Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Oficjalnie: Jacek Zieliński ponownie poprowadzi Cracovię. Wielki powrót
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:55

Oficjalnie: Jacek Zieliński ponownie poprowadzi Cracovię. Wielki powrót

Trener Jacek Zieliński
MARCIN GADOMSKI/East News

Jacek Zieliński został nowym trenerem Cracovii. Dla 60-letniego szkoleniowca będzie to druga przygoda z ekipą "Pasów". Kibice krakowskiego klubu z dużym entuzjazmem przyjęli jego powrót, a sam zainteresowany również cieszy się z ponownej pracy przy Kałuży. - Bardzo się cieszę, że mogę być znowu z Wami - powiedział Zieliński przy podpisaniu umowy.

  • Jacek Zieliński po raz drugi w karierze został trenerem Cracovii

  • Szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Michała Probierza

  • 60-latek podpisał umowę z "Pasami" do 30 czerwca 2023 roku

Ten rok dla kibiców Cracovii jest bardzo trudny. Pod koniec stycznia Michał Probierz poinformował, że rezygnuje z funkcji wiceprezesa klubu i trenera pierwszego zespołu. Ostatecznie szkoleniowiec pozostał w "Pasach" na kilka kolejnych miesięcy, po namowach profesora Janusza Filipiaka i zapewne klauzulach zawartych w jego umowie.

Dalsza praca Probierza nie przyniosła jednak dobrych rezultatów. Krakowianie w zeszłym sezonie z niemałym trudem utrzymali się w PKO BP Ekstraklasie, zajmując 14. miejsce (ostatnie nad strefą spadkową), a teraz plasują się na 11. pozycji. Ostatecznie w tym tygodniu umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana (więcej tutaj), a jego następcą został Jacek Zieliński.

Jacek Zieliński nowym trenerem Cracovii

Wczoraj wieczorem Cracovia podpisała umowę z Jackiem Zielińskim. "Trenerze, witamy w domu!" - takim hasłem powitał szkoleniowca. W komunikacie poinformowano, że 60-latek związał się z "Pasami" kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku.

Trener rozpoczął już pracę z drużyną i będzie miał dość dużo czasu, aby zapoznać się z zawodnikami i przedstawić im swój pomysł na grę. Wszystko ze względu na przerwę reprezentacyjną. Cracovia kolejny mecz rozegra dopiero 22 listopada, a jej przeciwnikiem przy Kałuży będzie Raków Częstochowa.

Dla Zielińskiego jest to powrót do klubu z Krakowa po czterech latach. Szkoleniowiec prowadził ten zespół już w latach 2015-2017. W pierwszym roku swojej pracy trenerowi udało się uratować klub przed spadkiem z ekstraklasy. W następnym sezonie natomiast zająć czwarte miejsce w lidze i awansować do eliminacji Ligi Europy, gdzie lepsza od Cracovii okazała się macedońska Szkendija Tetowo. Pod jego wodzą "Pasy" pozostawały także niepokonane w derbach Krakowa z Wisłą, co za czasów jego następcy, czyli Michała Probierza wyglądało zupełnie przeciwnie.

Powrót trenera Zielińskiego spotkał się z pozytywnym odbiorem kibiców

Jacek Zieliński nie krył dużej radości związane z powrotem do Cracovii po czterech latach przerwy.

- Bardzo się cieszę, że mogę być znowu z Wami. Przeżyłem w Cracovii fantastyczne chwile i nie mogę się doczekać ponownego spotkania oraz pierwszego meczu po powrocie. - powiedział szkoleniowiec klubowym mediom po podpisaniu umowy.

Kibice również z zadowoleniem odebrali wiadomość o nowym/starym trenerze Cracovii. Na Twitterze "Pasów" pod wpisem o zatrudnieniu 60-latka można zobaczyć wiele pozytywnych tweetów. "Panie Jacku jestem niezmiernie szczęśliwy, że znów Pan jest z nami. WITAMY W DOMU", "Trenerze! Wlej iskierkę nadziei w ten sezon! Witamy! Powodzenia!" - to tylko jedne z wielu komentarzy w takim tonie.

Pierwsza przygoda Zielińskiego z Cracovią zakończyła się w zaskakujących dla trenera okolicznościach. Jego kontrakt został rozwiązany nagle, a wszystko dlatego, że właściciel klubu, profesor Janusz Filipiak pragnął zatrudnić Michała Probierza. Później nowy szkoleniowiec "Pasów" pracował w Termalice Bruk-Bet Niecieczy i Arce Gdynia, a od 2019 pozostawał bez pracy. Teraz historia zatoczyła koło.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane