Greczynka była niemal bezbłędna, za to Polka miała tylko kilka dobrych momentów w grze. Bolesny początek turnieju w wykonaniu Świątek.

Iga Świątek w czwartek na korcie centralnym w meksykańskiej Guadalajarze zadebiutowała w turnieju WTA Finals, w którym udział bierze osiem najlepszych tenisistek mijającego sezonu. Jej pierwszą rywalką była Maria Sakkari, która również debiutowała w turnieju kończącym sezon. W tym roku panie mierzyły się już dwukrotnie i za każdym razem lepsza była Greczynka.

Iga Świątek przegrała z Marią Sakkari

Zgodnie z zapowiedziami Świątek mecz rozpoczął się od licznych niewymuszonych błędów z obu stron. Polka pewnie wygrała swoje pierwsze podanie, ale tym samym odpowiedziała Sakkari. Obie zawodniczki z każdym gemem zaczynały się rozkręcać i prezentować na korcie coraz lepszy tenis.

Lepiej w mecz weszła widocznie Sakkari, która wykorzystała błędy Polki i już w trzecim gemie przełamała Świątek i wyszła na prowadzenie. W kolejnym znów to zawodniczka Legii Warszawa popełniła więcej błędów i Greczynka prowadziła już 3:1. W odpowiedzi Świątek pokazała siłę swojego serwisu, pozwoliła zdobyć rywalce tylko jeden punkt i zmniejszyła rozmiary straty.

Świątek w kolejnym gemie w końcu zaczęła pokazywać swój najlepszy tenis. Gładko doprowadziła do dwóch break pointów, ale Sakkari zdołała je wybronić i ostatecznie wyjść na prowadzenie 4:2. W kolejnym Sakkari była bezlitosna dla Polki, którą przełamała gładko, do zera.

Greczynka była dużo bardziej zdecydowana, odważniej uderzała piłkę i choć Polka walczyła, to Sakkari nie pozwoliła na to, żeby narzuciła swój tenis i bez większych problemów wygrała pierwszego seta 6:2.

Świątek kończyła mecz we łzach

Drugiego seta Panie rozpoczęły od długiej i efektownej wymiany piłki wygranej przez Sakkari, ale na to znakomitym serwisem odpowiedziała Świątek. Polka wygrała przy swoim podaniu i wyszła na prowadzeniu. Sakkari po raz kolejny odpowiedziała piekielnie mocnym serwisem i bez problemów doprowadziła wyrównania.

Polka przy własnym podaniu zaczęła nabierać pewności, zaczął pojawiać się jej charakterystyczny okrzyk "jazda!", ale ta pewność siebie przy serwisie mogła ją zgubić. Sakkari doprowadziła do break pointów, ale Świątek znakomicie je obroniła i ponownie wyszła na prowadzenie. Greczynka przy swoim serwisie była niemal bezbłędna, czym momentami doprowadzała naszą zawodniczkę do frustracji. Z problemami, ale Sakkari wygrała i doprowadziła do remisu.

Polka tak skuteczna przy swoim zagraniu, jak Greczynka nie była, ale wykorzystała swoje podanie i wróciła na prowadzenie. Sakkari zaczęła popełniać błędy przy swoim serwisie i dała Świątek nadzieję na przełamanie, ale błyskawicznie doszła do siebie i doprowadziła do wyrównania. Błędy przy własnym serwisie popełniała także Polka i praktycznie bez walki doprowadziła do break pointów dla rywalki. Pierwsze dwa nasza zawodniczka obroniła, ale trzeci padł łupem Sakkari, która mocno przybliżyła się do zwycięstwa w tym spotkaniu.

Greczynka przy własnym podaniu zmuszała naszą zawodniczkę do kolejnych błędów i bez większych problemów wygrała gema i wyszła na prowadzenie 5:3. Polka przy kolejnym swoim serwisie wróciła do swojego najlepszego tenisa i gładko wygrała gema do zera.

Greczynka przy własnym podaniu zmuszała naszą zawodniczkę do kolejnych błędów i bez większych problemów wygrała gema i wyszła na prowadzenie 5:3. Polka przy kolejnym swoim serwisie wróciła do swojego najlepszego tenisa i gładko wygrała gema do zera. Załamana Świątek, ze łzami w oczach przegrała ostatniego gema do zera, a cały mecz 2:6, 4:6.

Maria Sakkari - Iga Świątek 6:2,4:6

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: WTA Mecz
Powiązane