Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wyciekły zarobki piłkarzy Legii. Klub płaci fortunę, a oni zaliczają kolejne kompromitacje
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:55

Wyciekły zarobki piłkarzy Legii. Klub płaci fortunę, a oni zaliczają kolejne kompromitacje

Legia Warszawa Zarobki piłkarzy pieniądze
mat. prasowe fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Legia Warszawa w katastrofalnym stylu rozpoczęła nowy sezon w Ekstraklasie. Mistrzowie Polski po dwunastu spotkaniach mają już dziewięć porażek, najwięcej spośród klubów Ekstraklasy. W niedzielę zespół przegrał w bardzo słabym stylu 1:3 ze Stalą Mielec. Media ujawniły, ile tygodniowo zarabiają piłkarze przedostatniej drużyny Ekstraklasy.

Legia Warszawa od początku sezonu znajduje się w ogromnym kryzysie sportowym. Broniąca tytułu mistrzowskiego stołeczna drużyna w pierwszych dziesięciu spotkaniach zaliczyła siedem porażek i nawet zmiana trenera nie odmieniała stołecznej drużyny.

Legia Warszawa zaliczyła kolejną kompromitację

Po porażce 1:4 z Piastem Gliwice z pracą pożegnał się Czesław Michniewicz, którego miejsce zajął Marek Gołębiewski. Nowy szkoleniowiec wygrał tylko jeden z czterech spotkań, ze Świtem Skolwin w Pucharze Polski, a tak przegrał z Pogonią Szczecin 0:2, z Napoli 1:4 i w niedzielę 1:3 ze Stalą Mielec.

To była już dziewiąta porażka legionistów w tym sezonie. Żadna inna drużyna w Ekstraklasie nie ma ich na koncie dużo. Obecna strata mistrzów Polski do liderującego Lecha Poznań wynosi już 20 punktów i nawet fakt, że stołeczna drużyna ma do rozegrania dwa zaległe spotkania, nie poprawia jej sytuacji.

Po niedzielnej porażce ze Stalą Mielec "Super Express" postanowił przyjrzeć się zarobkom przedostatniej drużyny w Ekstraklasie. Legia oczywiście jest najbogatszym klubem w Polsce i nic dziwnego, że przeznacza też najwięcej na pensje swoich zawodników.

Legia płaci fortunę za kolejne kompromitacje

Portal wyliczył, że tygodniowe zarobki wszystkich zawodników Legii, którzy w niedzielę wyszli na boisko przeciwko Stali Mielec, wynosi ponad trzysta tysięcy złotych. To mniej więcej tyle samo ile wynoszą roczne zarobki siedmiu nauczycieli w Polsce.

Najlepiej zarabiającym zawodnikiem mistrzów Polski jest jej kapitan Artur Jędrzejczyk, który według portalu zarabia w tydzień 45560 złotych. Drugi w tym zestawieniu jest Filip Mladenović, który w tydzień inkasuje 39128 złotych, a podium uzupełnia Josue z zarobkami na poziomie 38056 złotych tygodniowo.

Na drugim biegunie znaleźli się wychowankowie klubu, czyli bramkarz Cezary Miszta, który w tydzień zarabia 2734 złote oraz wprowadzony w niedzielę po przerwie Kacper Skibicki z tygodniowymi zarobkami na poziomie 2305 złotych. Trzeci od końca pod względem zarobków jest Bartosz Slisz, który w tydzień zarabia 8040 złotych. Średnio każdy z zawodników Legii, którzy wybiegli w niedzielę na boisko, tygodniowo zarabia ponad 20 tysięcy złotych.

Mistrzowie Polski na boisko wrócą dopiero za dwa tygodnie. Po rozpoczynającej się przerwie reprezentacyjnej Legia 21 listopada zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Cztery dni później czeka ją wyjazdowe spotkanie z Leicester w Lidze Europy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane