Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Oficjalnie: Michał Probierz odchodzi z Cracovii. Trener pożegnał się już z klubem
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:55

Oficjalnie: Michał Probierz odchodzi z Cracovii. Trener pożegnał się już z klubem

Trener Michał Probierz
Jan Bielecki/East News

Michał Probierz po ponad czterech latach pracy odchodzi z Cracovii. Dziś klub poinformował w oficjalnym komunikacie, że trener oraz wiceprezes ds. sportowych Cracovii pożegnał się już z klubem. W przeciwieństwie do rezygnacji sprzed kilku miesięcy tym razem rozstanie szkoleniowca z "Pasami" jest już przesądzone.

  • Michał Probierz nie jest już związany z Cracovią

  • Umowa szkoleniowca z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron

  • "Pasy" poinformowały o tym fakcie w specjalnym komunikacie

W ostatnich tygodniach w PKO BP Ekstraklasie kilku trenerów zostało pozbawionych stołka. Z dotychczasowymi trenerami pożegnały się już Legia Warszawa i Warta Poznań, a teraz również Cracovia. Klub poinformował, że kontrakt z Michałem Probierzem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Cracovia poinformowała o rozstaniu z Michałem Probierzem

Michał Probierz przejął stery w Cracovii w czerwcu 2017 roku. W sezonie 2019/20 doprowadził zespół do zwycięstwa w Pucharze Polski, dokładając do tego jeszcze Superpuchar. Z kolei W PKO BP Ekstraklasie jego podopieczni w trakcie czterech lat pracy zostali najwyżej sklasyfikowani na czwartym miejscu.

Po niemal dwóch latach pracy, w styczniu 2019 Probierz został również członkiem zarządu, odpowiadającym za sprawy sportowe. Kilka miesięcy temu szkoleniowiec zakomunikował w mediach, że odchodzi z klubu. Wówczas do pozostania w ekipie "Pasów" nakłonił go prezes Janusz Filipiak. Tym razem rozstanie ze szkoleniowcem, po derbowej porażce z Wisłą Kraków jest już przesądzone. - Wraz z dniem 9 XI 2021 roku funkcje I Trenera oraz wiceprezesa ds. sportowych Cracovii przestał sprawować Michał Probierz. Szkoleniowiec żegna się z najstarszym Klubem sportowym w Polsce po ponad czterech latach współpracy. Umowa rozwiązana została za porozumieniem stron - napisano na stronie Cracovii.

Michał Probierz podziękował za miło spędzony czas w Cracovii

Przez 1603 dni pracy w Cracovii Michał Probierz poprowadził "Pasy" w 175 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Jak na standardy PKO BP Ekstraklasy trener spędził przy ul. Kałuży wyjątkowo długi czas, dlatego nie mogło zabraknąć z jego strony miłych słów podziękowania. - Dziękuję Profesorowi Januszowi Filipiakowi za całe wsparcie i zaufanie, na które mogłem liczyć przez cały czas pracy. Dziękuję także Kibicom oraz wszystkim pracownikom Klubu. To był dobry czas, mieliśmy wzloty i upadki, ale zawsze będę miło wspominał te lata - powiedział szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną stronę klubu. Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym szkoleniowcem Cracovii. Bez wątpienia prezes Janusz Filipiak ma szeroki wachlarz wyboru. Warto bowiem podkreślić, że bez pracy aktualnie pozostają m.in. takie nazwiska Marcin Brosz, Jerzy Brzęczek, Czesław Michniewicz, Leszek Ojrzyński, Piotr Stokowiec, czy Piotr Tworek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane